Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2013    ČAOK – Most přes Lochkovské údolí získal mezinárodní ocenění

ČAOK – Most přes Lochkovské údolí získal mezinárodní ocenění

Publikováno: 14.10.2013
Rubrika: 2013

Nápaditý design ocelových konstrukcí zdůrazňuje množství výhod oceli pro oblast stavebnictví, výroby, ekonomiky a architektury. Ocenění European Steel Design Awards uděluje Evropská asociace ocelových konstrukcí (ECC S) každé dva roky, čím podporuje kreativní a nápadité využití oceli v architektuře a při realizaci staveb.

Elegance, umění a funkčnost se s dnešními ocelovými konstrukcemi staveb dokáží spojit nespočtem způsobů. Nabízejí nové řešení a příležitosti, umožňují konstruktérům povolit uzdu své fantazii a uskutečnit některé z náročných staveb. Konstrukční ocel je finančně dostupná a díky své pevnosti, odolnosti, flexibilitě z pohledu designu, přizpůsobivosti, recyklovatelnosti a trvanlivosti je pořád vyhledávaným materiálem pro stavební konstrukce. V rámci evropských ocenění Steel Design Awards se oceňuji nejvýjimečnější evropské projekty, které se zároveň představují širšímu, mezinárodnímu publiku.

Také v letošním ročníku byla mezi třinácti oceněnými stavbami z různých států Evropy jedna z České republiky – most přes Lochkovské údolí na pražském okruhu. Most se tak dostal do společnosti následujících staveb:

 • Hlavní železniční nádraží Salzburk, Rakousko
 • Stadion Stade de Lille, Lille, Francie
 • Výzkumná stanice Bharati, Antarktida (nominováno za Německo)
 • Mezinárodní letiště Kopitnari, Kutaisi, Gruzie (nominováno za Maďarsko)
 • Nádraží pro vysokorychlostní vlaky, Turín, Itálie
 • Konferenční centrum CCK, Kirchberg, Lucembursko
 • Podchody a lávky pro pěší na hlavním železničním nádraží, Arnhem, Nizozemsko
 • Národní turistická stezka, Trollstigen, Norsko
 • Stadion Fonte Nova, Salvador de Baia, Brazílie (nominováno za Portugalsko)
 • Most Tullhus, Norrköping, Švédsko
 • Most Hans Wilsdorf, Ženeva, Švýcarsko
 • Radarová věž, Izmit, Turecko

Slavnostní vyhlášení proběhne 3. října v Miláně u příležitosti výroční konference ECCS. V rámci České republiky bude ocenění předáno na konferenci České asociace ocelových konstrukcí – KONSTRUKCE 2013 – v Lednici dne 17. 10. 2013.

Lochkovský most v Praze byl vybudován jako součást rychlostní silnice R1 (Pražský okruh), konkrétně stavby 514 Lahovice – Slivenec. Jedná se o nejvyšší most v Praze (65 m), ve srovnání se známým Nuselským mostem je o polovinu vyšší. Celá stavba má hmotnost zhruba 20 tisíc tun, na ocelovou konstrukci bylo použito 4 700 tun oceli a celková délka mostu je 461 m. Autory architektonického řešení jsou architekti Patrik Kotas a Petr Šafránek, projekčně se na mostu podílely společnosti Bögl a Krýsl k. s. a Stráský, Hustý a partneři, ocelovou konstrukci vyráběl Max Bögl Stahl und Anlagenbau GmbH & Co KG a MCE Slaný s. r. o.

Bridge Over Lochkovské údolí Won an International Prize
A brainy design of steel constructions emphasizes a number of advantages of steel for the field of building industry, manufacturing, economics and architecture. The European Steel Design Awards prize is granted by the European Convention for Constructional Steelwork (ECCS) every two years, supporting creative and brainy usage of steel in architecture and structures execution.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie
Most přes Lochkovské údolí

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Zlatý pohár Linde 2013 (90x)
Vyhlašovatelem a pořadatelem 17. ročníku mezinárodní soutěže žáků středních škol ve svařování pod názvem „Zlatý pohár Li...
Technické a systémové zajištění kvality pásové oceli válcované za studenaTechnické a systémové zajištění kvality pásové oceli válcované za studena (76x)
Příspěvek pojednává o dvou základních přístupech k zajištění kvality dodávek pásové oceli dodávané válcovnami za studena...
Výroba železa a oceli v roce 2012 – technologie, výroba, obnovaVýroba železa a oceli v roce 2012 – technologie, výroba, obnova (63x)
Postupné snižování výrobních nákladů, rozšiřování sortimentu a zvyšování kvality výroby byly společným jmenovatelem změn...

NEJlépe hodnocené související články

Ostravská huť uvedla do provozu modernizované kontilití. Slavnostního aktu se zúčastnil i premiér České republikyOstravská huť uvedla do provozu modernizované kontilití. Slavnostního aktu se zúčastnil i premiér České republiky (5 b.)
ArcelorMittal Ostrava uvedla do provozu zařízení plynulého odlévání oceli (tzv. kontilití), které prošlo rozsáhlou moder...
ČK LOP – Na světlo se v boji o energetické úspory často zapomíná (5 b.)
Stavební svět kolem nás je provázen slovem energetické úspory, nižší spotřeba energií, zateplení budov, trojsklo, dvojsk...
„Přicházíme na trh se zcela novou produktovou řadou výtahů,“„Přicházíme na trh se zcela novou produktovou řadou výtahů,“ (5 b.)
říká obchodní a marketingový ředitel společnosti Schindler CZ, a. s. Vladimír Steiner....

NEJdiskutovanější související články

Novela zákona o veřejných zakázkách přinesla pokles počtu i hodnoty zakázek Novela zákona o veřejných zakázkách přinesla pokles počtu i hodnoty zakázek (1x)
Pokles počtu veřejných zakázek i jejich hodnoty, to je výsledek stávajícího zákona o veřejných zakázkách. V pondělí se n...
Google

Server Vodohospodářské stavby

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Zavřít [x]