Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2013    Čeští stavbaři dokončili celní terminál v Bělorusku

Čeští stavbaři dokončili celní terminál v Bělorusku

Publikováno: 4.12.2013
Rubrika: 2013

Svou první zakázku v Bělorusku dokončila stavební společnost Metrostav. Před několika dny byl za účasti běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka a dalších politických špiček slavnostně otevřen celní terminál ve Ščitomiriči u Minsku. Dva roky budovaný areál zahrnuje logistické centrum se sklady, administrativní budovu a nezbytné zázemí.

Projekt financovaný z evropského exportního úvěru měl mnoho různorodých součástí. Tou nejdůležitější byla výstavba dvou jednopodlažních skladů o celkové výměře zhruba 20 000 metrů čtverečních, což odpovídá ploše středně velkého obchodního centra či téměř 4 fotbalových hřišť. Zajímavostí je, že přilehlá třípodlažní administrativní budova má kvůli zvýšené seismicitě oblasti důkladný železobetonový skelet obvodových stěn.

„Podmínky v Bělorusku jsou hodně specifické, staví se tam úplně jinak než u nás. Dlouho jsme si například zvykali na spolupráci s dodavateli, kteří často nedodržovali termíny. Když někdo slíbil, že přijede do hodiny, obvykle dorazil za tři hodiny nebo spíše druhý den. My jsme se museli těmto zvyklostem přizpůsobit,“ říká Josef Dufek, ředitel organizační složky Bělorusko ze společnosti Metrostav.

Kromě uvedených objektů v areálu vybudovali stavbaři ještě například ubytovnu pro řidiče, automyčku, čistírnu odpadních vod, vrátnici, celnici, budovu údržby, artéskou studnu či požární depo. Metrostav realizoval zakázku „na klíč“ pro státní podnik Beltamožservis, který zajišťuje celní odbavení v rámci celní unie Běloruska s Ruskem a Kazachstánem.  A protože byl investor s českou firmou spokojen, zadal mu stavbu obdobného dopravně-logistického centra v Brestu.

„Vzhledem k perspektivám běloruského stavebního trhu pracuje naše společnost na nabídkách na další stavební projekty nejen v logistice, ale například i na železnici či v oblasti třídění komunálního odpadu,“ uvedl obchodní náměstek divize 3 Metrostav Ing. Karel Volf.

Stavební společnost Metrostav v současnosti posiluje své postavení na zahraničních trzích. Nedávno například dokončila traťové tunely metra mezi finskými městy Helsinky a Espoo a zahájila výstavbu dalšího silničního tunelu na Islandu či modernizaci části varšavského silničního okruhu. Kromě toho působí přímo či prostřednictvím svých dceřiných společností v řadě dalších, zemí jako jsou Německo, Rakousko, Srbsko či Rusko a další.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Čeští stavbaři dokončili celní terminál v Bělorusku

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Zlatý pohár Linde 2013 (94x)
Vyhlašovatelem a pořadatelem 17. ročníku mezinárodní soutěže žáků středních škol ve svařování pod názvem „Zlatý pohár Li...
Výroba železa a oceli v roce 2012 – technologie, výroba, obnovaVýroba železa a oceli v roce 2012 – technologie, výroba, obnova (65x)
Postupné snižování výrobních nákladů, rozšiřování sortimentu a zvyšování kvality výroby byly společným jmenovatelem změn...
Technické a systémové zajištění kvality pásové oceli válcované za studenaTechnické a systémové zajištění kvality pásové oceli válcované za studena (63x)
Příspěvek pojednává o dvou základních přístupech k zajištění kvality dodávek pásové oceli dodávané válcovnami za studena...

NEJlépe hodnocené související články

Ostravská huť uvedla do provozu modernizované kontilití. Slavnostního aktu se zúčastnil i premiér České republikyOstravská huť uvedla do provozu modernizované kontilití. Slavnostního aktu se zúčastnil i premiér České republiky (5 b.)
ArcelorMittal Ostrava uvedla do provozu zařízení plynulého odlévání oceli (tzv. kontilití), které prošlo rozsáhlou moder...
ČK LOP – Na světlo se v boji o energetické úspory často zapomíná (5 b.)
Stavební svět kolem nás je provázen slovem energetické úspory, nižší spotřeba energií, zateplení budov, trojsklo, dvojsk...
„Přicházíme na trh se zcela novou produktovou řadou výtahů,“„Přicházíme na trh se zcela novou produktovou řadou výtahů,“ (5 b.)
říká obchodní a marketingový ředitel společnosti Schindler CZ, a. s. Vladimír Steiner....

NEJdiskutovanější související články

Novela zákona o veřejných zakázkách přinesla pokles počtu i hodnoty zakázek Novela zákona o veřejných zakázkách přinesla pokles počtu i hodnoty zakázek (1x)
Pokles počtu veřejných zakázek i jejich hodnoty, to je výsledek stávajícího zákona o veřejných zakázkách. V pondělí se n...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]