Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    Exportní dům na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2017 v Brně

Exportní dům na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2017 v Brně

Publikováno: 9.10.2017
Rubrika: 2017

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně pro Ekonomickou diplomacii Ministerstva zahraničních věcí ČR patří již tradičně mezi vrcholy roku. MSV vnímáme nejenom jako možnost setkat se s velkým množstvím exportérů na jednom místě, ale především jako možnost oslovit firmy, které se běžně na naše akce na ministerstvu nedostanou.

V roce 2016 se velmi osvědčil koncept „Exportního domu“, společné prezentace Ministerstva zahraničních věcí a Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP). Letos se podařilo pro tento koncept nadchnout i další partnery. Na expozici se tak s MZV ČR podílí kromě EGAP také Ministerstvo obrany, Ministerstvo průmyslu a obchodu s agenturou CzechTrade, Česká rozvojová agentura (ČRA), Česká exportní banka (ČEB) a Generální komisař pro účast ČR na Expo 2020. V Exportním domě tak najdete všechny státní instituce, které mají na starost podporu exportu, a to na jednom místě.

Firmám poskytneme možnost konzultovat jak obchodní příležitosti ve vybraných státech přímo s 13 ekonomickými diplomaty z našich ambasád (například z Íránu, Indie či Velké Británie), tak s kolegy z Klientského centra pro export. V Exportním domě se zástupci firem dozvědí i o B2B programu ČRA o tom, jak se mohou podílet expozici ČR na Expo 2020, EGAP poradí s exportním pojištěním a ČEB zase s exportním financováním a Ministerstvo obrany zájemcům o export výrobků obranného průmyslu.

Kromě toho v Brně chystáme přímo v Exportním domě bohatý doprovodný program, takže se můžete například těšit na semináře o exportu do Maroka, Turecka, Kanady, Ománu, Indie. Spolu s Ministerstvem obrany připravujeme 11. října Obranný den, v rámci kterého proběhne seminář o exportních příležitostech v Japonsku a státech střední Evropy. 12. října se uskuteční Rozvojový den pod záštitou ČRA. Velice se těšíme, že se s co největším počtem exportérů setkáme v Exportním domě na MSV v Brně.

Po dobu MSV 2017 si můžete rezervovat konzultaci s ekonomickými diplomaty ze zastupitelských úřadů ČR v zahraničí (Bělorusko, Indie, Irán, Japonsko, Kanada, Maďarsko, Maroko, Německo, Polsko, Rakousko, Rusko, Turecko, Velká Británie) a s experty České rozvojové agentury. Na veškeré semináře na Exportním domě stejně jako na konzultace s ekonomickými diplomaty se můžete hlásit pomocí rezervačního systému.

Program Exportního domu:

Pondělí 9. října 2017

 • Prezentace řešitelů výzkumných projektů v rámci aktivity Podpora exportu výsledků výzkumu a vývoje 
  10:30–12:30 – Seminář pořádá EGAP a TAČR
 • Strojírenství a obranný průmysl v Latinské Americe 
  12:45–14:15 – Seminář pro exportéry pořádá Ministerstvo obrany ČR a Ministerstvo zahraničních věcí ČR
 • Turecko – atraktivní partner pro český export 
  14:30–15:50 – Seminář pro exportéry pořádá Ministerstvo zahraničních věcí ČR
 • Kanada a CETA 
  16:00–17:15 – Seminář pro exportéry zaměřený na novinky ve vzájemném obchodování pořádá Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Úterý 10. října 2017

 • Maroko – příležitosti pro český export 
  9:00–10:15 – Seminář pro exportéry pořádá Ministerstvo zahraničních věcí ČR
 • CZECH SPRING – účast České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji 
  11:00–13:00 – Pořádá Kancelář generálního komisaře pro účast ČR na Expo 2020
 • Pojišťování českých investic v zahraničí 
  14:00–15:15 – Seminář pořádá EGAP
 • Obchodování s Kambodžou a Laosem 
  15:30–18:00 – Seminář pro exportéry pořádá Hospodářská komora ČR

Středa 11. října 2017 – „Obranný den“

 • Slavnostní zahájení Obranného dne v Exportním domě 
  9:00–10:00 – Ministerstvo obrany ČR a Ministerstvo zahraničních věcí ČR
 • Export do Indie – výzva i příležitost 
  10:00–12:00 – Seminář pořádá CzechTrade
 • Exportní seminář Střední Evropa – příležitosti v obranném průmyslu 
  12:15–13:45 – Pořádají Ministerstvo obrany ČR a Ministerstvo zahraničních věcí ČR
 • Czech-Oman seminář: The Art of Business 
  14:00–15:50 – Pořádá Česko-ománský výbor Hospodářské komory ČR
 • Exportní seminář Japonsko – příležitosti v obranném průmyslu 
  16:00–17:30 – Pořádají Ministerstvo obrany ČR a Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Čtvrtek 12. října 2017 – Rozvojový den ČRA

 • 10:00–11:00 Angolský seminář s ČRA
 • 11:00–12:00 Latinskoamerický seminář
 • 12:00–13:00 Seminář ČRA – spolupráce s municipalitami
 • 13:00–14:00 Seminář Kambodža
 • 14:00–15:00 Seminář Balkán
 • 15:00–16:00 Seminář ČRA – Rozvojové bankovní financování

Pozvánku na Exportní dům naleznete ZDE.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (914x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (904x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (822x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google