Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2013    ArcelorMittal Ostrava přispěla technickým školám v regionu téměř půl milionu korun

ArcelorMittal Ostrava přispěla technickým školám v regionu téměř půl milionu korun

Publikováno: 17.12.2013
Rubrika: 2013

ArcelorMittal Ostrava klade i letos důraz na podporu technického vzdělávání. Vyhlásila grantové řízení, do kterého mohly střední školy zaměřené na výuku techniky v Moravskoslezském kraji přihlašovat své projekty. Komise složená s technických pracovníků a zástupců vedení kunčické huti vybrala projekty čtyř středních škol, které obdržely celkem 457 tisíc korun na nákup výukových pomůcek a vybavení vzdělávacích prostor. 

„Podpora technického vzdělávání je pro budoucí působení naší firmy klíčová. Bez technicky vzdělaných odborníků se neobejdeme, proto jsme rádi, když můžeme studentům pomoci usnadnit získávání teoretických i praktických znalostí,“ uvedl Tapas Rajderkar, generální ředitel společnosti ArcelorMittal Ostrava při předávání šeků školám.

Střední škola technická a dopravní ve Vítkovicích obdržela od ArcelorMittal Ostrava částku 118 908 korun na nákup školicího kufru VDO DTCO 1381. Speciální kufr poslouží k seznámení žáků s funkcemi tachografu – zařízení, které průběžně graficky zaznamenává rychlost silničního vozidla. Z daru huť podpořila také účast školy na veletrhu „Učeň, středoškolák a vysokoškolák“.

Střední škola elektrotechnická v Ostravě získala 91 254 korun na vybavení učebny fyziky. Díky daru z ArcelorMittal Ostrava mohla zakoupit notebook i konfigurovaný baliček senzorů, který obsahuje například ampérmetr, voltmetr, siloměr, hlukoměr, teploměry nebo tlakové čidlo. Pomůcky zvýší atraktivnost výuky fyziky a usnadní pedagogům názornou demonstraci přírodních jevů. Z daru bude navíc financováno školení pedagogů.

Studenti Vítkovické střední průmyslové školy budou moci díky příspěvku od ostravské huti využívat výukové systémy pneumatických a hydraulických obvodů. Ty jim pomohou lépe pochopit teorii i praxi strojírenských a hutních oborů. Na výukový systém obdržela škola od huti šek ve výši 108 tisíc korun.

Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky ve Frýdku-Místku získala 138 700 korun na vybavení víceúčelového sálu a účast školy na veletrhu „Učeň, středoškolák a vysokoškolák“.

Rozvoj středního a vysokého školství orientovaného na hutní a strojní obory je v Moravskoslezském kraji mimořádně důležitý.  ArcelorMittal Ostrava proto tuto problematiku řeší komplexně a spolupracuje nejen se základními, středními a vysokými školami v regionu, ale pomáhá při získávání praktických zkušeností také pedagogům technických oborů. Vzdělávání je jednou z oblastí, na kterou se ArcelorMittal v rámci společenské odpovědnosti dlouhodobě zaměřuje. 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Zlatý pohár Linde 2013 (91x)
Vyhlašovatelem a pořadatelem 17. ročníku mezinárodní soutěže žáků středních škol ve svařování pod názvem „Zlatý pohár Li...
Technické a systémové zajištění kvality pásové oceli válcované za studenaTechnické a systémové zajištění kvality pásové oceli válcované za studena (70x)
Příspěvek pojednává o dvou základních přístupech k zajištění kvality dodávek pásové oceli dodávané válcovnami za studena...
Výroba železa a oceli v roce 2012 – technologie, výroba, obnovaVýroba železa a oceli v roce 2012 – technologie, výroba, obnova (64x)
Postupné snižování výrobních nákladů, rozšiřování sortimentu a zvyšování kvality výroby byly společným jmenovatelem změn...

NEJlépe hodnocené související články

Ostravská huť uvedla do provozu modernizované kontilití. Slavnostního aktu se zúčastnil i premiér České republikyOstravská huť uvedla do provozu modernizované kontilití. Slavnostního aktu se zúčastnil i premiér České republiky (5 b.)
ArcelorMittal Ostrava uvedla do provozu zařízení plynulého odlévání oceli (tzv. kontilití), které prošlo rozsáhlou moder...
ČK LOP – Na světlo se v boji o energetické úspory často zapomíná (5 b.)
Stavební svět kolem nás je provázen slovem energetické úspory, nižší spotřeba energií, zateplení budov, trojsklo, dvojsk...
„Přicházíme na trh se zcela novou produktovou řadou výtahů,“„Přicházíme na trh se zcela novou produktovou řadou výtahů,“ (5 b.)
říká obchodní a marketingový ředitel společnosti Schindler CZ, a. s. Vladimír Steiner....

NEJdiskutovanější související články

Novela zákona o veřejných zakázkách přinesla pokles počtu i hodnoty zakázek Novela zákona o veřejných zakázkách přinesla pokles počtu i hodnoty zakázek (1x)
Pokles počtu veřejných zakázek i jejich hodnoty, to je výsledek stávajícího zákona o veřejných zakázkách. V pondělí se n...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Server Vodohospodářské stavby

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Zavřít [x]