Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    Pátý projekt Panattoni Europe pro Amazon – hala o rozloze 135 000 m2 vyroste u jihopolského Sosnovce

Pátý projekt Panattoni Europe pro Amazon – hala o rozloze 135 000 m2 vyroste u jihopolského Sosnovce

Publikováno: 20.2.2017
Rubrika: 2017

Panattoni Europe, lídr polského trhu průmyslových nemovitostí, postaví páté distribuční centrum pro společnost Amazon. Novou halu o rozloze 134 200 m2 vybuduje v hornoslezském Sosnovci na jihu Polska. Projekt by měl být dokončen v říjnu letošního roku.

Nové distribuční centrum vyroste u města Sosnovec v regionu Horní Slezsko. Hala zahrnující 135 000 m2bude zasazena do 21hektarového pozemku v blízkosti Panattoni Parku Sosnovec I/II. Distribuční centrum Amazonu v Sosnovci bude vybaveno tzv. výškovým skladovacím systémem a bude sloužit k distribuci obuvi a oblečení do západní Evropy. Budova bude navíc podobně jako předchozí projekty Panattoni Europe pro Amazon navržena na certifikaci BREEAM, která podle stanovených kritérii určí jak je budova šetrná vůči životnímu prostředí. Stavební práce by měly být dokončeny v říjnu roku 2017.

“Od roku 2014 investoval Amazon 2,5 miliardy polských zlotých (téměř 16 miliard Kč), vytvořil tisíce pracovních míst s plným úvazkem a prostřednictvím programu Sell on pomohl k obchodnímu růstu stovkám polských prodejců. Velice nás těší, že se stáváme součástí sosnovského regionu. “Jsme připraveni nabídnout konkurenceschopné mzdy, vysoce atraktivní benefity, skvělou pracovní atmosféru a široké možnosti osobního rozvoje v rychle rostoucí globální společnosti. Budeme také úzce spolupracovat s nejrenomovanějšími univerzitami v regionu, abychom přilákali ty nejtalentovanější absolventy, budoucí manažery Amazonu,” říká Steven Harman, šéf evropské distribuční sítě Amazonu.

Investice v Sosnovci reprezentuje pátý projekt Panattoni Europe realizovaný pro Amazon v Evropě – dokončené haly byly uvedeny do provozu v Bielanech nedaleko Vratislavi, v Sadech u Poznaně a v České republice (v Dobrovízi u Prahy) a další je ve výstavbě v obci Kołbaskowo u Štětína. Nové centrum pomůže vyjít vstříc poptávce ze strany zákazníků, rozšířit produktovou nabídku a distribucí Amazonu podpořit partnerské prodejce. Robert Dobrzycki, generální ředitel Panattoni Europe: “Nová investice Amazonu v Polsku není důležitá jen pro nás jako developera, ale také pro celý region. Tak obrovský podnik bude mít pozitivní dopad na růst Slezska. Toto je už náš pátý společný projekt, takže v Panattoni Europe jsme nesmírně hrdí na to, že dokážeme splnit požadavky tak inovativního a globální hráče, jakým je Amazon.”

Distribuční objednávkové centrum Amazonu bude stát v Sosnovci v ulici Innowacyjna, v blízkosti již existujících průmyslových parků Panattoni Park Sonovec I a II. Hala bude ležet přímo u rychlostní silnice S1 a nedaleko dálnice A4, která umožňuje pohodlné spojení s městy na jihu Polska a v ostatních regionech. Železnice Euroterminal Sławków, která spojuje Evropu, Rusko a Čínu, se nachází ve vzdálenosti asi 10 km odsud. Horní Slezsko také nabízí rychle rostoucí síť moderních silnic a dálnic v blízkosti státní hranice.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Nové distribuční centrum vyroste u města Sosnovec - vizualizace

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (980x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (881x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (823x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]