Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    Panattoni Europe staví druhou halu pro KION Group v Ostrově u Stříbra

Panattoni Europe staví druhou halu pro KION Group v Ostrově u Stříbra

Publikováno: 10.3.2017
Rubrika: 2017

Společnost KION Group expanduje v Panattoni Parku Stříbro. Developer Panattoni Europe pro ni buduje nový závod na výrobu dopravníkových systémů Dematic. V novém provozu najde práci kolem 200 lidí. Budova zabere plochu 23 000 m2, svou velikostí tedy bude přibližně odpovídat té původní, v níž se od začátku roku 2016 vyrábějí vysokozdvižné vozíky. Aktuální investice KION Group se pohybuje kolem 7 milionů eur (téměř 200 milionů korun). Výroba by se mohla rozběhnout v první polovině roku 2018.

„Expanzi KION Group v Panattoni Parku Stříbro považuji za skvělou zprávu hned ze dvou důvodů. V první řadě potvrzuje to, že evropský lídr na trhu manipulační techniky se u nás dobře zabydlel. Je pozoruhodné, že se Němci rozhodli vybudovat právě v ČR závod značky Dematic, kterou převzali teprve nedávno. Druhá věc je, že Plzeňský kraj úspěšně pokračuje v proměně v high-tech průmyslové centrum střední Evropy a konkrétně Ostrov u Stříbra se díky KIONu stává střediskem komplexních logistických řešení. Kromě vysokozdvižných vozíků se zde nově budou vyrábět i dopravníkové systémy,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Nová hala bude pro evropský trh vyrábět automatizované dopravníkové systémy značky Dematic, konkrétně typu Multi-Shuttles a Modular-Conveyor. Tyto rozmanitě kombinovatelné moduly s širokým spektrem funkcí lze přizpůsobit přesně podle příslušných požadavků zákazníka. Developer při budování tohoto sofistikovaného provozu využije zkušeností a synergií z výstavby první haly na výrobu vysokozdvižných vozíků.

Panattoni Park Stříbro je už nyní jednou z nejlépe obsazených průmyslových zón v České republice. Po dokončení druhé haly pro společnost KION Group tu bude v 8 firmách a 9 budovách pracovat téměř 2 200 lidí. Prestižní mezinárodní logistické a výrobní společnosti si cenní zejména skvělého dopravního napojení na dálnici D5, které je předpokladem pro vynikající zázemí především pro německý automobilový průmysl.

Díky kvalitní strojírenské základně a oborové tradici Plzeňského kraje tu ani dnes není nouze o kvalifikovanou pracovní sílu, a to přes rekordně nízkou nezaměstnanost. Právě poslední nájemník, společnost KION Group, sehnal zaměstnance do původní haly na výrobu vysokozdvižných vozíků bez významnějších problémů.

Developerská společnost Panattoni Europe má za sebou výjimečný rok ve znamení slavnostních otevření. V nově vybudovaných halách po celé zemi vloni postupně zahájilo provoz osm firem. Kromě rozšiřování stávajících prostor se developer věnuje i budování nových industriálních parků. Na konci roku představil na Karlovarsku novou průmyslovou zónu Ostrov-sever, která slibuje až 1 000 nových pracovních míst a téměř 125 000 m2 pronajímatelných prostor.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Panattoni Europe staví druhou halu pro KION Group v Ostrově u Stříbra

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (971x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (869x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (816x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]