Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2018    PSJ staví flexibilní administrativní budovu MAYHOUSE

PSJ staví flexibilní administrativní budovu MAYHOUSE

Publikováno: 11.4.2018
Rubrika: 2018

Vyhledávaná pražská lokalita Pankrác je v současné době místem největší koncentrace zakázek stavební společnosti PSJ. Na Pankrácké pláni finišují interiérové práce jak v nepřehlédnutelné rezidenční budově V TOWER, tak i v originálním kancelářském objektu Main Point Pankrác. Nedaleko od českých mrakodrapů zároveň od července loňského roku probíhá realizace administrativního projektu MAYHOUSE.

Projekt MAYHOUSE představuje ambiciózní záměr společnosti CPI Property Group, která náleží k nejvýznamnějším realitním skupinám zaměřujícím se na dlouhodobé investice, pronájem a správu nemovitostí ve střední a východní Evropě a Německu. Jeho naplněním byla pověřena Divize Čechy akciové společnosti PSJ. „Při přípravě projektu jsme mysleli především na efektivní využití prostoru pro větší i menší společnosti. Budova minimalizuje společné chodby a je velmi flexibilní v otázce velikosti kanceláří," uvedl manažer pronájmu kancelářských budov CPI Property Group Pavel Hain-Schmiedberský.

„Staveniště jsme převzali v červenci a na počátku září 2017 jsme zahájili zemní a výkopové práce. Zkraje prosince loňského roku se rozběhly práce na betonáži základové desky. V současné době se odlévají monolitické konstrukce stropu 1.NP a začínají se svislé konstrukce ve 2.NP. Máme dokončenu ražbu kanalizační přípojky včetně napojení na hlavní kanalizační řad. Stavba se zároveň pomalu připravuje na vyzdívky ve druhém podzemním podlaží. Železobetonová monolitická konstrukce, kterou realizuje firma Terracon, by měla dosáhnout nejvyššího bodu 1. září 2018,“ informoval Ing. Martin Kratochvíl, projektový manažer PSJ.

Dílo probíhá na enormně dopravně vytížené ulici 5. května, což s sebou logicky nese úskalí: „MAYHOUSE svým půdorysem kopíruje uliční čáru a zcela zaplní proluku této frekventované ulice. Asi nemusím dodávat, že tento fakt nám zásobování stavby značně komplikuje. Nemáme jinou možnost, než částečně omezovat provoz na magistrále ve směru do centra hlavního města. Další těžkosti nám připravilo zimní počasí, kdy mnohdy venkovní teploty i přes den oscilovaly okolo -10 stupňů. Mráz se projevil především na progresu stropních desek, které se v takovém počasí špatně ošetřují a vytápějí,“ upozornil Martin Kratochvíl, kterého v řízení zakázky doplňuje hlavní stavbyvedoucí Pavel Hovorka. Jako úsekový stavbyvedoucí zde působí Jaroslav Stradiot a celou technologickou část díla má na starosti Miroslav Chytrý.

Administrativní projekt MAYHOUSE v šesti nadzemních podlažích nabídne celkem 7.700 m² moderních kanceláří, zázemí pro maloobchod a 69 podzemních parkovacích míst. K dispozici bude elegantní centrální recepce, možnost parkování návštěvníků, vybavení pro jízdní kola a dostatečné skladovací prostory. Poloha na nejfrekventovanější ulici v Česku, snadná dopravní dostupnost a skvělá viditelnost budovy poskytnou reprezentativní prostor malým i velkým firmám. Příjemné pracovní prostředí zajistí vhodné členění ploch, vysoký přísun denního světla i střešní terasa pro chvíle odpočinku.

Česko budovu v létě nabídlo jako potenciální sídlo Evropského orgánu pro bankovnictví (EBA), které se po brexitu v první polovině roku 2019 přesune z Londýna. Praha se o přidělení ucházela společně s Vídní, Bruselem, Paříží, Frankfurtem nad Mohanem, Dublinem, Lucemburkem a Varšavou. V listopadu se však EU rozhodla pro Paříž.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Administrativní budova MAYHOUSE - březen 2018Administrativní budova MAYHOUSE - vizualizace

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Statici získali prestižní ocenění Česká hlavaStatici získali prestižní ocenění Česká hlava (241x)
Společnost IDEA StatiCa získala Cenu Industrie Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci soutěže Česká hlava 2018. Toto ne...
OBERMEYER HELIKA stavebním manažerem budovy ČSOB v Hradci KrálovéOBERMEYER HELIKA stavebním manažerem budovy ČSOB v Hradci Králové (116x)
Stavebním manažerem Nové budovy ČSOB – HHQ Hradec Králové, jejíž výstavba by měla být zahájena v roce 2019, je architekt...
Ostravská huť zahájila výrobu ušlechtilé oceli pro větrné elektrárnyOstravská huť zahájila výrobu ušlechtilé oceli pro větrné elektrárny (108x)
ArcelorMittal Ostrava přidala do svého portfolia další výrobek s vysokou přidanou hodnotou. Nová jakost legované oceli p...

NEJlépe hodnocené související články

Statici získali prestižní ocenění Česká hlavaStatici získali prestižní ocenění Česká hlava (5 b.)
Společnost IDEA StatiCa získala Cenu Industrie Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci soutěže Česká hlava 2018. Toto ne...
IGY České Budějovice – nová dominanta jihočeské metropoleIGY České Budějovice – nová dominanta jihočeské metropole (5 b.)
Nové IGY je největší budějovickou stavbou desetiletí. Projekt začal v červnu 2016 a byl otevřen za sedmnáct měsíců. Každ...
„Podoba nové haly se rodila postupně,“„Podoba nové haly se rodila postupně,“ (2 b.)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. Janis Vlachopulos, jednatel společnosti ADONIS PROJEKT spol. s r. o....
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Server Vodohospodářské stavby

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Zavřít [x]