Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2018    „Podoba nové haly se rodila postupně,“

„Podoba nové haly se rodila postupně,“

Publikováno: 22.5.2018
Rubrika: 2018

uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. Janis Vlachopulos, jednatel společnosti ADONIS PROJEKT spol. s r. o.

Měl jste od počátku jasno, jak bude hala po přestavbě vypadat, nebo se její současná podoba rodila postupně? S jakou představou vstupoval do projektu investor?
Podoba se rodila postupně tak, jak se rozvíjela architektonická studie a její varianty. Po ukončení prací na studii a odsouhlasení konečné verze investorem byly následné stupně dokumentace připravovány jen s nepatrnými korekcemi oproti studii.

Konverze starých průmyslových staveb většinou přináší řadu překvapení, která je třeba operativně řešit v průběhu realizace a často tak dojde k neplánovanému navýšení rozpočtu. Bylo tomu stejně v případě tohoto projektu?
Tento konkrétní případ nebyl tolik komplikovaný, původní hala byla konstrukčně jednoduchá. Nebyly však dostupné žádné údaje o nosných příhradových rámech, jejichž nosnost se musela ověřovat výpočtem. Výpočty ukázaly, že se pro závěsy technologie a pro rozvody technických instalací musí navrhnout nová pomocná ocelová konstrukce. V ostatních původních stavebních konstrukcích žádné překvapení nebylo.

V jaké kondici byla prefabrikovaná konstrukce výrobní haly po letech provozu? Jakými způsoby jste zkoumali její stav?
V původní hale neprobíhal nikdy žádný náročný výrobní proces a po většinu délky života haly šlo o skladovací prostory dobře vytápěné, suché, bez zatékání a bez vzlínání zemní vlhkosti, což znamená, že její stav byl dobrý. Do konstrukcí určených statikem byly provedeny sondy a ty následně vyhodnoceny.

S jakým software jste při návrhu pracovali a v čem vidíte jeho výhody?
Pracujeme výhradně se software firmy Autodesk. Kdysi před lety jsme zkusili levnější alternativu, ale po negativní zkušenosti jsme rádi přešli zase zpět.

Společnost ADONIS PROJEKT funguje od roku 1994. Byla to vaše první zkušenost s konverzí bývalého výrobního areálu? Jaký je Váš pohled na brownfieldy obecně?
Naše zkušenosti jsou obecně s průmyslovými stavbami všeho druhu, ať už novými či rekonstruovanými. Taková to konverze pro nás byla novinkou.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie
Ing. Janis Vlachopulos

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Železniční most na trati Hohenau-Přerov celkovým vítězem soutěže 5th European Steel Bridge Awards 2018Železniční most na trati Hohenau-Přerov celkovým vítězem soutěže 5th European Steel Bridge Awards 2018 (295x)
Čeští oceláři opět uspěli v evropském měřítku, když se stavba železničního mostu na trati Hohenau-Přerov stala celkovým ...
Statici získali prestižní ocenění Česká hlavaStatici získali prestižní ocenění Česká hlava (77x)
Společnost IDEA StatiCa získala Cenu Industrie Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci soutěže Česká hlava 2018. Toto ne...
IGY České Budějovice – nová dominanta jihočeské metropoleIGY České Budějovice – nová dominanta jihočeské metropole (59x)
Nové IGY je největší budějovickou stavbou desetiletí. Projekt začal v červnu 2016 a byl otevřen za sedmnáct měsíců. Každ...

NEJlépe hodnocené související články

Statici získali prestižní ocenění Česká hlavaStatici získali prestižní ocenění Česká hlava (5 b.)
Společnost IDEA StatiCa získala Cenu Industrie Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci soutěže Česká hlava 2018. Toto ne...
IGY České Budějovice – nová dominanta jihočeské metropoleIGY České Budějovice – nová dominanta jihočeské metropole (5 b.)
Nové IGY je největší budějovickou stavbou desetiletí. Projekt začal v červnu 2016 a byl otevřen za sedmnáct měsíců. Každ...
„Podoba nové haly se rodila postupně,“„Podoba nové haly se rodila postupně,“ (2 b.)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. Janis Vlachopulos, jednatel společnosti ADONIS PROJEKT spol. s r. o....
Google

Server Vodohospodářské stavby

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Zavřít [x]