Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    P3 Žilina expanduje spolu se svými klienty. Logistické centrum zdvojnásobilo rozlohu na 28 000 m2

P3 Žilina expanduje spolu se svými klienty. Logistické centrum zdvojnásobilo rozlohu na 28 000 m2

Publikováno: 4.10.2017
Rubrika: 2017

P3 dokončilo pátou fázi expanze žilinského parku. Logistické centrum P3 Žilina se rozrostlo o více než 12 500 m2 prostor určených pro skladování a výrobu. Ty jsou určeny nejen pro nové zákazníky, ale zejména pro růst těch stávajících. „Naše zákazníky vnímáme jako dlouhodobé partnery. Nové haly BTS (Built To Suit) kopírují nejen jejich potřeby, ale i rostoucí trendy v logistice na Slovensku,“ říká Peter Jánoši, ředitel P3 pro Slovensko.  

K plánovanému rozšíření přistoupila společnost P3 ještě koncem minulého roku. „Budovu DC2 s rozlohou 8 400 m2 jsme dostavěli v časovém plánu a nedávno jsme zkolaudovali i dostavěnou budovu DC3, s celkovou plochou 4 200 m2,“ popisuje Jánoši.  Pro nové klienty má P3 Žilina připravené volné prostory k pronájmu o rozloze 4 296 m2.

„Potřeby našich klientů neustále rostou a my musíme růst spolu s nimi,“ tvrdí Jánoši. Poukazuje tak na rostoucí trendy v oblasti logistiky na Slovensku. Vedle výborné polohy parku P3 Žilina a dobrého napojení na infrastrukturu, oceňují existující klienti i flexibilní přístup P3. Dobrým příkladem je dlouhodobý klient DB Schenker, kterému P3 pomohla už při dvou expanzích a s nímž spolupracuje i v České republice. DB Schenker aktuálně rozšiřuje své působení v P3 Žilina na ploše 7 585 m2 skladových prostor a 371 m2 kancelářské plochy. Do nové haly s rozlohou 4 125 m2 se přestěhoval nejstarší nájemce parku Albatros Logistics, specialista na logistiku elektroniky a součástek pro automobilový průmysl. Rozrostl se z původních 3 000 m2 v roce 2012 na současných 4 125 m2 skladových prostor a 235 m2 kanceláří. „Naše původní strategie spekulativní výstavby v této lokalitě se ukázala jako velmi úspěšná, rozšíření prostor sloužilo primárně pro rychlé pokrytí potřeb našich stávajících zákazníků,“ vysvětluje Jánoši.

Dalšími dlouhodobými nájemci v P3 Žilina jsou společnosti DHL Parcel Slovensko, jíž P3 v roce 2015 předala nové distribuční centrum s rozlohou 2 382 m2 a 402 m2 kancelářských prostor, Geis Group s pronajatou plochou 2 400 m2 a francouzská logistická skupina GEFCO, která si v P3 Žilina pronajímá 739 m2 skladových ploch a 216 m2 kanceláří.

P3 v žilinském parku aktuálně spravuje tři špičkové haly kategorie A s celkovou plochou více než 28 000 m2. Haly v parku P3 Žilina jsou vybavení moderním systémem ventilace, mají zvýšenou tepelnou izolaci střechy i úsporné inteligentní LED osvětlení. Budovy jsou zároveň připravené na další rozšíření prostřednictvím dvoupodlažních vestaveb. Přizpůsobena byla jak konstrukce, tak i přípojka vody a kanalizace. 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
P3 park Žilina

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (914x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (904x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (821x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google