Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2009    Na Stavebních veletrzích potkáte i Martinu Sáblíkovou

Na Stavebních veletrzích potkáte i Martinu Sáblíkovou

Publikováno: 22.4.2009, Aktualizováno: 23.4.2009 22:29
Rubrika: 2009

Brněnské výstaviště otevřelo své brány při dalším ročníku Stavebních veletrhů Brno 2009, které jsou zároveň největší akcí ve střední a východní Evropě v tomto oboru. Návštěvníci mají z čeho vybírat, čeká na ně přes 1300 vystavovatelů a je připraven bohatý doprovodný program.

Letošním tématem Stavebních veletrhů je Energeticky úsporné stavění, čímž veletrh reaguje na současnou ekonomickou situaci a potřebu šetřit. Téma spadá do téměř všech oborů, ať už se jedná o technologie výstavby, stavební materiály, systémy, izolace, střechy, okna, vytápění nebo klimatizaci.
Další téma, které Stavební veletrh vyzdvihuje, je ochrana před povodněmi. V šedesát metrů dlouhém bazénku mezi pavilony G a Z mohou zájemci shlédnout praktickou ukázku ochrany před velkou vodou.
Mezi novinky patří prezentace bezpečnostních zařízení pro rodinné domy i velké inteligentní stavby. Projekt vznikl jako reakce na zpřísnění bezpečnostní normy u novostaveb. K vidění je v pavilonu Y.

Čtyři samostatné části
Stavební veletrhy Brno 2009 tvoří čtyři samostatné části, největší z nich je mezinárodní stavební veletrh IBF, který pokrývá prakticky všechny oblasti stavebnictví. Z oboru realizace staveb připravila společnost METROSTAV autogramiádu olympijské vítězky v hodu oštěpem Barbory Špotákové a mistryně světa v rychlobruslení Martině Sáblíkové. V pavilonu B má stánek stavební firma OHL ŽS.
Ve stejném pavilonu se prezentuje společnost EXCON, specializovaná na statiku a dynamiku ocelových konstrukcí. V pavilonu A2 dominuje cihlářský průmysl, kde má své zastoupení například HELUZ nebo LIAPOR.
Mezinárodní veletrh technických zařízení budov SHK BRNO představuje nejnovější trendy v oblasti sanitární techniky a interiérů koupelen (GEBERIT), ale prezentují se tu rovněž výrobci a dodavatelé vytápěcí techniky, vzduchotechniky a klimatizací, armatur, potrubí, čerpadel a dalších technických zařízení v budovách.
Informace o novinkách a trendech současného bydlení získáte ve stavebním centru EDEN 3000. Celoročně je zde možné shlédnout přehlídku montovaných, kompletně vybavených rodinných domů. Součástí centra je i vzorkovna stavebních materiálů a poradenské středisko pro otázky bydlení a výstavby včetně finančního zajištění. Na EDENU bude mít své zastoupení společnost XELLA INTERNATIONAL GmbH, jeden z vedoucích podniků na evropském trhu se stavebninami a surovinami. Ve stejném termínu se Stavebními veletrhy Brno probíhá také mezinárodní veletrh investic, financí a realit Urbis Invest.

Exponát s plochou 10.242 m²
Stavební veletrhy Brno 2009 nabídnou nepřeberné množství exponátů, přes nanotechnologie až po stavební stroje. Žádný z nich však nedosahuje takových rozměrů jako exponát v západní části výstaviště. Rozměry 90 x 214 m nelze přehlédnout. O co jde? Přece o nový výstavní pavilon P brněnského výstaviště. Slavnostní otevření sice proběhne až 5. 6. v rámci Autosalonu, ale návštěvníci budou mít možnost prohlídky už v tomto týdnu.
Veletrh získal statut oficiální doprovodné akce Českého předsednictví EU. Účastní se všech 13 krajů ČR, rekordní zastoupení má i SR a Polsko.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
V Pavilonu B nechybí ani stánek ČAOK se všemi členy asociace.

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skanska podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP na kancelářskou budovu Nordica OstravaSkanska podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP na kancelářskou budovu Nordica Ostrava (98x)
Skanska Property Czech Republic podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP, a. s. na novou kancelářskou budovu ...
Forum Liberec slavnostně otevřenoForum Liberec slavnostně otevřeno (86x)
Nová dominanta centra Liberce, 1. etapa nového obchodního a zábavního centra Forum, byla slavnostně otevřena 26. února 2...
City Center v Ústí nad LabemCity Center v Ústí nad Labem (51x)
Značka PSJ se dostává na stále nová a nová místa nejen po celém světě, ale i v Česku. Od května letošního roku totiž vůb...

NEJlépe hodnocené související články

Miniocelárna Strážske: Metrostav plní závazkyMiniocelárna Strážske: Metrostav plní závazky (2.5 b.)
Zajištění infrastruktury obvykle patří mezi přípravné etapy výstavby. Pro stavební firmy je něco jako rozcvička; nasadí ...
Společnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze nové kanceláře včetně moderní laboratořeSpolečnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze nové kanceláře včetně moderní laboratoře (2.5 b.)
Společnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze – Horních Počernicích nové rozsáhlé prostory laboratoře, kancel...
„Management Contracting je vhodný způsob realizace projektu nejen v této komplikované době“„Management Contracting je vhodný způsob realizace projektu nejen v této komplikované době“ (2.5 b.)
Rozhovor s Romanem Zámečníkem, generálním ředitelem Bovis Lend Lease pro Českou a Slovenskou republiku.  ...

NEJdiskutovanější související články

City Center v Ústí nad LabemCity Center v Ústí nad Labem (1x)
Značka PSJ se dostává na stále nová a nová místa nejen po celém světě, ale i v Česku. Od května letošního roku totiž vůb...
Konference Izolace 2009Konference Izolace 2009 (1x)
Koncem ledna letošního roku se v konferenčním centru City Praha na Pankráci konal jubilejní desátý ročník odborné konfer...
Google

Zavřít [x]