Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    S výrobky z králodvorské válcovny se zákazníci potkávají po celém světě

S výrobky z králodvorské válcovny se zákazníci potkávají po celém světě

Publikováno: 9.2.2017
Rubrika: 2017

Český průmysl je často známější, než si myslíme. Kromě osvědčených exportních artiklů dodává do světa i produkty, o kterých tolik nevíme a přesto jsou součástí zvučných globálních značek. Ocel válcovaná za studena z králodvorského Bilsteinu mezi ně patří.

„Myslím, že stojí za to trochu poodkrýt produktovou mapu naší výroby. Lidé na naši značku můžou být právem hrdí,“ komentuje Peter Uhrík, předseda představenstva BILSTEIN CEE.

Zhruba 35 % výroby míří do automobilového průmyslu. „Nedodáváme plech na výrobu karoserií, i tak se ale prakticky každý motorista setkává s našimi výrobky. Dodáváme polotovary k výrobě vnitřních dílů, typicky jsou to úchyty palubních desek, bezpečnostní prvky sedadel nebo pojezdové kolejničky na přední sedadla,“ říká šéf firmy Uhrík.

Z králodvorských pásů se vyrábějí i zámky, typickým odběratelem je například známá značka Brano. „Je to velmi progresivní firma, která neustále hledá příležitosti, kde se může uplatnit,“ hodnotí Peter Uhrík.

Třicet procent pásů míří do nábytkářského průmyslu. „Je to nejatraktivnější segment našeho podnikání, vyhýbá se sezónním vlivům. Když je krize, kuchyňské linky se opravují, pokud je konjunktura, kupují se nové,“ pochvaluje si šéf ocelárny.

Na vzestupu je odbyt mířící do potravinářského průmyslu, v současnosti se podílí na prodejích zhruba desetinou. „Téměř v každém kavárenském řetězci používají bombičky na smetanu z u nás válcovaných pásů,“ říká Peter Uhrík.

Stejně tak se s bilsteinovskými produkty setkávají například kutilové kupující pilky a jiné nářadí v hobbymarketech.

Málokdo ale tuší, že každý Evropan, který platí centovými mincemi, má v ruce kus plechu z české válcovny. „Výlisky pro mincovní průmysl představují v současnosti deset procent naší produkce,“ prozrazuje šéf Bilsteinu. Přes brexit a pesimismus panující v eurozóně odbyt plechu k ražení mincí naopak roste.

Zhruba polovina za studena válcovaných pásů z Králova Dvora míří k českým a slovenským zákazníkům, při zahrnutí Polska a Maďarska míří do zemí Visegrádu 80 % produkce. 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (915x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (907x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (835x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google