Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2015    Rockwool zmodernizoval za miliardu Bohumínský závod a nabral 90 nových zaměstnanců

Rockwool zmodernizoval za miliardu Bohumínský závod a nabral 90 nových zaměstnanců

Publikováno: 6.11.2015
Rubrika: 2015

Přední světový výrobce izolací z kamenné minerální vlny Rockwool investoval od roku 2013 do současnosti v Bohumíně jednu miliardu korun do modernizace výroby, výstavby skladovacích ploch a revitalizace areálu. Společnost přijala 90 nových zaměstnanců a prohloubila spolupráci s dodavateli z Bohumína i Moravskoslezského kraje. Bohumínský závod se tak stal novým výrobním a logistickým centrem technických izolací celé skupiny Rockwool Group pro střední a východní Evropu. 

Hlavním cílem rozsáhlých investic skupiny Rockwool Group v Bohumíně bylo posílení tržní pozice na evropském trhu a posílení konkurenceschopnosti značky Rockwool v oblasti technických izolací. „Miliardovou investici jsme si zasloužili díky výbornému technickému zázemí, strategické poloze a vysoké kvalitě a produktivitě práce našich zaměstnanců,“ popisuje důvody realizace investice v Bohumíně marketingový manažer Rockwoolu Josef Mik.

Velkou část investic použil Rockwool na postavení tří výrobních linek pro výrobu technických izolací. Nové linky navazují na primární linku, s roční kapacitou 65 000 tun, vyrábějící kamennou minerální vlnu jako polotovar. Projekt dále zahrnoval výstavbu budov pro skladovací prostory, manipulaci a expedici výrobků. V Bohumíně také revitalizovali vnitřní areál závodu a zpevnili plochy pro venkovní sklady.

Investice ještě pomohla zlepšit oblast výroby týkající se nakládání s odpady. Kamenná vlna je plně recyklovatelným materiálem a instalace nového zařízení výrazně zvýšila podíl výrobního odpadu, který se recyklací vrací ve formě briket zpět do výroby. „Nedávno jsme navíc zahájili více jak 60 milionovou investici do technologií, které nám umožní další snížení emisí oxidů síry a těkavých látek vypouštěných do ovzduší,“ přibližuje jeden z dalších investičních projektů manažer ISO, kvality a životního prostředí Andrzej Macura.

Rockwool má v České republice obchodní zastoupení od roku 1995, vlastní výrobu kamenné vlny zahájil v roce 1998. Bohumínský závod Rockwool aktuálně zaměstnává 245 lidí a loni měl tržby 880 milionů korun. V celé skupině Rockwool Group pracuje více jak 10 000 zaměstnanců ve 30 zemích a v roce 2014 dosáhla tržeb přes 2 miliardy EUR. Centrála skupiny je v dánském městě Hedehusene.

V celém Moravskoslezském kraji spolupracuje Rockwool s téměř 200 přímými dodavateli, z toho je 40 společností přímo z Bohumína. V České republice výrobky distribuuje výhradně prostřednictvím sítí stavebnin. Bohumínský závod Rockwool vlastní několik ochranných známek a patentů, je členem Asociace výrobců minerální vlny, Cechu pro zateplování budov a dlouhodobě spolupracuje s českými univerzitami nebo Českou komorou architektů.

Výrobky z kamenné vlny jsou z přírodního materiálu, recyklovatelné a šetrné k životnímu prostředí. Kamenná minerální vlna je výborný nehořlavý izolační materiál, který tlumí hluk z venku, dlouhodobě drží tvar, zachovává prodyšnost stěn a přispívá k požární bezpečnosti staveb. Použití kamenné vlny jako tepelné izolace přináší majitelům domů, bytů i nebytových prostor snížení nákladů na energie potřebné pro vytápění i chlazení. Základní surovinou pro výrobu kamenné minerální vlny je čedič.

Bohumínský Rockwool dodal izolace například pro stavbu současné nejvyšší administrativní budovy v České republice brněnský AZ Tower měřící 111 metrů.  Produkty z kamenné vlny byly použity také na 148metrovou elektrárnu Ledvice, což je současná nejvyšší průmyslová budova u nás. V Moravskoslezském kraji dodal bohumínský závod izolaci pro Forum Nová Karolina v Ostravě nebo pro Slezskou univerzitu v Karviné.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Nová výrobní a skladovací hala (Foto: Rockwool)Nová výrobní linka potrubních izolačních pouzder (Foto: Rockwool)Nová výrobní linka potrubních izolačních pouzder - finální produkt (Foto: Rockwool)Nová výrobní linka průmyslových technických izolací (Foto: Rockwool)Nová výrobní linka průmyslových technických izolací - finální produkt (Foto: Rockwool)

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Mezinárodní koncern Lindab: čisté tržby v roce 2014 vzrostly o 7 % na 739 mil. EUR, provozní zisk EBIT dosáhl 52,4 mil. EURMezinárodní koncern Lindab: čisté tržby v roce 2014 vzrostly o 7 % na 739 mil. EUR, provozní zisk EBIT dosáhl 52,4 mil. EUR (135x)
Švédský mezinárodní koncern Lindab International AB, který patří mezi přední světové výrobce stavebních komponentů z oce...
KOVOSVIT MAS, a.s. v minulém roce navýšil tržby téměř o 21 procent na 2, 2 miliardy korun (110x)
„Rok 2014 byl jeden z nejúspěšnějších roků naší společnosti od roku 2011. Když jsem do společnosti nastupoval, byla na p...
Fórum nerezářů 2015Fórum nerezářů 2015 (77x)
Redakce časopisu Focus Nerez připravila v termínu od 3. do 4. listopadu v ostravském Hotelu Imperial druhý ročník konfer...

NEJlépe hodnocené související články

Nový pětisettunový mostový jeřáb v ArcelorMittal Ostrava přesouvá pánve s tekutou ocelí o hmotnosti 330 tunNový pětisettunový mostový jeřáb v ArcelorMittal Ostrava přesouvá pánve s tekutou ocelí o hmotnosti 330 tun (5 b.)
V ocelárně huti ArcelorMittal Ostrava byl uveden do ostrého provozu nový mostový jeřáb. Kolos o hmotnosti 500 tun, šířce...
Česká rodinná firma RWT expanduje na japonský trh, sází na pokročilé strojírenské technologieČeská rodinná firma RWT expanduje na japonský trh, sází na pokročilé strojírenské technologie (5 b.)
Česká rodinná firma RWT, přední evropský výrobce brousících strojů, rozšiřuje své exportní destinace a expanduje na vyso...
Regus otevírá páté business centrum v Praze, celkově sedmé v ČRRegus otevírá páté business centrum v Praze, celkově sedmé v ČR (5 b.)
Společnost Regus, největší globální poskytovatel flexibilních pracovišť, dnes oznámila otevření nového business centra P...

NEJdiskutovanější související články

Právě dokončovaná administrativní budova CRYSTAL směřuje k ocenění BREEAM ExcellentPrávě dokončovaná administrativní budova CRYSTAL směřuje k ocenění BREEAM Excellent (2x)
Certifikace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) se pro nově stavěné kancelářské bud...
Lindab dodá systém tlumičů hluku pro budoucí největší výletní loď na světěLindab dodá systém tlumičů hluku pro budoucí největší výletní loď na světě (1x)
Lindab, přední světový výrobce vzduchotechniky a systémů chlazení a vytápění, byl lodní společností Royal Caribbean Crui...
Google