Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2014    Ostrava hostila Fórum nerezářů 2014 – konferenci o korozivzdorných ocelích

Ostrava hostila Fórum nerezářů 2014 – konferenci o korozivzdorných ocelích

Publikováno: 11.11.2014, Aktualizováno: 5.12.2014 14:14
Rubrika: 2014

Poslední říjnový čtvrtek patřil v ostravském Mamaison hotelu Imperial odborníkům na korozivzdornou ocel. Více než 90 účastníků prvního ročníku Fóra nerezářů tvořili především zpracovatelé, obchodníci a uživatelé korozivzdorných ocelí, a samozřejmě i představitelé vědy a výzkumu. Konference se zabývala specifickými problémy volby a zpracování tohoto výjimečného a stále častěji používaného materiálu.

Účastníky prvního ročníku Fóra nerezářů přivítala organizátorka konference Pavlína Opletalová z redakce odborného časopisu Focus Nerez společně s Wolfgangem Giesenem, jednatelem vydavatelství Verlag Focus Rostfrei GmbH, které Fórum nerezářů 2014 pořádalo.

Vřelý úvod vystřídala odborná témata. V úvodní přednášce nastínil Prof. Ing. Pavel Novák, CSc. z VŠCHT v Praze století vývoje a využití korozivzdorných ocelí. Pro mnohé bylo možná překvapením, kde všude je možné se s korozivzdornou ocelí setkat. O moření vysocelegovaných ocelí hovořil Ing. Pavel Váňa ze společnosti EKOMOR s.r.o. Na tuto přednášku navázal Ing. Jaroslav Boráň, Ph.D. ze společnosti Strojírny a opravy Milenov spol. s r.o. a představil nejen zaměření milenovských strojíren, ale i procesy moření a pasivace materiálů. Kritéria volby korozivzdorných ocelí pro technologická zařízení prezentoval Ing. Otakar Brenner, CSc. ze Strojní fakulty ČVUT v Praze.

Druhou část programu zahájil technický ředitel společnosti NeoNickel Bryan Peters (UK), který ve své přednášce nastínil, jak správně postupovat při volbě žáruvzdorné slitiny pro vysokoteplotní aplikace. Ing. Jiří Martinec z ESAB Vamberk s.r.o., člen koncernu, představil možnosti svařování korozivzdorných ocelí a jeho kolega Ing. Tomáš Zmydlený, Ph.D. hovořil o řezání korozivzdorných ocelí plazmatem.

Odpolední blok zahájil Rudolf Janíček z WAPA spol. s r.o. přednáškou o dělení materiálu. Ve své prezentaci popsal technologii řezání korozivzdorných ocelí vodním paprskem. Praktické zkušenosti s mořením legovaných ocelí prezentoval František Kalný, dlouholetý odborník a praktik firmy FK systém-povrchové úpravy, s.r.o. Speciální jakosti - duplexní oceli a další sortiment významného producenta korozivzdorných ocelí, společnosti Outokumpu, představil ve své přednášce Ing. Petr Hejtmánek. Poslední prezentace patřila Ing. Vladislavu Kurkovi, který nastínil možnosti výroby a zpracování antikorozních ocelí ve společnosti MATERIÁLOVÝ A METALURGICKÝ VÝZKUM s.r.o.

Závěr konference patřil symbolickému poděkování partnerům akce - firmě ESAB VAMBERK s.r.o., člen koncernu, Felix Steel a.s., JMB-STEEL s.r.o. a STAPPERT Česká republika spol. s r.o. a pozvánce na 8. Mezinárodní veletrh korozivzdorných ocelí Stainless 2015, který bude hostit brněnské výstaviště v termínu 5. - 6. 5. 2015.

Po skončení přednáškového programu se účastníci konference přesunuli k národní kulturní památce Dolní oblast Vítkovice, kde absolvovali společnou exkurzi. Nechyběla ani závěrečná diskuze s rautem, která se konala v restauraci Stará kuželna ve Slezské Ostravě. Sponzorem závěrečného rautu byla společnost LG INOX s.r.o.

„Věřím, že si všichni účastníci konference odvezli z Ostravy nejen řadu užitečných informací, ale i nových kontaktů. Z reakcí účastníků je zřejmé, že tomu tak skutečně bylo a akce tak splnila očekávání jak pořadatele, tak účastníků“ zmínila Pavlína Opletalová. 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Fórum nerezářů 2014 Fórum nerezářů 2014 Fórum nerezářů 2014 Fórum nerezářů 2014

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Provádění a klasifikace ocelových konstrukcí výrobků dle EN 1090-2 (250x)
Požadavky na provádění ocelových konstrukcí musí zajistit úroveň mechanické únosnosti a stability použitelnosti a trvanl...
ČKLOP – Realizace proskleného obvodového pláště pro muzeum současného a moderního umění Nadace Louis Vuitton v PařížiČKLOP – Realizace proskleného obvodového pláště pro muzeum současného a moderního umění Nadace Louis Vuitton v Paříži (47x)
V polovině letošního června proběhla kolaudace objektu Nadace Louis Vuitton umístěného v zeleni Bouloňského lesíku v Pař...
Rekonstrukce lázní Juliska byla dokončenaRekonstrukce lázní Juliska byla dokončena (41x)
Za účasti českých olympioniků byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná budova lázní Juliska v Praze. Lázně poskytují rek...

NEJlépe hodnocené související články

Huisman spustil nový talentový program pro zaměstnance (5 b.)
Společnost Huisman ze Sviadnova, vyrábějící jeřáby, vrtné soupravy nebo systémy pro pokládku potrubí na mořské dno, vytv...
ČKLOP – Realizace proskleného obvodového pláště pro muzeum současného a moderního umění Nadace Louis Vuitton v PařížiČKLOP – Realizace proskleného obvodového pláště pro muzeum současného a moderního umění Nadace Louis Vuitton v Paříži (5 b.)
V polovině letošního června proběhla kolaudace objektu Nadace Louis Vuitton umístěného v zeleni Bouloňského lesíku v Pař...
„PORR staví nejen v České republice, ale také v Kataru,“ říká Karl-Heinz Strauss, generální ředitel rakouské stavební společnosti PORR AG (5 b.)
O opravě Štěrboholské radiály, o podnikání v arabském světě i o vlivu situace na Ukrajině na stavební trh hovoří Karl-He...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]