Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    Na veletrhu FOR ARCH představí vystavovatelé výrobky se státní dotací

Na veletrhu FOR ARCH představí vystavovatelé výrobky se státní dotací

Publikováno: 13.1.2017
Rubrika: 2017

Letošní stavební veletrh FOR ARCH bude opět nabitý novinkami předních českých výrobců a dodavatelů stavebních prvků, elektrotechniky a zabezpečení, tepelných technologií, dřevostaveb, bazénů a saun. Představí se produkty, na které mohou lidé získat část finančních prostředků z aktuálních dotačních programů. Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2017 se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech od 19. do 23. září.

Stávající i nové výrobky, na které lze získat státní dotaci, představí firmy na letošním mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH. Podrobné informace o probíhajících dotačních programech pak zájemcům poskytnou zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí na Technologickém fóru.

Firma ISOCELL GmbH se zúčastní stavebního veletrhu FOR ARCH již poněkolikáté s cílem prezentovat na českém trhu izolační a těsnicí materiály pod výrobní značkou OMEGA a AIRSTOP a nejmodernější technologie v odvětví výroby a aplikace tepelných a akustických izolací ISOCELL a WOODYCELL, použitelné jak do novostaveb nízkoenergetických domů, tak i do sanací stávajících objektů. Dále investuje nemalé finanční částky do výzkumu a vývoje a patří mezi přední evropské výrobce v tomto odvětví,“ představuje produktové řady Michael Kubíček, ISOCELL GmbH.

V roce 2017, dokud nedojde k vyčerpání prostředků, mohou lidé rekonstruující stávající objekty využít dotaci na zateplení budovy formou výměny oken a dveří, nebo zateplením obvodových stěn, střechy, stropů            a podlah. Dále jsou podporovány nové formy vytápění, jako jsou tepelná čerpadla, rekuperační jednotky, solární a fotovoltaické systémy, které nahradí neekologické způsoby vytápění.

„Při naší práci si zakládáme na individuálním přístupu a osobním kontaktu. Důležitá je pro nás také zpětná vazba od zákazníků a od našich partnerů. Veletrh FOR ARCH, kterého se pravidelně účastníme, vnímám jako událost, která toto přináší. Z výrobků a služeb, na něž je možné čerpat podporu, určitě stojí za pozornost nová 5. řada větracích a dvouzónových cirkulačních jednotek DUPLEX pro domy a byty, větrací jednotka pro školy DUPLEX INTER a nově zrekonstruovaný energeticky pasivní vzorový dům,“ říká Petr Dusil z divize DOMY ATREA společnosti Atrea, s.r.o.

„Veletrhu FOR ARCH se účastníme pravidelně. Pro VIADRUS, a.s., jako výrobce topenářské techniky, je to mimořádná příležitost prezentovat své výrobky na takto hojně navštěvované akci. Jsem přesvědčena, že         i v tomto roce zde nalezneme zájemce nejen o naše tradiční produkty, ale také o naše novinky, které na tomto veletrhu chystáme představit,“ tvrdí Ing. Lucie Baránková, Ph.D., VIADRUS, a.s. 

Nově vyhlášená kontinuální výzva v programu Nová zelená úsporám podpoří výstavbu bytových domů         s velmi nízkou energetickou náročností. Ke stávajícím výzvám dále přibyla podpora na využití tepla z odpadní vody. Dotace bude poskytována na instalaci centrálních i decentrálních systémů využívajících pro předehřev teplé vody teplo z odpadních vod.

"Společnost Xella CZ, výrobce a prodejce stavebního systému Ytong, představí na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH kompletní sortiment včetně všech novinek pro rok 2017. Tento systém nabízí řešení pro stavby rodinných domů ve velmi nízkoenergetickém standardu, pro které mohou stavebníci využít příspěvek formou státní dotace," říká PaedDr. Hana Šimánová z oddělení marketingu společnosti Xella CZ, s.r.o.

Dotace na zateplení a na nové zdroje vytápění mohou využít také majitelé bytových domů v Praze. Mimo hlavní město pak mohou vlastníci pozemků získat finanční prostředky na výstavbu nízkoenergetických bytových domů. Novinkou je v tomto ohledu podpora výstavby zelených střech.

„Podpora se poskytuje na výstavbu extenzivních a polointenzivních zelených střech, a to ve výši až 500 Kč/m2 půdorysné plochy vegetačního souvrství zelené střechy. Zelené střechy musí být navrženy v souladu s dokumentem Standardy pro navrhování, provádění a údržbu – Vegetační souvrství zelených střech, který na veletrhu představíme,“ vysvětluje Hana Pijáková ze Svazu zakládání a údržby zeleně.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (980x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (882x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (823x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]