Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    Guardian Glass zvažuje vybudování další továrny na výrobu plaveného skla v Polsku

Guardian Glass zvažuje vybudování další továrny na výrobu plaveného skla v Polsku

Publikováno: 10.3.2017
Rubrika: 2017

Guardian Glass vkládá 1.500.000 $ na detailní konstrukční návrhy a výběr místa pro potenciální druhou linku na výrobu plaveného skla v Polsku. Guardian Glass v současné době provozuje továrnu na plavené sklo v polském městě Čenstochová, a zvažuje přidání kapacity s druhou továrnou s cílem uspokojit rostoucí poptávku svých zákazníků po sklech s povlakem v komerčním i rezidenčním sektoru. Tyto počáteční výdaje na projektování jsou určeny k urychlení dokončení nové továrny, která by mohla být uvedena do provozu v průběhu prvního čtvrtletí roku 2019. Umístění nové továrny se stále prověřuje. 

Očekává se, že nová výroba by produkovala 1000 metrických tun plaveného skla za den a zahrnovala by technologicky vyspělé magnetronové nanášení povlaků na výrobu vysoce výkonného a energeticky úsporného skla pro zákazníky v Polsku a sousedních zemích.

Kevin Baird, prezident a CEO ve společnosti Guardian Glass, říká, že potenciální investice do druhého zařízení s plaveným sklem v Polsku je dalším důkazem důvěry společnosti Guardian v region i v budoucnost sklářského průmyslu: "Potenciál pro druhou továrnu v Polsku by zapadal do naší globální strategie a marketingových plánů a úvah. Jsme přesvědčeni, že v Evropě najdeme nové příležitosti a rozšířené kanály pro naše výrobky."

"Nárůst poptávky po skle je napříč celou Evropou dán obecným trendem zvyšování množství přirozeného světla v obytných a komerčních budovách, stejně jako přechodem z dvojskel na trojskla u oken v rezidenčním segmentu," dodává Guus Boekhoudt, viceprezident společnosti Guardian Glass v Evropě. "Polsko je všeobecně považováno za centrum evropské výroby rezidenčních oken a bylo by logickou volbou pro novou továrnu s plaveným sklem."

Kromě polské Čenstochové provozuje Guardian Glass výrobu také v Orosháze v Maďarsku, v Thalheimu v Německu a v ruských městech Rjazaň a Rostov.

Guardian Glass je hlavní obchodní jednotka Guardian Industries Corp. Pro více informací navštivte guardianglass.com.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (1046x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (983x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (956x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Server Vodohospodářské stavby

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Zavřít [x]