Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2009    Skanska se na kodaňském summitu COP15 vyslovila pro silnou mezinárodní dohodu

Skanska se na kodaňském summitu COP15 vyslovila pro silnou mezinárodní dohodu

Publikováno: 10.12.2009
Rubrika: 2009

Společně s mnoha dalšími nadnárodními společnostmi učinila Skanska řadu kroků k iniciování silné globální dohody, jež by měla být uzavřena v rámci Konference OSN o klimatických změnách (COP 15). Konference se koná v Kodani ve dnech 7. až 18. prosince.

Skanska jakožto jediná skandinávská společnost a jediná společnost ze stavebního odvětví, přispěla ke vzniku Kodaňského komuniké a také ho podpořila svým podpisem.

V tomto komuniké přes 850 představitelů čelních světových firem jasně říká: „Toto je obtížná, náročná doba pro mezinárodní podnikatelskou komunitu a pokud Konference OSN o klimatických změnách dopadne špatně, situace se ještě zhorší, neboť stoupne nejistota a bude podkopána důvěra.“ Společnosti své prohlášení uzavírají slovy: „Čím ambicióznější bude vytyčený rámec, tím větších úspěchů bude dosaženo,“ nicméně signatáři komuniké zároveň uzavírají svou výzvu slovy: „odklad není řešení“.

Podnikatelská sféra je jedinou součástí občanské společnosti, která disponuje zdroji a schopnostmi změnit v budoucnosti tvář světa. Vlády mohou tento vývoj usnadnit a urychlit, nicméně většinu práce budou muset vykonat podnikatelské subjekty.

„Pro podnikatelskou sféru jde o naprosto zásadní věc. Svět potřebuje větší a především rychlejší iniciativu. Je zapotřebí silného mezinárodního rámce, který podnikatelskému sektoru umožní dělat to, co umí nejlépe – totiž dlouhodobě plánovat a efektivně rozmisťovat zdroje. Pokud nebudou rámce řádně definovány, soukromé společnosti se pravděpodobně do žádných aktivit nepohrnou,“ říká prezident a generální ředitel společnosti Skanska Johan Karlström.

V souvislosti s konáním kodaňského kongresu COP15 bude společnost Skanska, společně se svým partnerem, jímž je Norrporten, hostit setkání podnikatelských skupin volajících po nutnosti globální dohody. Skanska a Norrporten podpoří toto setkání poskytnutím zázemí v podobě moderních kancelářských prostor „Neroporten“ situovaných mezi letištěm a centrem Kodaně.

Budovy jsou v průběhu svého životního cyklu nyní odpovědné za 40 procent celosvětových emisí oxidu uhličitého, což je víc, než například produkuje automobilový průmysl. Společnost Skanska nicméně má řešení a ambice vést stavebnictví ke snižování dopadu na globální klima.

„Společnost Skanska je pevně odhodlána dostát své společenské úloze a pomáhat společnosti vyvarovat se nebezpečných klimatických změn. Víme, že můžeme být důležitou součástí komplexního řešení,“ říká Johan Karlström.

V rámci snah o snížení ekologických dopadů stavebnictví založila společnost Skanska zvláštní ekologickou jednotku Green Business, která bude pracovat na rozvoji nabídky „zelených řešení“ pro klienty společnosti Skanska. Součástí této nabídky budou například řešení a dohody týkající se průběžných inovací tak, aby bylo zajištěno, že nemovitost zůstane stejně energeticky efektivní, a to i roky poté, co byla budova postavena nebo renovována.

„O klimatických změnách je třeba neustále diskutovat a stejně tak je zapotřebí zdůrazňovat výhody nastíněných energeticky efektivních řešení. Snažíme se podporovat naše zákazníky v dialogu ohledně toho, jakým způsobem lze společně pracovat na snížení dopadů nebezpečných klimatických změn,“ říká Cecilia Fasth, Green Business Officer (GBO) a ředitelka ekologické divize Green Business společnosti Skanska.

Plný text kodaňského komuniké společně se seznamem firem, které tuto iniciativu podporují, najdete na adrese www.copenhagencommunique.com.
 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skanska podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP na kancelářskou budovu Nordica OstravaSkanska podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP na kancelářskou budovu Nordica Ostrava (98x)
Skanska Property Czech Republic podepsala nájemní smlouvu se společností OKIN GROUP, a. s. na novou kancelářskou budovu ...
Forum Liberec slavnostně otevřenoForum Liberec slavnostně otevřeno (88x)
Nová dominanta centra Liberce, 1. etapa nového obchodního a zábavního centra Forum, byla slavnostně otevřena 26. února 2...
City Center v Ústí nad LabemCity Center v Ústí nad Labem (51x)
Značka PSJ se dostává na stále nová a nová místa nejen po celém světě, ale i v Česku. Od května letošního roku totiž vůb...

NEJlépe hodnocené související články

Miniocelárna Strážske: Metrostav plní závazkyMiniocelárna Strážske: Metrostav plní závazky (2.5 b.)
Zajištění infrastruktury obvykle patří mezi přípravné etapy výstavby. Pro stavební firmy je něco jako rozcvička; nasadí ...
Společnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze nové kanceláře včetně moderní laboratořeSpolečnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze nové kanceláře včetně moderní laboratoře (2.5 b.)
Společnost BASF Stavební hmoty ČR otevřela v Praze – Horních Počernicích nové rozsáhlé prostory laboratoře, kancel...
„Management Contracting je vhodný způsob realizace projektu nejen v této komplikované době“„Management Contracting je vhodný způsob realizace projektu nejen v této komplikované době“ (2.5 b.)
Rozhovor s Romanem Zámečníkem, generálním ředitelem Bovis Lend Lease pro Českou a Slovenskou republiku.  ...

NEJdiskutovanější související články

City Center v Ústí nad LabemCity Center v Ústí nad Labem (1x)
Značka PSJ se dostává na stále nová a nová místa nejen po celém světě, ale i v Česku. Od května letošního roku totiž vůb...
Konference Izolace 2009Konference Izolace 2009 (1x)
Koncem ledna letošního roku se v konferenčním centru City Praha na Pankráci konal jubilejní desátý ročník odborné konfer...
Google

Zavřít [x]