Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    HSF System staví dva obchodní domy KIKA najednou

HSF System staví dva obchodní domy KIKA najednou

Publikováno: 20.2.2017
Rubrika: 2017

Stavbu dvou obchodních domů KIKA zahájila společnost HSF System, která se zaměřuje na generální dodávky staveb. V Praze dojde k rozšíření stávajícího obchodního centra Nové Butovice, které bude dokončeno na jaře 2018. V Českých Budějovicích pak vyroste samostatný objekt, do něhož se první zákazníci podívají na sklonku letošního roku.  Hodnota obou staveb je přes 400 mil. Kč.

Pro českou společnost HSF System nejde o první zakázku, kterou od společnosti KIKA získala. „Poprvé jsme spolupracovali při úpravách objektů v Košicích, Plzni a Brně. V roce 2012 jsme jako generální dodavatel postavili zbrusu nové obchodní domy v Popradu a Banské Bystrici. Stavba obchodních center je jedním ze základních segmentů, kterému se věnujeme a budeme se na něj zaměřovat i do budoucna,“ řekl ředitel společnosti HSF System Jan Hasík.

Pro stavaře bude náročnější výstavba pražského obchodního domu, která probíhá při provozu nákupního centra Nové Butovice. V Praze vyroste třípodlažní budova s půdorysnou plochou 5440 m2. Součástí projektu je i podzemní parkoviště.

Objekt v Českých Budějovicích bude mít půdorysnou rozlohu 3200 m2. Nákupní plocha pro zákazníky pak bude takřka třikrát vyšší. Na rozdíl od Prahy vzniká KIKA na jihu Čech jako samostatný objekt.

Oba projekty má investor díky moderním technologiím pod neustálou kontrolou. „Obě stavby jsou napojeny na vzdálenou správu do centrály v Rakousku. Odtud jsou dozorovány zejména systémy měření a regulace topení a elektro. Na kvalitu a efektivitu těchto systémů klade KIKA velký důraz při všech svých projektech,“ dodal Jan Hasík. 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
KIKA Banská Bystrica

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (980x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (881x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (823x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]