Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2015    PORT aneb technologická revoluce od Schindlera

PORT aneb technologická revoluce od Schindlera

Publikováno: 5.8.2015, Aktualizováno: 20.3.2019 10:51
Rubrika: 2015

Ležíte na pláži na dovolené a zapomněli jste zalít kytky? Pokud u sebe máte mobilní telefon, žádný problém. Pomocí technologie PORT můžete pustit do bytu kohokoliv přes půl světa. Čekáte důležitou obchodní návštěvu? Pošlete mu na letiště sms s odkazem, který ho po přiložení k PORT bráně automaticky dovede do vaší kanceláře. Taková je jen v náznaku technologická revoluce podle společnosti Schindler, která se zrodila ve zvenku nenápadném vývojovém centru na okraji švýcarského Luzernu.

Základní myšlenkou vývojářů v Schindleru bylo, jak optimalizovat pohyb lidí a jejich přepravu v rámci administrativních budov a celých měst budoucnosti. Odpovědí jsou inteligentní systémy řízení – Schindler technologie PORT – a klíčem komunikace.

U terminálu PORT zadá návštěvník identifikační údaje, cíl cesty a technologie PORT již sama navrhne optimální trasu v co možná nejkratším čase. Maximální efektivitu pohybu by měl ocenit především byznysový zákazník, kterému může technologie PORT nahradit zkušenou asistentku, neboť dokáže i předvídat potřeby uživatele ještě před tím, než byly sděleny. Není bez zajímavosti, že poprvé se v Česku a na Slovensku instalovala technologie PORT v pražské administrativní budově Florentinum pro typ výtahů Schindler 5500.

VERTIKÁLNÍ BUDOUCNOST
PORT je samozřejmě využitelný i mimo administrativní budovy. Multifunkční systém dokáže rozpoznat, kdo k vám přichází, zda ho pustit do bytu či nikoliv a třeba i jaké je venku počasí. Ale hlavně podle Schindlera nabízí řešení pro města budoucnosti.

Technologie PORT otevírá nové obzory při projektování nových měst pro rychle rostoucí světovou populaci – a to především v Asii. Města budoucnosti by měla být řešena především vertikálně, kde má obyvatel vše na dosah – školu, práci, bydlení, zábavu i základní služby. A to vše bez nákladných městských dopravních systémů. Právě PORT má umožnit rychlou, bezpečnou a pohodlnou přepravu mezi objekty ve městě. Větší sevřenost měst budoucnosti pak může vytvořit nové formy komunit, kde je PORT hlavním nástrojem a pomocníkem efektivní mobility.


VÝHODY TECHNOLOGIE PORT
Řešení pro přepravu cestujících – Schindler technologie PORT nabízí řešení s tlačítky i bezdotykovým ovládáním tak, aby co nejefektivněji přepravila co nejvíce osob.

Služby, které se vám přizpůsobí – Schindler technologie PORT umožňuje nastavení individuálních profilů uživatelů výtahu a poskytuje tak maximální flexibilitu a jedinečné možnosti pro uživatele.

Přístupová kontrola – Schindler technologie PORT může hrát důležitou roli při řízení a kontrole přístupů do vaší budovy.

KONFIGURACE TECHNOLOGIE PORT
Cílové řízení PORT nabízíme s výtahy Schindler 5500 a Schindler 7000 pro středně vysoké a výškové budovy. Je také k dispozici pro modernizaci stávajících budov – ať už budova vlastní systém Schindler či nikoliv.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie
Revoluce v mobilitě – PORT technologyMultifunkční displejPORT Brány. Zadejte údaje a optimální cestu už najde technologie za vás.Aplikace myPORT, jednoduchý nástroj komunikace

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Mezinárodní koncern Lindab: čisté tržby v roce 2014 vzrostly o 7 % na 739 mil. EUR, provozní zisk EBIT dosáhl 52,4 mil. EURMezinárodní koncern Lindab: čisté tržby v roce 2014 vzrostly o 7 % na 739 mil. EUR, provozní zisk EBIT dosáhl 52,4 mil. EUR (145x)
Švédský mezinárodní koncern Lindab International AB, který patří mezi přední světové výrobce stavebních komponentů z oce...
KOVOSVIT MAS, a.s. v minulém roce navýšil tržby téměř o 21 procent na 2, 2 miliardy korun (110x)
„Rok 2014 byl jeden z nejúspěšnějších roků naší společnosti od roku 2011. Když jsem do společnosti nastupoval, byla na p...
Aktuální vývoj v hutnictví železaAktuální vývoj v hutnictví železa (53x)
Hutnictví železa je odvětvím, ve kterém se projevují cykličnosti vývoje hospodářství v průběhu cca 3 – 5 let, které však...

NEJlépe hodnocené související články

Nový pětisettunový mostový jeřáb v ArcelorMittal Ostrava přesouvá pánve s tekutou ocelí o hmotnosti 330 tunNový pětisettunový mostový jeřáb v ArcelorMittal Ostrava přesouvá pánve s tekutou ocelí o hmotnosti 330 tun (5 b.)
V ocelárně huti ArcelorMittal Ostrava byl uveden do ostrého provozu nový mostový jeřáb. Kolos o hmotnosti 500 tun, šířce...
Česká rodinná firma RWT expanduje na japonský trh, sází na pokročilé strojírenské technologieČeská rodinná firma RWT expanduje na japonský trh, sází na pokročilé strojírenské technologie (5 b.)
Česká rodinná firma RWT, přední evropský výrobce brousících strojů, rozšiřuje své exportní destinace a expanduje na vyso...
Regus otevírá páté business centrum v Praze, celkově sedmé v ČRRegus otevírá páté business centrum v Praze, celkově sedmé v ČR (5 b.)
Společnost Regus, největší globální poskytovatel flexibilních pracovišť, dnes oznámila otevření nového business centra P...

NEJdiskutovanější související články

Právě dokončovaná administrativní budova CRYSTAL směřuje k ocenění BREEAM ExcellentPrávě dokončovaná administrativní budova CRYSTAL směřuje k ocenění BREEAM Excellent (2x)
Certifikace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) se pro nově stavěné kancelářské bud...
Lindab dodá systém tlumičů hluku pro budoucí největší výletní loď na světěLindab dodá systém tlumičů hluku pro budoucí největší výletní loď na světě (1x)
Lindab, přední světový výrobce vzduchotechniky a systémů chlazení a vytápění, byl lodní společností Royal Caribbean Crui...
Google

Zavřít [x]