Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Realizace    Montáž konstrukcí    HOCHTIEF CZ pomáhá rozvoji v oblasti polyesterových vláken

HOCHTIEF CZ pomáhá rozvoji v oblasti polyesterových vláken

Publikováno: 27.1.2016
Rubrika: Montáž konstrukcí

Průmyslový areál společnosti Silon, která patří mezi přední výrobce technických kompaundů a polyesterových střiží, se rozroste o nové výrobní a skladové prostory. Realizaci projektu s názvem „KOMPAKT 3 – výroba a sklad PET střiže“ v Plané nad Lužnicí má na starosti stavební společnost HOCHTIEF CZ.

PREFA KONSTRUKCE
Výrobní hala KOMPAKT 3 – SILON je trojlodní konstrukce o šířkách jednotlivých lodí 18, 18 a 6 m. Konstrukci střechy tvoří železobetonové vazníky o rozpětí 6 až 18 m, uložené na železobetonových sloupech v modulech 18 × 12 m. Sedlové vazníky jsou ukládány do vidlic na sloupech na pryžová ložiska. Přímopasé vaznice délky 12 m jsou osazeny v osových vzdálenostech 3 m na trny vazníků a uloženy na pryžová ložiska. Sloupy jsou vetknuté do železobetonových kalichů pilot. V jedné lodi konstrukce o rozponu 6 m je vloženo mezipatro ze stropních panelů Spiroll tloušťky 250 mm, kde bude administrativní část budovy. Stropní panely jsou osazeny na průvlaky, které jsou uloženy na konzoly sloupů. 

Výrobní hala je od skladové haly oddělena železobetonovými sendvičovými panely 150 × 50 × 60 mm s minerální vatou.

Skladová hala je tvořena železobetonovou prefabrikovanou konstrukcí ze sloupů a vaznic. Jedná se o jednolodní konstrukci, kde vaznice obdélníkového průřezu ve vzdálenostech 3 m překlenují rozpon haly 12 m. Vaznice jsou ukládány na pryžová ložiska v rozdílných výškách a tím vytváří sklon střechy. Železobetonové sloupy jsou rovněž vetknuté do kalichů pilot.

OPLÁŠTĚNÍ
Pro stavbu haly bylo projektantem zvoleno použití kazetové stěny, která se řadí mezi samonosné systémy lehkých obvodových plášťů. Nevýhodou klasických kazet je mnoho lineárních tepelných mostů. Zvolený systém ROCKPROFIL je systém s předsazenou tepelnou izolací, kde deska minerální vaty přesahuje nosy kazet o 40 mm, což minimalizuje tepelné mosty. Kazety šířky 120 mm jsou kotveny do prefabrikovaného železobetonového skeletu s roztečí sloupů 6,0 m a jsou vyplněny minerální vatou Airrock ND – ROCKWOOL tloušťky 155 mm. Na svislý rošt, který je ke kazetám kotven pomocí odstupových šroubů – SFS intec s osovou vzdáleností stojek 750 mm, je připevněn vlnitý plech SP 18/76 s vodorovnou orientací vln. Stěna o celkové konstrukční šířce 208 mm splňuje součinitel prostupu tepla U = 0,280 W/m2K a při tloušťce plechu kazety 0,75 mm váženou laboratorní neprůzvučnost Rw = 41 dB. Z hlediska požární odolnosti je systém certifikován na EW 60, EI 30 (i → o, o → i), přičemž pro všechny varianty vnějšího pláště stěna splňuje parametr DP1.

Výrobu, dodávku a montáž železobetonové prefa konstrukce společně s montáží opláštění systémem ROCKPROFIL provedli zaměstnanci HOCHTIEF CZ ze závodu Speciální činnosti v Plané nad Lužnicí.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE:

  • Zpracování montážní dokumentace: Ing. Jakub Valeš
  • Dodavatel systému Rockprofil (technické konzultace): Kovové profily a. s.
  • Generální dodavatel stavebních prací: HOCHTIEF CZ a. s., závod Jih (interní subdodávka závod Speciální činnosti – středisko Ocelových konstrukcí a opláštení, středisko Prefa výroba a Prefa montáž)

Z podkladů HOCHTIEF CZ

HOCHTIEF CZ Company Contributes to the Development of Polyester Fibres
The industrial site of Silon company, one of the significant manufacturers of technical compounds and polyester staple fibres, will grow with new production and storage premises. The project “KOMPAKT 3- Production and Storage of PET Staples” in Plané nad Lužnicí is executed by the construction company HOCHTIEF CZ.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie
Hala je tvořena trojlodní konstrukcí o šířkách jednotlivých lodí 18, 18 a 6 metrů.Dokončená boční stranaKazety šířky 120 mm jsou kotveny do prefabrikovaného železobetonového skeletu.

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Konstrukce výsuvné střechy stadionu Krestovsky v Sankt-PetěrburguKonstrukce výsuvné střechy stadionu Krestovsky v Sankt-Petěrburgu (805x)
Konstrukce pohyblivé střechy je součástí nového stadionu, který vznikl pro nadcházející mistrovství světa ve fotbale v r...
Konstrukční prvky příhradových konstrukcí a jejich vlastnostiKonstrukční prvky příhradových konstrukcí a jejich vlastnosti (299x)
Jedním z hlavních konstrukčních prvků, které jsou využívané pro stavbu příhradových konstrukcí, jsou rovnoramenné úhelní...
Provozní budovu Státní opery podepře nová ocelová konstrukceProvozní budovu Státní opery podepře nová ocelová konstrukce (293x)
Historická budova Státní opery byla postavena v letech 1886 – 1888 jako nové německé divadlo vídeňskou firmou Fellner a ...

NEJlépe hodnocené související články

Definitivní řešení statických poruch budovy Fakulty chemické VUT v BrněDefinitivní řešení statických poruch budovy Fakulty chemické VUT v Brně (5 b.)
Budova 510/1 v areálu Fakulty chemické VUT v Brně, Purkyňova 118, byla postavena v prosinci roku 1997 jako součást celko...
„Investor mal na stavbe najmä požiadavku na extrémne krátky čas na dodávku a montáž,“„Investor mal na stavbe najmä požiadavku na extrémne krátky čas na dodávku a montáž,“ (5 b.)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Pavol Masnica, jednatel společnosti Promont, s. r. o....
Príčiny porúch betónových nádrží bioplynovej stanicePríčiny porúch betónových nádrží bioplynovej stanice (5 b.)
Súčasťou bioplynových staníc (BPS) sú najmä otvorené alebo zakryté železobetónové valcové nádrže (obr. 1). Pri ich návrh...

NEJdiskutovanější související články

Trimaran – komerční a kongresové centrum v Praze na PankráciTrimaran – komerční a kongresové centrum v Praze na Pankráci (1x)
Předmětem článku je projekt, výroba, montáž a předpínání ocelové superkonstrukce nového objektu Trimaran v Praze na Pank...
Lávka přes řeku Svratku v Brně‑KomárověLávka přes řeku Svratku v Brně‑Komárově (1x)
Lávka pro pěší celkové délky 60,40 m je popsána s ohledem na architektonické a konstrukční řešení a postup stavby. Konst...
Ocelové konstrukce lanové dráhy na SněžkuOcelové konstrukce lanové dráhy na Sněžku (1x)
Zatímco v minulém vydání KONSTRUKCÍ jsme se věnovali využití dřeva na stavbě nové lanové dráhy na Sněžku, v tomto čísle ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]