Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2009    FOR ARCH byl i ve druhé desítce úspěšný

FOR ARCH byl i ve druhé desítce úspěšný

Publikováno: 30.9.2009
Rubrika: 2009

Největší mezinárodní stavební veletrh v Praze FOR ARCH oslavil letos své dvacáté narozeniny. Není proto divu, že jej svými záštitami podpořili Primátor hlavního města Prahy, Česká hospodářská komora, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí, ministerstvo pro místní rozvoj, Asociace krajů České republiky, Česká komora architektů a Parlament České republiky. Veletrh FOR ARCH je rovněž partnerem festivalu Architecture Week a soutěž Grand Prix architektů – Národní cena za architekturu.

Veletrh FOR ARCH nabídnul návštěvníkům ve všech pevných sedmi výstavních halách nejucelenější přehlídku všeho, co souvisí se stavebnictvím – od prezentace špičkových technologií, přes stavební materiály a stroje, až po vybavení interiérů. Letošní ročník se nesl ve znamení energeticky úsporného bydlení a každý veletržní den nesl jedno stěžejní téma. Hojná byla opět účast zahraničních vystavovatelů, kdy se na ploše letňanského výstaviště objevily firmy z Turecka, Francie, Německa, Belgie, Polska, Švýcarska a řady dalších.

„Potěšilo mne, že i v této ekonomicky náročné době nám návštěvníci i vystavovatelé zůstali věrni. Věřím, že se nám podařilo připravit veletrh, který byl pro vystavovatele obchodně prospěšný a pro návštěvníky zdrojem inspirace,“ uvedl za pořadatele generální ředitel ABF, a.s. PhDr. Radomír Dočekal.

Významného jubilea se rozhodl využít pořadatel veletrhu také k tomu, aby vyhlásil soutěž Construction Award. Jejím tématem byla rekonstrukce historických památek. O nejzdařilejší rekonstrukci rozhodla veřejnost prostřednictvím hlasování na internetových stránkách www.forarch.cz a vyhlášení vítězů proběhlo na slavnostním Galavečeru vystavovatelů veletrhu FOR ARCH v hotelu Aquapalace v Praze- Čestlicích. Vítězem se stal projekt Rekonstrukce Arcidiecézního muzea v Olomouci – 2.etapa společnosti UNISTAV, a.s.

S veletrhem byla spojena ale i celá řada jiných soutěží. Například soutěž začínajících architektů Architekt Award měla několik niminací. Cenu poroty, Cenu mediálního partnera, Cenu architekta Josefa Hlávky, Cenu veřejnosti nebo kategorie školní práce, studie či realizace. Tradičně se udělovala i Grand Prix veletrhu v soutěži o nejlepší výrobek a Top Expo za nejzdařilejší expozici. Kompletní seznam všech oceněných naleznete na www.forarch.cz.
 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie
FOR ARCH 2009FOR ARCH 2009FOR ARCH 2009

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Forum Liberec slavnostně otevřenoForum Liberec slavnostně otevřeno (78x)
Nová dominanta centra Liberce, 1. etapa nového obchodního a zábavního centra Forum, byla slavnostně otevřena 26. února 2...
Skanska podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP na kancelářskou budovu Nordica OstravaSkanska podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP na kancelářskou budovu Nordica Ostrava (70x)
Skanska Property Czech Republic podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP, a. s. na novou kancelářskou budovu ...
Společnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze nové kanceláře včetně moderní laboratořeSpolečnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze nové kanceláře včetně moderní laboratoře (44x)
Společnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze – Horních Počernicích nové rozsáhlé prostory laboratoře, kancel...

NEJlépe hodnocené související články

Miniocelárna Strážske: Metrostav plní závazkyMiniocelárna Strážske: Metrostav plní závazky (2.5 b.)
Zajištění infrastruktury obvykle patří mezi přípravné etapy výstavby. Pro stavební firmy je něco jako rozcvička; nasadí ...
Společnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze nové kanceláře včetně moderní laboratořeSpolečnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze nové kanceláře včetně moderní laboratoře (2.5 b.)
Společnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze – Horních Počernicích nové rozsáhlé prostory laboratoře, kancel...
„Management Contracting je vhodný způsob realizace projektu nejen v této komplikované době“„Management Contracting je vhodný způsob realizace projektu nejen v této komplikované době“ (2.5 b.)
Rozhovor s Romanem Zámečníkem, generálním ředitelem Bovis Lend Lease pro Českou a Slovenskou republiku.  ...

NEJdiskutovanější související články

City Center v Ústí nad LabemCity Center v Ústí nad Labem (1x)
Značka PSJ se dostává na stále nová a nová místa nejen po celém světě, ale i v Česku. Od května letošního roku totiž vůb...
Konference Izolace 2009Konference Izolace 2009 (1x)
Koncem ledna letošního roku se v konferenčním centru City Praha na Pankráci konal jubilejní desátý ročník odborné konfer...
Google