Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2009    Ocelářský veletrh a kongres STAINLESS tentokrát v Brně

Ocelářský veletrh a kongres STAINLESS tentokrát v Brně

Publikováno: 10.4.2009, Aktualizováno: 20.4.2009 08:20
Rubrika: 2009

Ve dnech 8. a 9. dubna se na brněnském výstavišti uskutečnil Mezinárodní veletrh a kongres korozivzdorných ocelí STAINLESS 2009. Jednalo se o jeho brněnskou premiéru, ale zároveň již pátý ročník výstavní akce, která se od roku 2001 konala v Ostravě.

Společnost Veletrhy Brno je od letošního roku novým pořadatelem a vlastníkem projektu Stainless. Brno tak získalo další špičkovou vysoce odbornou výstavní akci, která je jedinečnou prezentací průmyslu ušlechtilých a korozivzdorných ocelí v České republice. Na brněnském výstavišti získala komfortní zázemí a profesionální servis, což dává předpoklady k jejímu dalšímu růstu.

Velký nárůst vystavovatelů
Očekávání spojená s přesunem do Brna se naplnila, ve srovnání s rokem 2007 došlo k výraznému růstu v počtu vystavovatelů i rozsahu výstavní plochy. Ze 130 přihlášených vystavovatelů ze 17 zemí se čtyřicet firem zúčastnilo veletrhu Stainless vůbec poprvé, mezi nimi byla většina zahraničních. Expozice plně obsadila pavilon B.

Veletrh STAINLESS je vysoce mezinárodní akcí. Ze zahraničí letos přijela vystavovat celá stovka firem, tj. 80% všech účastníků. Největší zájem projevily firmy z Německa, kterých vystavovalo 55. Dalšími početně zastoupenými státy byly Itálie s patnácti a Polsko s deseti vystavovateli.

Mezi přihlášenými společnostmi se našla rovněž řada zvučných jmen. Z České republiky byly zastoupeny firmy jako Italinox, Outokumpu nebo Arcelor Mittal, z Polska přijela vystavovat Nova Trading, z Německa mimo jiné Schmolz + Bickenbach, ThyssenKrupp Nirosta, Hernandez Edelstahl, Dylan Deutschland či Flaboform, z Itálie Marcegaglia Buildtech, z Belgie Sloha Steel a z Nizozemí Froch Europe.

Mezinárodní kongres se špičkovou účastí
Velmi atraktivní pro odborníky byl také rozsáhlý kongresový program. Uskutečnil se v Kongresové hale hotelu Holiday Inn na brněnském výstavišti, a to ve dnech 8. 4. a 9. 4. vždy od 15.00 hodin.

Mezi přednášejícími nechyběl Dr. Jaroslav Raab, ředitel asociace Hutnictví železa, který představil aktuální situaci na trhu s nerezovou ocelí v České republice. Dalšími příspěvky se zaměřil také na výhledy globálního trhu a novinky v oblasti služeb pro střední Evropu. Z technologických témat se kongres zabýval například problematikou povrchových úprav korozivzdorných ocelí, novými možnostmi řezání vodním paprskem nebo výhodami přídavku niklu. Pro návštěvníky veletrhu byla účast na kongresu navíc bezplatná. Vysokou prestiž veletrhu STAINLESS dokládají zasedání mezinárodních organizací, která se konala v jeho rámci. V Brně se sešli odborníci z ISSF - International Stainless Steel Forum (www.worldstainless.org)  a Euro Inox - The European Stainless Steel Development Association (www.euro-inox.org).

Komplexní nabídka pro odborníky
Veletrh STAINLESS je určen především specialistům z ocelářského průmyslu a jejich obchodním partnerům. Exponátovou náplň tvoří zejména suroviny a materiály pro výrobu korozivzdorných ocelí, hutní polotovary a výrobky z nerez ocelí a výrobky sléváren, kováren a lisoven z tohoto materiálu. Nechybí ani výpočetní, zkušební a měřicí technika pro oblast korozivzdorných ocelí, oborový výzkum, služby a instituce.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Forum Liberec slavnostně otevřenoForum Liberec slavnostně otevřeno (80x)
Nová dominanta centra Liberce, 1. etapa nového obchodního a zábavního centra Forum, byla slavnostně otevřena 26. února 2...
Skanska podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP na kancelářskou budovu Nordica OstravaSkanska podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP na kancelářskou budovu Nordica Ostrava (67x)
Skanska Property Czech Republic podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP, a. s. na novou kancelářskou budovu ...
Společnost Air Liquide CZ otevřela v Čáslavi plnírnu technických plynůSpolečnost Air Liquide CZ otevřela v Čáslavi plnírnu technických plynů (44x)
Plnírnu technických plynů za 60 milionů korun včera, ve středu 19. srpna, slavnostně otevřela v Čáslavi francouzská nadn...

NEJlépe hodnocené související články

Miniocelárna Strážske: Metrostav plní závazkyMiniocelárna Strážske: Metrostav plní závazky (2.5 b.)
Zajištění infrastruktury obvykle patří mezi přípravné etapy výstavby. Pro stavební firmy je něco jako rozcvička; nasadí ...
Společnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze nové kanceláře včetně moderní laboratořeSpolečnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze nové kanceláře včetně moderní laboratoře (2.5 b.)
Společnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze – Horních Počernicích nové rozsáhlé prostory laboratoře, kancel...
„Management Contracting je vhodný způsob realizace projektu nejen v této komplikované době“„Management Contracting je vhodný způsob realizace projektu nejen v této komplikované době“ (2.5 b.)
Rozhovor s Romanem Zámečníkem, generálním ředitelem Bovis Lend Lease pro Českou a Slovenskou republiku.  ...

NEJdiskutovanější související články

City Center v Ústí nad LabemCity Center v Ústí nad Labem (1x)
Značka PSJ se dostává na stále nová a nová místa nejen po celém světě, ale i v Česku. Od května letošního roku totiž vůb...
Konference Izolace 2009Konference Izolace 2009 (1x)
Koncem ledna letošního roku se v konferenčním centru City Praha na Pankráci konal jubilejní desátý ročník odborné konfer...
Google