Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Hasicí vozy v koksovně huti ArcelorMittal Ostrava jezdí nově bez strojníků

Hasicí vozy v koksovně huti ArcelorMittal Ostrava jezdí nově bez strojníků

Publikováno: 4.1.2017
Rubrika: Aktuality

Huť ArcelorMittal Ostrava dosáhla dalšího úspěchu na poli automatizace. Závod automatizace dokončil projekt bezobslužného provozu hasicích vozů na koksárenských bateriích 1 a 2, který byl zahájen počátkem loňského roku. V průběhu roku se provedly veškeré nutné úpravy a koncem roku proběhla zkušební fáze, kdy se bezobslužný provoz testoval ještě za přítomnosti strojníků. Nyní už jezdí hasicí vozy zcela samy.

Strojníky, kteří v hasicích vozech dosud pracovali, můžeme nyní díky bezobslužnému provozu využít jako strojvedoucí, po nichž je v huti vysoká poptávka,“ říká ředitel závodu automatizace Miroslav Hýbl.

Jak dnes vypadá rutinní jízda bezobslužného hasicího vozu? Hasicí vůz sám přijede dle plánu ke konkrétní komoře na koksovně, po vytlačení koksu do vozu se přesune pod hasicí věž, kde se hořící koks uhasí. Pak vůz přejede k rampě a uhašený hotový koks se z něj vysype. Celý tento proces se neustále opakuje. Ročně ostravská huť vyrobí přibližně 1,2 milionu tun koksu, který se ve vysokých pecích používá jako vsázka pro výrobu surového železa.

Bezobslužný provoz hasicích vozů ale není jediných úspěchem automatizace koksovny. K dalším patří například automatizace vybavení skladu benzolu, automatizace provozu biologické čistírny odpadních vod a vývoj informačního systému koksovny. „Dříve se o počítačové systémy koksovny starala externí firma. Teď už běží celý závod na systému, který vyvíjíme sami,“ dodává Hýbl.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie
Vytlačování koksu z komory do hasicího vozíku (zdroj: ArcelorMittal Ostrava)Vozík s hořícím koksem jede pod hasicí věž (zdroj: ArcelorMittal Ostrava)Hasicí vůz míří s hořícím koksem k uhašení pod hasicí věž (zdroj: ArcelorMittal Ostrava)Hasicí vůz s uhašeným koksem (zdroj: ArcelorMittal Ostrava)

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Nový stavební zákon zachová řád, který bude mít transparentnější a jednoznačnější pravidla,“„Nový stavební zákon zachová řád, který bude mít transparentnější a jednoznačnější pravidla,“ (308x)
uvedla v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj ČR....
Vyhrajte pobyt ve srubu. Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby!Vyhrajte pobyt ve srubu. Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby! (298x)
Až do 13. března můžete hlasovat pro nejlepší stavby ze dřeva v anketě Dřevěná stavba roku 2019 a vyhrát pobyt ve srubu....
Soutěž Hala roku Akademik, při níž vysokoškoláci staví a zatěžují modely, vstupuje na mezinárodní poleSoutěž Hala roku Akademik, při níž vysokoškoláci staví a zatěžují modely, vstupuje na mezinárodní pole (255x)
Soutěž Hala roku Akademik pomáhá vysokoškolákům pochopit, jak v praxi působí zatěžování na konstrukci a jaké mohou být j...

NEJlépe hodnocené související články

Výstavba nové plechovkárny v pivovaru Radegast začala poklepáním na základní kámen. Ten byl symbolicky ve tvaru plechovky.Výstavba nové plechovkárny v pivovaru Radegast začala poklepáním na základní kámen. Ten byl symbolicky ve tvaru plechovky. (5 b.)
V pivovaru v Nošovicích byl dnes za účasti generálního ředitele Plzeňského Prazdroje Granta Liversage, manažera pivovaru...
P3 ve svém hornopočernickém parku staví výrobní halu japonské společnosti AdvanexP3 ve svém hornopočernickém parku staví výrobní halu japonské společnosti Advanex (5 b.)
Japonský výrobce strojírenských součástek Advanex rozšíří svou výrobu do České republiky. Zázemí mu poskytne jeden z nej...
CEEC Research a KPMG Česká republika: Kvalitativní studie českého stavebnictví 2008 (5 b.)
Kvalitativní studie českého stavebnictví 2008 se zaměřila na čtyři oblasti ve stavebnictví – očekáváný vývoj, využ...

NEJdiskutovanější související články

Stavebnictví hlásí nedostatek stavebních elektrikářů, dělníků, truhlářů a mistrů, naopak opadává zájem o stavební inženýry a stavbyvedoucí (1x)
Podle výsledků průzkumu provedeného na přelomu ledna a února 2009 pracovním portálem Správnýkrok.cz mezi malými a středn...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Server Vodohospodářské stavby

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Zavřít [x]