Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2006    Autodesk získal Robobat, dodavatele softwaru pro inženýrské stavitelství

Autodesk získal Robobat, dodavatele softwaru pro inženýrské stavitelství

Publikováno: 14.9.2006, Aktualizováno: 22.2.2010 00:23
Rubrika: 2006

Společnost Autodesk podepsala definitivní smlouvu o koupi ve francouzském Grenoblu sídlící společnosti Robobat. Ta dodává software pro analýzu, navrhování a zpracování ocelových a betonových konstrukcí ve stavebním inženýrství, a to za 33 milionů amerických dolarů.

Tato akvizice doplní současnou nabídku softwaru společnosti Autodesk pro stavební inženýrství, tedy AutoCAD a Autodesk Revit Structure, což umožní nabízet ještě ucelenější soubor řešení a aplikací pro oblast stavebního inženýrství.

Společnost Robobat je předním dodavatelem softwarových řešení pro inženýrské stavitelství. Vznikla v roce 1988, její sídlo je v Grenoblu ve Francii a významně pracuje také v Krakově v Polsku. Software této společnosti je používán stavebními inženýry po celém světě u různých projektů, včetně stadionu Stade de France, návrhu Šanghajského jižního vlakového nádraží či nového hangáru pro Airbus A380. Aplikace pro strukturní analýzu a návrh v inženýrském stavitelství společnosti Robobat, tzv. Robot Millenium, byla integrována s Revit Structure společnosti Autodesk. Robobat také vyvinul software pro zpracování ocelových a betonových konstrukcí na platformě AutoCAD. Autodesk v současné době plánuje nabídku nových řešení pro inženýrské stavitelství, rozpracování a analýzu, která zahrnují technologie Robobatu i Autodesku a i nadále podporuje stávající nabídku produktů společnosti Robobat.

“Robobat a Autodesk mají společnou vizi, kterou je informační modelování budov (BIM) a použití informačních technologií pro inženýrské stavitelství,“ říká Andre Niznik, generální ředitel společnosti Robobat. „Stali jsme se partnery Autodesku, abychom mohli integrovat Robot Millenium společnosti Robobat s Revit Structure společnosti Autodesk a vyvinuli jsme software, který se po mnoho let integruje s ostatními produkty Autodesku,“ dodal.

O aplikaci Revit Structure společnosti Autodesk
Autodesk Revit Structure je software pro informační modelování budov (BIM) pro stavební inženýrství a dokumentaci, který dokáže zvýšit efektivitu, přesnost a projektovou pružnost. Revit Structure zahrnuje fyzický model – pro uspořádání, koordinaci a dokumentaci – s nezávisle editovatelným analytickým modelem pro mnohonásobné analýzy; byl uveden minulý rok ve Spojených státech a Kanadě. Více informací o Autodesk Revit Structure naleznete na www.autodesk.cz/revitstructure.

O společnosti Robobat
Robobat tvoří a distribuuje softwarová řešení pro analýzu, návrhářství a projekci, která pomáhají klientům sjednocovat různé aspekty procesů stavebního inženýrství a tím zvyšují jejich přesnost, efektivnost a ziskovost. Více než 10.000 licencí softwaru Robobat je využíváno ve více než 100 zemích po celém světě. Robobat, společnost založená roku 1988, má sídlo v Grenoblu ve Francii. Je nositelem ISO 9001 a její pobočky a síť prodejců se nachází po celém světě.

O společnosti Autodesk
Společnost Autodesk se plně soustředí na to, aby se jejím zákazníkům dařilo rychle umísťovat na trh jejich tvůrčí nápady. Se sedmi milióny uživatelů je Autodesk vedoucím světovým dodavatelem softwaru a služeb pro odvětví stavebnictví, výroby, infrastruktury, digitálních médií a bezdrátových datových služeb. Řešení Autodesku pomáhají zákazníkům efektivněji vytvářet, spravovat a sdílet jejich data v digitální podobě. Tvůrčí myšlenky se pro zákazníky stávají konkurenční výhodou, neboť mohou být produktivnější, zpracovávat své projekty efektivněji a maximalizovat své zisky.

Autodesk byl založen v roce 1982 a má ústředí v San Rafael v Kalifornii. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Hilti Fleet management (836x)
Službu Fleet management pro ruční elektrické nářadí nabízí od září společnost Hilti. Služba spočívá v řízení strojového ...
Obchodní centrum Tesco Karlovy Vary – Dvory se rozrostlo (30x)
Dnes se oficiálně otevírá další část obchodního centra Tesco v Karlových Varech – prodejna Electro World. Ta je vý...
ŘSD má nový sklad mostních provizorií (27x)
Dne 4. října 2006 byly slavnostně uvedeny do provozu nové haly Střediska mostních provizorií v Brodku u Prostějova....

NEJlépe hodnocené související články

Potenciál stavebnictví v zemích střední a východní Evropy (5 b.)
Jaký je potenciál stavebnictví v zemích střední a východní Evropy? Jaký je potenciál stavebnictví konkrétně na Ukrajině?...
Těsnicí stěny pro těžbu diamantů v arktické Kanadě (3 b.)
V projektu Diavik Diamond bylo pro povrchové vytěžení dvou kimberlitových trubek potřeba v extrémních klimatických podmí...
Fotoreportáž zřícení haly v Humpolci (2.5 b.)
Počátkem února se v Humpolci na Vysočině pod tíhou sněhu zřítila střecha zimního stadionu. Stalo se tak krátce po trénin...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Server Vodohospodářské stavby

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Zavřít [x]