Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    PSJ provádí II. etapu výstavby závodu Kronospan v Ufě

PSJ provádí II. etapu výstavby závodu Kronospan v Ufě

Publikováno: 29.3.2017
Rubrika: 2017

Akciová společnost PSJ na konci listopadu 2015 završila náročnou výstavbu I. etapy dřevozpracujícího závodu společnosti Kronospan v Ufě. O rok později se specialisté PSJ do správního střediska ruské autonomní republiky Baškortostán vrátili, aby zahájili výstavbu II. etapy průmyslového komplexu. Na jejím konci bude nový provoz na výrobu OSB desek.

Druhá etapa rozvoje závodu v Ufě logicky navazuje na dokončenou první fázi výstavby. Její součástí ostatně byla i realizace komplexního systému podzemních inženýrských sítí, které jsou dimenzovány pro potřeby budoucího komplexu. „Předmětem zakázky, jejíž generální dodávkou byla pověřena sesterská firma PSJ Russia a která byla zahájena v listopadu loňského roku, je kompletní realizace stavební části provozu na produkci OSB desek. Součástí díla PSJ není dodávka technologických celků, elektroinstalace, požárních systémů a ventilace,“ uvedl Ing. Jan Vašičkanin, projektový manažer PSJ, jehož realizační tým je složen přibližně z 20 pracovníků. Administrativní a právní část je zabezpečena ruskými kolegy z PSJ Russia, kteří se lépe orientují v místní administrativě. Stavební část koordinují čeští pracovníci doplnění o několik ruských stavbyvedoucích.

„Momentálně dokončujeme základy pro dva hlavní objekty, které na ploše 53.650 metrů čtverečních tvoří výrobní závod a sklad hotové produkce. Nic tak nebrání tomu, aby specializované středisko PSJ pod vedením pana Jaromíra Juránka zahájilo montáž ocelových konstrukcí v celkovém rozsahu 7.000 tun. Zároveň podle průběžného přísunu výkresové dokumentace budujeme základové konstrukce pod technologická zařízení. Nelze říci, že by naše zakázka byla složitá z hlediska konstrukčního. Její náročnost spočívá v nutnosti provést velký objem prací v krátkém čase. Tradiční problém samozřejmě představuje ruská zima, která tento rok byla opravdu intenzivní jak z pohledu minusových teplot, tak i přívalu sněhu. Naopak v návaznosti na úvodní etapu můžeme těžit ze znalosti místních poměrů, dostupnosti materiálu i zásobníku prověřených firmy,“ dodal Jan Vašičkanin, jenž do řad PSJ nastoupil v průběhu projektu M5 Mall v Rjazani. Poté se významně osvědčil v rámci výstavby dřevozpracujícího závodu Kalevala u Petrozavodsku a své zkušenosti zúročil při realizaci úvodní etapy závodu Kronospan v Ufě.

První etapa

Úvodní fáze výstavby dřevozpracujícího závodu Kronospan v Ufě se naplno rozběhla v květnu 2014. Za pouhých dvanáct měsíců byla na zelené louce provedena stavební část díla a PSJ předalo investorovi veškerou připravenost pro montáž technologií. V srpnu 2015 sjela z výrobní linky první dřevotřísková deska a následně se postupně rozběhla zkušební výroba.

Nový výrobní závod společnosti Kronospan v Ufě byl vybudován na pozemku o rozloze 200.000 m2. Předmětem prací PSJ byla úvodní fáze rozvoje závodu, kterou představovala výstavba kompletního provozu na výrobu dřevotřískových desek. Objekt tvoří dominantní třílodní výrobní hala o rozloze 27.000 m2, jejíž nosnou konstrukci tvoří ocelové sloupy a střešní ocelové vazníky. Obvodový plášť je do výšky 2,4 metrů složen z železobetonových prefa panelů, na něž navazuje skládaný plášť. Skládaná střecha se světlíky je tvořena parotěsnou fólií, tepelnou izolací a hydroizolační fólií. Součástí dodávky PSJ byla i nová skladovací hala a velký rozsah venkovních zpevněných ploch, na nichž byla usazena technologická zařízení, betonová kruhová sila a požární nádrže.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
PSJ provádí II. etapu výstavby závodu Kronospan v UfěPSJ provádí II. etapu výstavby závodu Kronospan v Ufě

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (980x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (882x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (823x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]