Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    AČSZ – Nový přidružený člen AČSZ

AČSZ – Nový přidružený člen AČSZ

Publikováno: 20.10.2017
Rubrika: 2017

Jedním z oborů, v němž je Bochemie dlouhodobě úspěšná ve světovém měřítku, je povrchová úprava kovů. Stěžejním produktem je FEROPUR™, klíčová komponenta moření ocelí v redukční tavenině. Tento unikátní mořicí prostředek na nerezové oceli (za tepla válcované a žíhané dráty, tyčová ocel, potrubí atd.) se už desítky let prodává po celém světě. Dalším produktem je chlorid zinečnatý (ZnCl2) jak v bezvodé formě, tak i v roztoku o obsahu 45 % a 63 % ZnCl2. Jeho hlavní použití je při povrchových úpravách kovů pro přípravu tavidlových lázní (fluxů), a to především v žárovém a galvanickém zinkování.

Na úspěch v této oblasti nyní navazuje novou řadou přípravků pro proces žárového zinkování. Díky nabytým zkušenostem poskytuje Bochemie svým zákazníkům optimální řešení pro technologické kroky spojené s úpravou povrchů materiálu před zinkováním. Široké portfolio produktů obsahuje všechny přípravky používané v odmašťovacích fázích výroby a také ve fázi nanesení tavidla (fluxování).

1. Odmašťování

Pro kvalitní nanesení zinkového povlaku je zapotřebí, aby byl povrch oceli zbavený nečistot, a to jak mastných, tak oxidických vrstev. Chemické předúpravy jsou proto neodmyslitelnou součástí všech povrchových úprav, bez kterých by povlaky plnily svou funkci jen stěží. Nová řada DEGRASAN je složena jak z odmašťovadel alkalických včetně přísad do odmašťovadel, tak z odmašťovadel kyselých.

2. Moření

Správným dokončením předpovrchové úpravy materiálu k žárovému zinkování je fáze moření, odmaštění a inhibice. Řada DEGRASAN pro tuto fázi nabízí přísady a inhibitory do mořicích kyselin.

3. Fluxování

Fluxy a přísady do fluxů řady BOFLUX zlepšují jednak smáčení materiálu určeného k zinkování a také udržují pH tavidlové lázně v požadovaných mezích.

Svým zákazníkům nabízí Bochemie nejen standardní produkty, ale také možnost přípravy speciálních prostředků (zejména kapalných tavidel) na míru dle specifických požadavků. Nedílnou součástí technického servisu jsou i konzultace a školení, analytický monitoring a zpracování odpadů obsahující zinek (repasní kyseliny, popel, příp. další vhodný zinkový odpad).

Bochemie buduje své know-how již více než 110 let. Za tu dobu se jí podařilo získat postavení jednoho z nejsilnějších středoevropských výrobců značkových produktů chemických specialit (kromě povrchové úpravy kovů i v oblasti materiálů pro průmyslové akumulátory), dezinfekčních a čisticích prostředků a ochrany stavebního řeziva proti biotickým škůdcům. Zásadní úlohu v činnosti Bochemie hrál vždy výzkum a vývoj. Mezi nejnovější úspěchy patří také vývoj technologie na výrobu nano formy oxidu zinečnatého, který má velký význam z hlediska ochrany životního prostředí. 

Více na www.bochemie.cz.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie
Chlorid zinečnatýBochemie uvádí novou řadu produktů pro žárové zinkováníBochemie uvádí novou řadu produktů pro žárové zinkování

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (981x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (881x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (824x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]