Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2013    ČAOK společně s AČSZ pořádají seminář o žárovém zinkování

ČAOK společně s AČSZ pořádají seminář o žárovém zinkování

Publikováno: 1.11.2013
Rubrika: 2013

Asociace českých a slovenských zinkoven (AČSZ) ve spolupráci s Českou asociací ocelových konstrukcí (ČAOK) připravuje seminář Žárové zinkování ve stavebnictví. Seminář je určen všem zájemcům o informace týkající se protikorozní ochrany žárovým zinkováním. Účast je zdarma a zahrnuje také studijní materiály a občerstvení.

Seminář se bude konat v úterý 26. 11. 2013 od 8.30 hodin a místem konání bude hotel Senec (www.hotelsenec.cz) v Senci. Po skončení teoretické části semináře proběhne exkurze do zinkovny a dalších výrobních provozů společnosti Wiegel Sereď žiarové zinkovanie s.r.o.

Program:

8:00 – 8:30 Registrace

8:30 – 8:35 Žárové zinkování v komerčních zinkovnách – lektor Ing. Petr Strzyž
(krátký animovaný snímek podává základní informace o žárovém zinkování v komerčních zinkovnách)

8:35 – 9:35 Navrhování a provádění součástí pro žárové zinkování – lektor Ing. Vlastimil Kuklík
(vysvětlení specifického způsobu nanášení povlaků žárového zinku, nutnost přizpůsobit tomu konstrukční řešení a kvalitní řemeslné provedení dílců určených k pozinkování)

9:35 – 10:15 Tvorba povlaku žárového zinku – lektor Ing. Vlastimil Kuklík
(metalurgický proces nanášení povlaků žárového zinku při nízkoteplotním nebo vysokoteplotním zinkování, vliv chemického složení substrátu a zinkové lázně na vlastnosti povlaku)

10:15 – 10:55 Morfologie povlaků žárového zinku – lektor Ing. Vlastimil Kuklík
(základní informace o drsných strukturách povlaků a o odlišnostech v odstínech povlaků, příčiny a případná preventivní opatření)

10:55 – 11:10 přestávka

11:10 – 11:45 Povlak na pálených plochách – lektor Ing. Vlastimil Kuklík
(odlišná kvalita povlaku naneseného na neupravené plochy pálených řezů, příčiny a opatření pro předcházení vadám povlaku)

11:45 – 12:25 Termika procesu žárového zinkování – lektor Ing. Vlastimil Kuklík
(příčiny vzniku trhlin na žárově zinkovaných dílcích, pravidla pro vyloučení rizika LMAC (Liquid Metal Assisted Cracking), směrnice DASt 022)

12:25 – 12:50 Protikorozní ochrana zinkovým povlakem a životnost – lektor Ing. Vlastimil Kuklík 
(princip ochrany zinkem (bariéra, pasivace, katodická ochrana), korozní agresivity atmosfér, stanovení životnosti povlaku)

12:50 – 13:15 Duplexní systém – lektor Ing. Petr Strzyž 
(synergické účinky kombinace zinkového povlaku s organickým nátěrem, vysoká účinnost tohoto protikorozního systému)

13:15 – 13:30 Žárové zinkování v architektuře – lektor Ing. Petr Strzyž
(nejzajímavější stavby s aplikací žárového zinku u nás i ve světě)

13:30 – 14:00 oběd

14:00 – 14:30 přesun do pozinkovny (vlastní doprava)

14:30 – 15:30 Exkurze do pozinkovny společnosti Wiegel Sereď žiarové zinkovanie s. r. o. (www.wiegel.cz)

Více informací naleznete v přiložené pozvánce a přihlášce.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Zlatý pohár Linde 2013 (90x)
Vyhlašovatelem a pořadatelem 17. ročníku mezinárodní soutěže žáků středních škol ve svařování pod názvem „Zlatý pohár Li...
Technické a systémové zajištění kvality pásové oceli válcované za studenaTechnické a systémové zajištění kvality pásové oceli válcované za studena (76x)
Příspěvek pojednává o dvou základních přístupech k zajištění kvality dodávek pásové oceli dodávané válcovnami za studena...
Výroba železa a oceli v roce 2012 – technologie, výroba, obnovaVýroba železa a oceli v roce 2012 – technologie, výroba, obnova (63x)
Postupné snižování výrobních nákladů, rozšiřování sortimentu a zvyšování kvality výroby byly společným jmenovatelem změn...

NEJlépe hodnocené související články

Ostravská huť uvedla do provozu modernizované kontilití. Slavnostního aktu se zúčastnil i premiér České republikyOstravská huť uvedla do provozu modernizované kontilití. Slavnostního aktu se zúčastnil i premiér České republiky (5 b.)
ArcelorMittal Ostrava uvedla do provozu zařízení plynulého odlévání oceli (tzv. kontilití), které prošlo rozsáhlou moder...
ČK LOP – Na světlo se v boji o energetické úspory často zapomíná (5 b.)
Stavební svět kolem nás je provázen slovem energetické úspory, nižší spotřeba energií, zateplení budov, trojsklo, dvojsk...
„Přicházíme na trh se zcela novou produktovou řadou výtahů,“„Přicházíme na trh se zcela novou produktovou řadou výtahů,“ (5 b.)
říká obchodní a marketingový ředitel společnosti Schindler CZ, a. s. Vladimír Steiner....

NEJdiskutovanější související články

Novela zákona o veřejných zakázkách přinesla pokles počtu i hodnoty zakázek Novela zákona o veřejných zakázkách přinesla pokles počtu i hodnoty zakázek (1x)
Pokles počtu veřejných zakázek i jejich hodnoty, to je výsledek stávajícího zákona o veřejných zakázkách. V pondělí se n...
Google

Server Vodohospodářské stavby

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Zavřít [x]