Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    Posílení monolitů: vzniká firma PSJ Concrete

Posílení monolitů: vzniká firma PSJ Concrete

Publikováno: 13.12.2017
Rubrika: 2017

Holdingové uskupení PSJ přistoupilo ke svému rozšíření a posílení, když od 1. ledna 2018 zahájí svoji činnost sesterská firma PSJ Concrete, a.s. Reaguje tak na výrazný prorůstový potenciál ve stále více žádané realizaci železobetonových konstrukcí, na něž bude nová společnost výhradně zaměřena. PSJ Concrete vyroste transformací stávajícího specializovaného střediska PSJ, které patřilo do Divize Specializace.

Růst střediska železobetonových monolitických konstrukcí PSJ nešlo v uplynulých letech přehlédnout. Tým vedoucího Tomáše Pavliše postupně získával výraznější procento trhu, zařadil se mezi tři největší české realizátory a prováděl ty nejprestižnější zakázky. Stačí připomenout pražské stavby FILADELFIE, Main Point Karlin, Florentinum, Aviatica, River Gardens, Metronom Business Center, V TOWER, v Hradci Králové nákupní komplex Aupark, v Brně budovy AZ TOWER a Dorn a v Bratislavě objekty Twin City a Westend Plaza.

„Za rok 2017 obrat tohoto střediska přesáhne 700 milionů korun. Další krok v jeho růstu představuje přerod na samostatnou sesterskou firmu PSJ Concrete, jejíž činnost bude oficiálně odstartována od 1. ledna příštího roku. Činíme tak v souladu se strategickým rozhodnutím PSJ, které dlouhodobě sleduje vytvoření silné víceoborové skupiny firem.,“ informoval Petr Vondruška, generální ředitel PSJ.

„Reálně můžeme očekávat, že se obrat PSJ Concrete bude pohybovat kolem jedné miliardy korun a bude generován jak na českém, tak i slovenském trhu. Navíc se reálně rýsuje poptávka v Německu. Na tento progres hodláme zareagovat mírným personálním posílením nové firmy zejména v oblasti techniků, ale i z hlediska dělnických profesí,“ doplnil Vondruška, jenž usedne v čele tříčlenného představenstva akciové společnosti PSJ Concrete, přičemž jeho dalšími členy budou Tomáš Krátký, ředitel Divize Specializace PSJ, a Tomáš Pavliš, současný vedoucí střediska železobetonových monolitických konstrukcí.

Nosnou zakázku PSJ Concrete bude v nadcházejících dvou letech tvořit dodávka pro developerskou společnost HB Reavis v podobě další etapy projektu Twin City. Tou je unikátní autobusová stanice Nivy, která bude kloubit nadregionální nákupní centrum, autobusovou stanici mezinárodního významu a moderní tržnici v srdci pulzující byznys zóny na hranici historického centra Bratislavy. Hodnota realizovaných monolitických konstrukcí se blíží částce 70 milionů eur.

Neméně významný je další bratislavský projekt Sky Park, kde pod hlavičkou PSJ začala vyrůstat konstrukce jedné z plánovaných výškových budov. V Česku se firma bude podílet na vzniku bytových záměrů Holandská čtvrť v Olomouci a Rezidence Waltrovka v Praze. Ve výhledu je však realizace dalších zajímavých zakázek.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
PSJ ConcretePSJ Concrete

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (973x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (870x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (817x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]