Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Zajímavosti    Představení firmy TEPLOTECHNA PRŮMYSLOVÉ PECE, s. r. o.

Představení firmy TEPLOTECHNA PRŮMYSLOVÉ PECE, s. r. o.

Publikováno: 4.1.2018
Rubrika: Zajímavosti

Společnost TEPLOTECHNA PRŮMYSLOVÉ PECE, s. r. o. byla založena v prosinci roku 1992, připomínáme si tedy čtvrtstoletí působení v oblasti stavby a dodávek průmyslových pecí. Navazujeme na činnost bývalého státního oborového podniku Teplotechna i na jeho zkušenosti. Dnes naše firma patří k nejvýznamnějším dodavatelům pecních zařízení v České republice.

Jsme českou firmou, dceřinou společností firmy LANIK s. r. o. TEPLOTECHNA PRŮMYSLOVÉ PECE, s. r. o. má sídlo v Olomouci. Jsme organizací inženýrskou i výrobní. Zdokonalili jsme management pozáručního servisu i dodávky náhradních dílů.

V našem výrobním programu převažují plynem otápěné pece. Dodáváme do následujících odvětví průmyslu:

 • tepelné zpracování kovů
 • tavení a lití kovů
 • pálení technické keramiky
 • sušení výrobků
 • žárové zinkování
  • pece pro žárové zinkování
  • pece na žíhání drátu
  • sušárny

Stavba a dodávky pecí na žárové zinkování jsou významnou součástí naší činnosti.

Máme 40 zaměstnanců, z toho 25 projektantů, kteří jsou připravení odpovědět na jakékoliv požadavky našich zákazníků:

 • technické studie
 • konzultace projektů
 • projekty na klíč
 • výrobu
 • montáž
 • uvádění do provozu
 • zaškolení personálu
 • seřízení pece na provozní parametry
 • servis během záruční doby i po ní

Zinkovací pec

Asi 15 % našeho obratu tvoří stavba a dodávky zinkovacích pecí našim zákazníkům. Cílem je zlepšit účinnost a hospodárnost procesu žárového zinkování u zákazníka.

Upřednostňujeme koncept pece otápěné zemním plynem s hořáky s plošným šířením plamene umístěnými v bočních stěnách pece. Dosáhneme tím šetrného ohřevu zinkovací vany i rovnoměrného rozložení teplot na stěnách vany. Stechiometrický poměr spalování je zaručen v celém výkonovém rozsahu hořáků. Používáme sedm výkonových stupňů, k předem definovanému průtočnému objemu plynu je přiřazen odpovídající objem spalovacího vzduchu s využitím regulace pomocí frekvenčního měniče na ventilátoru spalovacího vzduchu. Osvědčil se způsob provozování vany, kdy využíváme výkonu na 60 %, dále 100 % výkonu a vypnutí hořáků. Toto vyplynulo z provozních zkušeností. Tento způsob provozování může prodloužit životnost vany až na 10 let. Spaliny z pecního prostoru se odvádějí odtahovým potrubím u dna pece přes tepelný výměník do komínu.

Vyvinuli jsme vlastní software, který je jednoduchý a uživatelsky vstřícný, s možností hlášení poruch na mobilní telefon pracovníků obsluhy. Řídicí systém pece je připojen na server Teplotechny pro rychlý zásah našich servisních techniků při potížích s provozováním pece.

Vyzdívka pece je z kvalitních vláknitých materiálů, povrchová teplota pláště pece nepřesáhne 50 °C.

Ocelová konstrukce je opláštěná plechem. Musí být dimenzovaná na zachycení tlaku sloupce roztaveného zinku, ten se přenáší na sloupy ocelové konstrukce prostřednictvím tyčí ze žáruvzdorné oceli.

V patě stěn jsou sloupy propojené táhlem a nosníky pod horní hranou stěn pece, čímž se eliminuje vodorovné zatížení.

Dno pece má tvrdou vyzdívku ze žárobetonu a žáruvzdorných cihel, provedenou na základové desce kesonu. Tato vyzdívka je schopná přenést svislé zatížení vany s roztaveným kovem. Vana se instaluje pomocí jeřábu, horní hrana je na úrovni +/– 0,00 m.

Doba montáže se výrazně zkrátí až na tři týdny tím, že na stavbu se dodá předmontovaná pec s výztužnou konstrukcí, s vláknitou izolací, osazená hořáky, armaturami plynu a vzduchu, elektrickými nízkonapěťovými rozvody a prvky měření a regulace.

Dodáváme pece jak pro zinkování kusového zboží, tak i drátů, pece na žíhání drátů a sušení.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ROCKWOOL má flotilu „ještěrek“ a vlastní plnicí stanici na CNGROCKWOOL má flotilu „ještěrek“ a vlastní plnicí stanici na CNG (814x)
Bohumínská společnost ROCKWOOL, výrobce izolací z kamenné vlny, investovala 25,5 mil. Kč do pořízení vysokozdvižných voz...
Jak nakupovat vláknové lasery a ohraňovací lisy?Jak nakupovat vláknové lasery a ohraňovací lisy? (814x)
Pokud se chystáte na nákup nového vláknového laseru nebo ohraňovacího lisu, měli byste si před samotným výběrem ujasnit ...
CZ-AUTO očekává za rok 2016 tržby přes půl miliardy korunCZ-AUTO očekává za rok 2016 tržby přes půl miliardy korun (813x)
CZ-AUTO, specializovaná divize strojírenské společnosti Česká zbrojovka očekává za rok 2016 tržby okolo 515 milionů koru...

NEJlépe hodnocené související články

Poruchy průmyslových podlahPoruchy průmyslových podlah (5 b.)
Problematika průmyslových podlah je v současnosti poměrně často skloňované téma. Průmyslové podlahy jsou podstatnou souč...
ROCKWOOL má flotilu „ještěrek“ a vlastní plnicí stanici na CNGROCKWOOL má flotilu „ještěrek“ a vlastní plnicí stanici na CNG (5 b.)
Bohumínská společnost ROCKWOOL, výrobce izolací z kamenné vlny, investovala 25,5 mil. Kč do pořízení vysokozdvižných voz...
Tenzometrické hřídele ze Sviadnova hlídají správnou váhu po celém světěTenzometrické hřídele ze Sviadnova hlídají správnou váhu po celém světě (5 b.)
Huisman ze Sviadnova navrhuje a vyrábí nejenom obrovská a komplexní zařízení, jako jsou lodní jeřáby nebo vrtné soupravy...

NEJdiskutovanější související články

Dřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdíDřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdí (8x)
Koncept „dřevostavba“ není zatím přesně definován. Tímto pojmem budeme rozumět stavební dílo, pro jehož nosnou konstrukc...
Analýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinekAnalýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinek (5x)
Zinkové povlaky tvoří nejefektivnější antikorozní ochranu ocelových výrobků. V práci je představena analýza nákladů...
EURO 2012 – Polsko a Ukrajina centry evropského stavebnictvíEURO 2012 – Polsko a Ukrajina centry evropského stavebnictví (3x)
Až za dva roky píšťalka rozhodčího zahájí první utkání ze série evropského fotbalového šampionátu EURO 2012, budou mít z...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]