Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Dalux BIM prohlížeč v češtině zdarma!

Dalux BIM prohlížeč v češtině zdarma!

Publikováno: 31.5.2019
Rubrika: Aktuality

Dalux rozšiřuje digitalizaci ve stavebnictví na českém a slovenském trhu a nabízí BIM prohlížeč v češtině zdarma! S cílem zvýšení adopce BIM na stavbě, představila dánská společnostDalux aplikaci BIM prohlížeč pro tablety a smartphony zcela zdarma. Vize firmy Dalux je digitalizace všech procesů během přípravy a realizace stavebního projektu. Především procesy spojené s projektováním, koordinací dokumentů a kontrolou projektu od návrhu až po realizaci.

“V Dánsku jsme se setkali s pracovníky na stavbě, kteří chtěli používat BIM, ale díky vysokým nákladům nebo složitosti ovládání si nemohli dovolit adopci tohoto řešení. Proto jsme se rozhodli, že nabídneme BIM prohlížeč zdarma” říká CEO Torben Dalgaard. 

80.000 uživatelů

Dalux se stal lídrem v BIM a je používán více než 80 tisíci uživateli po celém světě. Mezi spokojené klienty patří mimo stavební firmy a developery například i státní úřady a dokonce i dánská policie.

BIM prohlížeč od Daluxu dokáže pracovat s několika velkými a komplexními BIM modely najednou a zkombinovat 2D výkresy a 3D modely. BIM prohlížeč lze používat i offline a lze ho zdarma stáhnout na Android nebo iOS.

Blíže českým zákazníkům

Dalux nově otevřel pobočku i v Praze, aby mohl spolupracovat blíže se svými stávajícími klienty a umožnil dalším zákazníkům hladký přechod do BIMu.

“Bez ohlednu na to, jak nové postupy a metody nazveme, zda BIM či Stavebnictví 4.0, nebo zkrátka jen digitalizace, jsou nadcházející změny pracovních postupů nevyhnutelné. Aplikací nových technologií a dalšími inovacemi musí stavebnictví získat především větší efektivitu, nový impuls jak zlepšit produktivitu práce a snížit riziko chyby, které, jak víme z mnoha projektů, mohou mít drastické finanční ztáty” říká Pavel Lacina, Country Manager pro český a slovenský trh a dodává:

“Bez ohledu na vládou schválenou koncepci o zavádění metody BIM a její povinnost pro veřejné zadavatele od roku 2022 je BIM příležitost pro každého, kdo realizuje nebo se podílí na stavebním projektu, už dnes.”

Dalux má k dnešnímu dni 85 zaměstnanců po celé Evropě z nichž polovina jsou IT developeři z Dánska. Produkty Dalux jsou používány globálně pro více než 30 000 projektů v 90 zemích.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Dalux BIM prohlížeč v češtině zdarma!

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Jak bude vypadat ambasáda České republiky, která vznikne v Addis Abebě podle vítězného projektu v studentské soutěži INSPIRELI AWARDS?Jak bude vypadat ambasáda České republiky, která vznikne v Addis Abebě podle vítězného projektu v studentské soutěži INSPIRELI AWARDS? (238x)
Největším zájem na výstavě ARCHITEKTURA bude zajisté o 25 nejlepších prací soutěže INSPIRELI AWARDS v kategorii „Návrh a...
Pozvánka na BIM DAY 2019Pozvánka na BIM DAY 2019 (233x)
V úterý 8. října 2019 se uskuteční již devátý výroční konference Odborné rady pro BIM. Hlavní událost roku, kterou od sv...
Jak snížit náklady na koordinaci a řízení projektů?Jak snížit náklady na koordinaci a řízení projektů? (207x)
Digitalizace stavebnictví se postupně zabydluje i v České republice a určitě se toto téma netýká pouze soukromých subjek...

NEJlépe hodnocené související články

Výstavba nové plechovkárny v pivovaru Radegast začala poklepáním na základní kámen. Ten byl symbolicky ve tvaru plechovky.Výstavba nové plechovkárny v pivovaru Radegast začala poklepáním na základní kámen. Ten byl symbolicky ve tvaru plechovky. (5 b.)
V pivovaru v Nošovicích byl dnes za účasti generálního ředitele Plzeňského Prazdroje Granta Liversage, manažera pivovaru...
P3 ve svém hornopočernickém parku staví výrobní halu japonské společnosti AdvanexP3 ve svém hornopočernickém parku staví výrobní halu japonské společnosti Advanex (5 b.)
Japonský výrobce strojírenských součástek Advanex rozšíří svou výrobu do České republiky. Zázemí mu poskytne jeden z nej...
CEEC Research a KPMG Česká republika: Kvalitativní studie českého stavebnictví 2008 (5 b.)
Kvalitativní studie českého stavebnictví 2008 se zaměřila na čtyři oblasti ve stavebnictví – očekáváný vývoj, využ...

NEJdiskutovanější související články

Konference Požární bezpečnost stavebních objektů 2019Konference Požární bezpečnost stavebních objektů 2019 (2x)
Dne 24. dubna 2019 se pod záštitou děkana Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TU Ostrava doc. Ing. Jiřího Pokorného, ...
Stavebnictví hlásí nedostatek stavebních elektrikářů, dělníků, truhlářů a mistrů, naopak opadává zájem o stavební inženýry a stavbyvedoucí (1x)
Podle výsledků průzkumu provedeného na přelomu ledna a února 2009 pracovním portálem Správnýkrok.cz mezi malými a středn...
Video

Google

Server Vodohospodářské stavby

Příklad rekonstrukce (sanace) vodojemu

Příklad rekonstrukce (sanace) vodojemu