Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2015    Blíží se veletrh Expo Real - barometr trendů mezinárodního realitního trhu

Blíží se veletrh Expo Real - barometr trendů mezinárodního realitního trhu

Publikováno: 17.9.2015
Rubrika: 2015

Říjen bude v Mnichově ve znamení businessu s nemovitostmi i výměny zkušeností realitních odborníků z celého světa. Nové výstaviště se totiž od 5. do 7. října stane dějištěm 18. ročníku veletrhu komerčních nemovitostí Expo Real zaměřeného na networking při realizaci mezinárodních a mezioborových projektů, investice a financování. Loňský ročník zaznamenal účast 36 900 návštěvníků ze 74 zemí, kteří se prezentovali v 1 653 expozicích umístěných v 6 halách na celkové výstavní ploše 64 000 m2. Z České republiky budou mít tradičně vlastní stánky města Praha a Ostrava, která zde poskytnou příležitost ke spoluvystavování i komerčním firmám z oboru. 

Česká účast: města v synergii s komerčními firmami jako spoluvystavovateli
České republice vloni patřilo 8. místo ve statistice zemí podle počtu účastníků. Expo Real je svým místem konání nejbližším globálním realitním fórem pro jednání se stávajícími i potenciálními obchodními partnery, sdílení zkušeností a seznamování se s aktuálními trendy světového realitního trhu. Města Praha a Ostrava svou každoroční expozici na veletrhu shodně vnímají jako velmi potřebnou nejen pro zviditelnění a networking na konkurenčním trhu evropských metropolí, ale i jako významnou podporu koncepční práce s investory. Obě města se tradičně prezentují se spoluvystavovateli – společnostmi aktivními na zdejším realitním trhu. V případě Prahy letos půjde o Central Group, Unibail-Rodamco a architektonický ateliér CASUA. Mezi komerčními spoluvystavovateli na ostravském stánku budou Asental Group, CTP, HB Reavis, Multi Czech Republic a PRK Partners. Stejně jako vloni se Ostrava na stánku bude prezentovat společně s Moravskoslezským krajem, čímž zájemci získají synergický pohled na nabídku investičních příležitostí v celém regionu.

Praha: obnovení slávy dvou dříve slavných tržnic
Hlavní město se letos na Expo Realu soustředí na projekty revitalizace dříve ikonických pražských tržnic, které jsou nyní památkově chráněné. Prvním je obnova a rekonstrukce Staroměstské tržnice v Praze 1, druhým pak oživení a rozvoj areálu Holešovické tržnice na Bubenském nábřeží v Praze 7. U Staroměstské tržnice plánuje Praha její návrat do původního stavu z konce 19. století, kdy sloužila jako tržiště pro obyvatele Starého Města pražského. Objekt se vrátí k původnímu prostorovému konceptu jako velkoryse dimenzované bazilikální haly s hlavní příčnou lodí. Součástí rekonstrukce bude úprava exteriéru budovy a vytvoření logistických a parkovacích kapacit. V případě Holešovické tržnice, která pochází ze stejného období a je chráněnou národní kulturní památkou, chystá Praha revitalizaci celého rozsáhlého areálu, čítajícího nyní 30 budov a desítky pevných stánků. Záměrem je, aby tržnice oslovila široké spektrum návštěvníků – od místních rezidentů přes obyvatele celé Prahy až po turisty. Areál by měl splňovat svou tržní funkci, která však bude doplněna o další funkční celky: gastronomii, kulturní a sportovní vyžití. Jeho srdcem se stanou dvě centrální náměstí: to hlavní poskytne prostor pro tradiční trhy, společenské a kulturní akce (např. zabijačkové hody, koncerty, performance) či veřejné produkce (zimní kluziště). Druhým centrálním prostorem bude náměstí před bývalou vodárenskou věží – hlavní výškovou dominantou areálu. Zde bude vytvořena zóna pro odpočinek a relaxaci, s přímou vazbou na větší množství zeleně s vodní plochou, restaurací či vyhlídkou na věži.

Jádro doprovodného programu na stánku Prahy v hale A2 tvoří recepce, která se uskuteční v úterý 6. října v 16 hodin. Po oficiální prezentaci pro obchodní partnery a investory, které na stánku jménem Prahy přivítá Eliška Kaplický Fuchsová (zastupitelka hlavního města a předsedkyně Výboru pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy), bude čas na networking.

Ostrava: široké spektrum příležitostí pro investory
Ostrava se chystá představit na Expo Realu širokou škálu příležitostí pro budoucí investory. Zájem o region roste poté, co byla vloni v červenci podepsána smlouva s firmou Hyundai Mobis jako nově příchozího investora do průmyslové zóny Ostrava-Mošnov, která je jedním z hlavních prezentovaných projektů města na veletrhu. V ostravské expozici se zájemci seznámí též s novinkami v projektu Vědecko-technologického parku včetně Centra excelence IT4Innovations (IT4I). Letos v červenci byly do provozu uvedeny dvě nové multifunkční budovy o celkové výměře 5 298 m2. Dalšími prezentovanými projekty Ostravy na veletrhu budou brownfieldy (Karolina, Dolní oblast Vítkovice a v jejím rámci přestavba bývalého Vítkovického plynojemu na multifunkční aulu Gong, rozvojové území Ostrava-Hrušov), volné plochy k zastavění i strategické projekty. Moravskoslezský kraj jako spoluvystavovatel Ostravy na společném veletržním stánku nabídne investorům řadu rozvojových ploch v regionu. Jde mimo jiné o průmyslové zóny Barbora, Krnov – Červený dvůr II. etapa, o lokality ve Frýdku-Místku (Kasárna – Frýdecký les, Kasárna – Palkovická) a rovněž o rozvojové plochy na území města Havířova (Dukla Industrial Park) a Bruntálu (Západní zóna, Východní zóna).  Svou atraktivitu pro investory bude Ostrava a Moravskoslezský kraj ilustrovat na příkladu revitalizace Dolní oblasti Vítkovice – architektonického, developerského a rozvojového projektu, v jehož rámci proběhla mimo jiné unikátní přestavba bývalého Vítkovického plynojemu na multifunkční aulu Gong či stavba Velkého světa techniky.

Prezentace města Ostravy a Moravskoslezského kraje pro obchodní partnery a potenciální investory se uskuteční v úterý 6. října v 15 hodin na ostravském stánku v hale C1.

Digitalizace jako klíčové téma diskusních fór veletrhu
Tři dny veletržního dění budou doslova nabity nejrůznějšími konferencemi, přednáškami a kulatými stoly, jichž má být na 80 a očekává se vystoupení 400 řečníků.Hlavní program se uskuteční ve 4 diskusních fórech. Planning & Partnerships Forum se zaměří na aktuální problémy a vize městského plánování, urbanismu, architektury a facility managamentu. Expo Real Forum se má stát jakýmsi barometrem sektoru komerčních nemovitostí. Zde budou experti hodnotit současnou situaci na globálním realitním trhu i na trzích jednotlivých světových regionů a debatovat o vyhlídkách, udržitelnosti a strategiích investování a financování. Special Real Estate Forum bude věnováno jednotlivým realitním segmentům - od kancelářských a maloobchodních nemovitostí přes průmyslové nemovitosti a hotely až po bydlení. Investments Locations Forum se stane platformou, kde budou mezinárodní odborníci analyzovat potenciál, možnosti a rizika spojená s realitními a investičními trhy v Evropě, Asii a Severní Americe. Tématem, které se jako červená nit potáhne všemi čtyřmi diskusními fóry, bude digitalizace. Experti z oboru budou debatovat o různých aspektech digitalizace a o tom, jaké příležitosti, rizika i výzvy přináší pro trh s nemovitostmi. Řeč bude mj. o zlepšování kvality bydlení, důsledcích online nakupování pro vývoj maloobchodního realitního trhu a pro život ve městech, změně v charakteru pracovního prostředí i o tom, jak využívat tzv. Big Data, aby se stala užitečným nástrojem pro realitní byznys. Široký konferenční program ještě doplní Intelligent Urbanization Forum.Tato novinka programu Expo Realu vychází z předpokladu, že do roku 2050 budou dvě třetiny světové populace žít ve městech. Velmi rychle postupující urbanizace klade velké nároky na budoucí „chytrá“ města a na jejich ambice rozvíjet se udržitelným způsobem. Veletrh se tomuto tématu bude věnovat ve speciální expozici i v doprovodných workshopech.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Mezinárodní koncern Lindab: čisté tržby v roce 2014 vzrostly o 7 % na 739 mil. EUR, provozní zisk EBIT dosáhl 52,4 mil. EURMezinárodní koncern Lindab: čisté tržby v roce 2014 vzrostly o 7 % na 739 mil. EUR, provozní zisk EBIT dosáhl 52,4 mil. EUR (162x)
Švédský mezinárodní koncern Lindab International AB, který patří mezi přední světové výrobce stavebních komponentů z oce...
KOVOSVIT MAS, a.s. v minulém roce navýšil tržby téměř o 21 procent na 2, 2 miliardy korun (110x)
„Rok 2014 byl jeden z nejúspěšnějších roků naší společnosti od roku 2011. Když jsem do společnosti nastupoval, byla na p...
Nový pětisettunový mostový jeřáb v ArcelorMittal Ostrava přesouvá pánve s tekutou ocelí o hmotnosti 330 tunNový pětisettunový mostový jeřáb v ArcelorMittal Ostrava přesouvá pánve s tekutou ocelí o hmotnosti 330 tun (63x)
V ocelárně huti ArcelorMittal Ostrava byl uveden do ostrého provozu nový mostový jeřáb. Kolos o hmotnosti 500 tun, šířce...

NEJlépe hodnocené související články

Nový pětisettunový mostový jeřáb v ArcelorMittal Ostrava přesouvá pánve s tekutou ocelí o hmotnosti 330 tunNový pětisettunový mostový jeřáb v ArcelorMittal Ostrava přesouvá pánve s tekutou ocelí o hmotnosti 330 tun (5 b.)
V ocelárně huti ArcelorMittal Ostrava byl uveden do ostrého provozu nový mostový jeřáb. Kolos o hmotnosti 500 tun, šířce...
Česká rodinná firma RWT expanduje na japonský trh, sází na pokročilé strojírenské technologieČeská rodinná firma RWT expanduje na japonský trh, sází na pokročilé strojírenské technologie (5 b.)
Česká rodinná firma RWT, přední evropský výrobce brousících strojů, rozšiřuje své exportní destinace a expanduje na vyso...
Regus otevírá páté business centrum v Praze, celkově sedmé v ČRRegus otevírá páté business centrum v Praze, celkově sedmé v ČR (5 b.)
Společnost Regus, největší globální poskytovatel flexibilních pracovišť, dnes oznámila otevření nového business centra P...

NEJdiskutovanější související články

Právě dokončovaná administrativní budova CRYSTAL směřuje k ocenění BREEAM ExcellentPrávě dokončovaná administrativní budova CRYSTAL směřuje k ocenění BREEAM Excellent (2x)
Certifikace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) se pro nově stavěné kancelářské bud...
Lindab dodá systém tlumičů hluku pro budoucí největší výletní loď na světěLindab dodá systém tlumičů hluku pro budoucí největší výletní loď na světě (1x)
Lindab, přední světový výrobce vzduchotechniky a systémů chlazení a vytápění, byl lodní společností Royal Caribbean Crui...
Google

Server Vodohospodářské stavby

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Zavřít [x]