Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Realizace    Montáž konstrukcí    Hala M1 rozšířila stávající vimperský závod společnosti Rohde&Schwarz

Hala M1 rozšířila stávající vimperský závod společnosti Rohde&Schwarz

Publikováno: 25.1.2017
Rubrika: Montáž konstrukcí

Třípodlažní hala M1 byla navržena jako obdélníkový monoblok s nosnými rámy v příčném směru a s podélnými ztužidly. Architektonicko-výtvarné řešení objektu haly Rohde&Schwarz přitom vycházelo z již proběhlých etap výstavby stávajících hal. Stavbu realizovala společnost HOCHTIEF CZ.

KONSTRUKČNÍ ŘEŠENÍ

Stavba je z architektonického hlediska řešena jako jeden hmotový a vizuální celek se stávajícími stavbami. Hlavním objektem je hala s půdorysem o rozměrech 74,65 × 56,5 m. Řešení se soustředilo zejména na funkční dispozice pro daný účel objektu, na jednoduché hmotové uspořádání a v neposlední řadě na strukturální a barevný návrh pláště.

Budova je založena na pilotách s hlavicemi s kalichy pro vetknutí sloupů. Mezi sloupy jsou po vnějším obvodě osazeny prefabrikované železobetonové sendvičové dílce, které plní funkci základových prahů a parapetních panelů.

Svislé nosné konstrukce tvoří vetknuté sloupy železobetonového skeletu pro prostorovou stabilitu objektu. Vodorovná nosná konstrukce stropů je tvořena systémem železobetonových prefabrikovaných vazníků a monolitické železobetonové desky.

Vodorovná nosná konstrukce střechy je tvořena systémem železobetonových prefabrikovaných vazníků sedlového tvaru a trapézových plechů.

Obvodový plášť tvoří stěnové sendvičové panely s horizontálním kladením. Barevné tóny – modrá a šedivá – jsou shodné se stávajícími halami. Pásy oken ve stěnách jsou členěny horizontálně i vertikálně, kdy řada oken druhého nadzemního podlaží je opatřena slunolamy. Jednotná fasáda je přerušena proskleným přístavkem se schodištěm s únikovým východem na volné prostranství. Železobetonový sokl pod sendvičovými panely je hladký.

Zastřešení je provedeno s malými spády. Objekt dokončené haly má dvě plnohodnotná podlaží, a to na úrovních –7,400 m a ±0,000 m. Tyto podlahové úrovně jsou shodné s podlahovými úrovněmi ve stávajících halách M2 – M4. Další, jen částečné podlaží, je na úrovni +4,000 m. Další, opět jen částečné podlaží, je na úrovni –12,500 m. Jde o stávající podlaží, které zůstalo zachováno po demolici původního objektu, má samostatné vstupy z venkovního prostoru a je zakomponováno do obestavěného prostoru nové haly.

OPLÁŠTĚNÍ HALY

Opláštění haly je shodné s halami M2 – M4 a je z vodorovně kladených sendvičových panelů. Jedná se o panely tvořené ocelovým plechem pozinkovaným s povrchovou úpravou polyesterem, výplní z tepelné izolace z minerální vlny tl. 150 mm, s prosklenými okenními pásy a s vratovými otvory se sekčními vraty. Po obvodu přechází obvodový plášť ve střešní atiku. Barevné řešení fasády v odstínu Ral 9006.

Střešní plášť je skládaný, složený z tepelné izolace z desek minerální vlny v celkové tl. 180 mm a povlakové střešní krytiny z asfaltových střešních pasů, se střešními světlíky a záchytným systémem proti pádu osob.

Ohnivzdorné panely Trimoterm FTV jsou zvlášť vhodné pro stavební záměry, u nichž jsou kladeny vysoké požadavky na protipožární odolnost a zvukovou i tepelnou izolaci. Skládají se ze dvou profilovaných, oboustranně pozinkovaných a nabarvených ocelových plechů a izolační výplně z nehořlavé lamelované minerální vlny třidy A1 (EN 13501-1). Všechny tři vrstvy jsou slepeny do kompaktního sendvičového prvku.

Výrobu, dodávku a montáž železobetonové prefa konstrukce společně s montáží všech ocelových konstrukcí a opláštění panely TRIMO FTV provedli zaměstnanci HOCHTIEF CZ ze závodu Speciální činnosti v Plané nad Lužnicí.

BUDOUCÍ VYUŽITÍ PROVOZU

Do haly byl přestěhován provoz zpracování plechů, elektrotechnická výroba a v horním podlaží je umístěna montáž a oživování elektrotechnických výrobků s částí, kde je umístěno administrativní zázemí.

Dosud se celkem ročně v závislosti na skladbě – často se měnící elektrotechnické výroby – v závodě vyrobí cca 100 000 kusů různých druhů výrobků o celkové hmotnosti do cca 500 000 kg. Po uvedení výrobní haly M1 do provozu je majitelem předpokládané navýšení výroby cca o 30 %, tj. cca 130 000 kusů různých druhů výrobků o celkové hmotnosti do cca 650 000 kg.

Výrobní aktivity pak slibují 150 nových pracovních míst v třísměnném provozu.

The Existing Vimperk Rohde & Schwarz Factory Has Been Extended by an M1 Hall
A three-floor M1 Hall has been designed as a rectangular building having load bearing frames in a diagonal direction and longitudinal reinforcements. The architectonic and artistic solution of the Rohde&Schwarz Hall was based on the executed stages of construction of the existing halls. Construction has been performed by HOCHTIEF CZ company.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie
Barevné provedení haly navazuje na předchozí etapy výstavbyV hale bude mj. umístěn provoz zpracování plechů a elektrotechnická výroba.

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Konstrukce výsuvné střechy stadionu Krestovsky v Sankt-PetěrburguKonstrukce výsuvné střechy stadionu Krestovsky v Sankt-Petěrburgu (881x)
Konstrukce pohyblivé střechy je součástí nového stadionu, který vznikl pro nadcházející mistrovství světa ve fotbale v r...
Vyhlídková plošina pro zaoceánské výletní loděVyhlídková plošina pro zaoceánské výletní lodě (430x)
Unikátní projekt výroby vyhlídkové plošiny pro zaoceánské výletní lodě zahájila společnost Huisman Konstrukce ve Sviadno...
Deflector pro projekt ARIANE 6Deflector pro projekt ARIANE 6 (314x)
Evropská kosmická agentura v současnosti používá pro vynášení satelitů tři druhy raket. Vega pro lehké náklady, Sojuz pr...

NEJlépe hodnocené související články

Definitivní řešení statických poruch budovy Fakulty chemické VUT v BrněDefinitivní řešení statických poruch budovy Fakulty chemické VUT v Brně (5 b.)
Budova 510/1 v areálu Fakulty chemické VUT v Brně, Purkyňova 118, byla postavena v prosinci roku 1997 jako součást celko...
„Investor mal na stavbe najmä požiadavku na extrémne krátky čas na dodávku a montáž,“„Investor mal na stavbe najmä požiadavku na extrémne krátky čas na dodávku a montáž,“ (5 b.)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Pavol Masnica, jednatel společnosti Promont, s. r. o....
Príčiny porúch betónových nádrží bioplynovej stanicePríčiny porúch betónových nádrží bioplynovej stanice (5 b.)
Súčasťou bioplynových staníc (BPS) sú najmä otvorené alebo zakryté železobetónové valcové nádrže (obr. 1). Pri ich návrh...

NEJdiskutovanější související články

Trimaran – komerční a kongresové centrum v Praze na PankráciTrimaran – komerční a kongresové centrum v Praze na Pankráci (1x)
Předmětem článku je projekt, výroba, montáž a předpínání ocelové superkonstrukce nového objektu Trimaran v Praze na Pank...
Lávka přes řeku Svratku v Brně‑KomárověLávka přes řeku Svratku v Brně‑Komárově (1x)
Lávka pro pěší celkové délky 60,40 m je popsána s ohledem na architektonické a konstrukční řešení a postup stavby. Konst...
Ocelové konstrukce lanové dráhy na SněžkuOcelové konstrukce lanové dráhy na Sněžku (1x)
Zatímco v minulém vydání KONSTRUKCÍ jsme se věnovali využití dřeva na stavbě nové lanové dráhy na Sněžku, v tomto čísle ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Časopis SILNICE ŽELEZNICE

Polská výzva

Polská výzva