Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    Panattoni je největším developerem Evropy!

Panattoni je největším developerem Evropy!

Publikováno: 25.5.2017
Rubrika: 2017

Panattoni Europe je největším průmyslovým developerem v Evropě podle posledního žebříčku Top Property Developers časopisu PropertyEU! Společnost se dostala na vrchol v kategorii celkového objemu průmyslových prostor dodaného na trh v letech 2014-2016. Ohromujících 2,71 milionů metrů čtverečních udělalo z Panattoni Europe developera č. 1 v oblasti průmyslových nemovitostí v Evropě.

Panattoni Europe se podařilo upevnit pozici lídra. Evropská větev Panattoni Development Company, jednoho z největších průmyslových developerů na světě, byla podle výročního žebříčku časopisu PropertyEU jmenována největším developerem Evropy. PropertyEU je celoevropským zdrojem informací pro profesionály z oblasti komerčních nemovitostí. Žebříček porovnává nejlepších 10 developerů podle množství projektů dokončených za poslední tři roky. Letošní žebříček pokrývá období 2014-2016 a titul nejlepšího developera získala společnost Panattoni Europe. Developer v průběhu posledních 3 let stihl dokončit 84 projektů, které reprezentují 2 710 592 m2 průmyslových ploch.

Bezkonkurenční výkon Panattoni Europe pramení z rychlé a efektivní odpovědi na potřeby trhu v Polsku a České republice, kde developer působí od roku 2005, stejně jako v Německu. Působivá čísla lze přičíst především dynamickému růstu v sektoru e-commerce, který se odrazil v největších obchodech Panattoni, spočívajících ve výstavbě obřích hal, tzv. big boxů, pro společnosti jako Amazon v Polsku a České republice (celkem 681 700 m2, z toho 3 projekty jsou dokončené a 2 ve výstavbě), Decathlon, H&M a Jago v Německu. Značný podíl na trhu zaujímá také výroba, zejména automobilový sektor, a logistika, která poskytuje služby pro řadu obchodních odvětví.

Robert Dobrzycki, generální ředitel Panattoni Europe: „První místo v žebříčku nejlepších developerů PropertyEU v oblasti dokončených a plánovaných projektů svědčí o tom, že jako developer jsme schopni zvládnout různorodé projekty: od malých hal po rekordní prostory o rozloze až 161 500 m2 pod jednou střechou. Na úspěšný rok 2016 jsme dokázali navázat dobrým vstupem do roku 2017, stimulovaným silným růstem e-commerce a obecně zlepšením ekonomické kondice celé Evropy. To slibuje, že dobré časy na trhu skladování budou z hlediska aktivity investorů pokračovat.”

Společnost Panattoni Europe od svého vstupu do střední Evropy dokončila dohromady více než 4,7 milionů m2 moderních průmyslových ploch v Polsku, České republice a Německu a v současnosti má ve výstavbě dohromady téměř další milion m2. Společnost podporuje lokální ekonomiku výstavbou multifunkčních logistických a průmyslových hal, které jsou vhodné pro různé účely a zahrnují i projekty na míru (BTS) přesně podle individuálních požadavků uživatele. V zájmu rozšíření působnosti developer také pořizuje pozemku a zajišťuje plochy pro nové investice v nejvíce strategických lokalitách. Mezi klienty patří takové společnosti jako Amazon, Arvato, Coty Cosmetics, General Electric, TNT, DSV, H&M, BSH (Bosch), Carrefour, Kaufland, Tesco, Castorama, Intermarché, Jago, Leroy Merlin, Selgros, ND Logistics, Still, Schenker, Tchibo. Kromě České republiky Panattoni Europe působí také ve Velké Británii, Polsku, Lucembursku, Německu a Rumunsku.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (980x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (881x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (823x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]