Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Zajímavosti    KOIVU Zličín: Vzdušné a komorní bydlení na okraji Prahy

KOIVU Zličín: Vzdušné a komorní bydlení na okraji Prahy

Publikováno: 16.7.2018
Rubrika: Zajímavosti

Obytný soubor KOIVU Zličín vyniká decentní architekturou a je příslibem příjemného bydlení na okraji Prahy. Revitalizovaný bývalý sklad a průmyslový areál je typický vzdušností, kterou zajišťují jak odstupy mezi domy, tak i velikost bytů. Domy netradičně využívají dešťovou vodu. Projekt se uchází o titul STAVBA ROKU 2018.

Nová bytová výstavba vznikla v bývalém areálu podniku Vodní Zdroje Praha. Domy jsou umístěné v zastavěné části starého Zličína. Projekt respektuje urbanisticko-architektonický ráz prostředí a zároveň odpovídá požadavkům na pohodlné moderní bydlení a zachování zdravého životního prostředí. Nový areál bytových domů představuje bydlení v klidné lokalitě, které navazuje na stávající rezidenční výstavbu.

Elegantní a příjemné bydlení

 Za projektem stojí společnost YIT Stavo s.r.o., která zvolila jednoduchou elegantní architekturu s příjemným výrazem i funkčností stavby. Jednotlivé domy jsou materiálově a hmotově členěny a mají výrazné barevné prvky u vstupů.

Celkem v projektu vzniklo 11 nízkoenergetických bytových domů umístěných v areálu o ploše 27 tisíc metrů čtverečních. V domech je 161 bytů o dispozici od 1+kk do 5+kk. Byty v přízemí mají vlastní předzahrádky o rozloze kolem 200 metrů čtverečních.

Velikost a umístění domů vytváří komorní charakter a nabízí dostatek soukromí. Okolní zeleň, nově vybudované dětské hřiště v areálu a dva nedaleké rybníky jen podtrhují příjemný charakter lokality.

Hospodaření s dešťovou vodou

KOIVU Zličín usiluje o titul STAVBA ROKU 2018 také díky netypickému řešení likvidace dešťových vod, které vychází vstříc moderním trendům respektujícím přírodu. Srážkové vody dopadající na střechy domů jsou okapovým a drenážním systémem svedeny do zásobních nádrží, z nichž je možné později vodu přečerpávat a využívat například k zalévání.

Povrchové retence v projektu jsou osázené zelení a udržované, takže nijak neeliminují využití zelených ploch. Naopak podtrhují různorodost prostranství.

KOIVU Zličín soutěží o titul STAVBA ROKU 2018. Hlasovat pro něho můžete během září na webu www.stavbaroku.cz. Tato prestižní soutěž oceňuje kvalitní stavební řešení, architektonickou nápaditost a řemeslnost.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
KOIVU Zličín: Vzdušné a komorní bydlení na okraji PrahyKOIVU Zličín: Vzdušné a komorní bydlení na okraji Prahy

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ROCKWOOL má flotilu „ještěrek“ a vlastní plnicí stanici na CNGROCKWOOL má flotilu „ještěrek“ a vlastní plnicí stanici na CNG (997x)
Bohumínská společnost ROCKWOOL, výrobce izolací z kamenné vlny, investovala 25,5 mil. Kč do pořízení vysokozdvižných voz...
Jak nakupovat vláknové lasery a ohraňovací lisy?Jak nakupovat vláknové lasery a ohraňovací lisy? (997x)
Pokud se chystáte na nákup nového vláknového laseru nebo ohraňovacího lisu, měli byste si před samotným výběrem ujasnit ...
CZ-AUTO očekává za rok 2016 tržby přes půl miliardy korunCZ-AUTO očekává za rok 2016 tržby přes půl miliardy korun (988x)
CZ-AUTO, specializovaná divize strojírenské společnosti Česká zbrojovka očekává za rok 2016 tržby okolo 515 milionů koru...

NEJlépe hodnocené související články

O aplikaci BIM diskutovali starostové se zástupci ministerstvaO aplikaci BIM diskutovali starostové se zástupci ministerstva (5 b.)
Odborný seminář Buďte BIM ready!, konaný 6. února 2018 v hotelu Vitality ve Vendryni u Třince volně navázal na konferenc...
Poruchy průmyslových podlahPoruchy průmyslových podlah (5 b.)
Problematika průmyslových podlah je v současnosti poměrně často skloňované téma. Průmyslové podlahy jsou podstatnou souč...
ROCKWOOL má flotilu „ještěrek“ a vlastní plnicí stanici na CNGROCKWOOL má flotilu „ještěrek“ a vlastní plnicí stanici na CNG (5 b.)
Bohumínská společnost ROCKWOOL, výrobce izolací z kamenné vlny, investovala 25,5 mil. Kč do pořízení vysokozdvižných voz...

NEJdiskutovanější související články

Dřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdíDřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdí (8x)
Koncept „dřevostavba“ není zatím přesně definován. Tímto pojmem budeme rozumět stavební dílo, pro jehož nosnou konstrukc...
Analýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinekAnalýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinek (5x)
Zinkové povlaky tvoří nejefektivnější antikorozní ochranu ocelových výrobků. V práci je představena analýza nákladů...
EURO 2012 – Polsko a Ukrajina centry evropského stavebnictvíEURO 2012 – Polsko a Ukrajina centry evropského stavebnictví (3x)
Až za dva roky píšťalka rozhodčího zahájí první utkání ze série evropského fotbalového šampionátu EURO 2012, budou mít z...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google