Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2007    Soutěž pro studenty: Revit Open

Soutěž pro studenty: Revit Open

Publikováno: 9.7.2007, Aktualizováno: 17.12.2008 23:12
Rubrika: 2007

Autodesk ve spolupráci s Kabinetem modelového projektování FA ČVUT (MOLAB) vyhlašuje anonymní soutěž pro studenty vysokých škol s architektonickým nebo stavebním zaměřením v České a Slovenské republice.

ZADÁNÍ
Vytvořit ideový návrh soběstačného a ekologického objektu pro krátkodobé ubytování. Objekt bude sloužit turistům, kteří chtějí strávit v přírodě co nejvíce času. Svojí funkcí má nahradit “divoké přespávání v lese”, ale nenabízí celkový komfort penziónů, t.j. návštěvníci jej použijí na 1-2 dny. Mohou zde v přiměřeném soukromí přespat a připravit si jednoduché jídlo. Vykonat základní hygienu, nejnutněji se umýt, usušit mokré oblečení. Kapacita 12 osob. Předpokládaná užitková plocha cca 150 m2. Správce jen dochází, v ideovém návrhu se neřeší vandalizmus, ochrana před zloději. Objekt je obecně situován do oblasti rakousko–německo–českého pomezí na turistické stezce, min. 10 km od linkového autobusu a vlaku.
V místě není možné napojení na inženýrské sítě, je nutné použít vlastní ekologický zdroj energie a vody. Soutěžící sami definují vstupní podmínky dané z umístění stavby / umístění a orientace pozemku – není nutné situovat návrh na konkrétní místo, ale podmínky musí odpovídat realitě v oblasti/. Soutěžící si sami zvolí, jaké zdroje ve svém návrhu využijí (zdroj vody – potok, pramen, jezero, srážky.., zdroj energie – voda, slunce, vítr, biomasa, zemní kolektor). 
Stavba by měla zohlednit minimální provozní náklady, minimální provozní zátěž pro životní prostředí a požadovaná životnost je alespoň 15 let. Je nutné zajistit zdroj vody a likvidaci odpadních vod.
Charakterem budovy by měl směřovat k nízkoenergetickému domu. Provoz se uvažuje celoroční. Tepelné ztráty počítejte k teplotě -18°C. Tabulky pro výpočet ztrát budou pro registrované účastníky k dispozici na webu.
Studie 3D modelu bude řešena v softwarech firmy Autodesk, konkrétně Architectural Desktop (nyní AutoCAD Architecture) nebo Revit Building (nyní Revit Architecture); pro vizualizaci doporučujeme využít Autodesk 3D studio MAX (lze i AutoCAD, VIZ, Maya, Revit)

Zúčastnit se mohou studenti bakalářského, magisterského i doktorského studia vysokých škol s architektonickým nebo stavebním zaměřením v České a Slovenské republice, kteří jsou studenty těchto vysokých škol v poslední den odevzdání soutěže 31. 10. 2007. Organizátoři soutěže budou požadovat potvrzení o studiu, v případě nesplnění této podmínky bude projekt vyřazen z hodnocení. Příhlásit se je možné do 23. 9. 2007. Prvních 50 zaregistrovaných studentů do soutěže Revit Open obdrží DVD film Sydney Pollacka: Skici Franka Gehryho. 

CENY
Notebooky v hodnotě 60 a 38 tisíc, digitální fotoaparát, barevná tiskárna.

HODNOCENÍ

  • architektonické hledisko a schopnost objektu plnit požadovaný účel (40%)
  • technické, konstrukční a materiálové řešení, tepelné ztráty (výpočet), energetický systém (grafické schema), zdravotechnika (zdroj vody a likvidace), ekologie provozu (40 %)
  • softwarové řešení (20%)

Porotci určí pořadí návrhů podle své kategorie a zároveň pořadí pro absolutní umístění. Součet pořadí podle daných % určí výsledek prvního kola. V případě rovnosti bodů se přihlédne k počtu bodů sledovaných návrhů jednotlivých porotců pro absolutní umístění (již bez procentního zvýhodnění) a to určí pořadí 2. kola. V případě rovnosti bodů určí pořadí sporných návrhů předseda poroty.

Porota stanoví pořadí návrhů do 30. listopadu 2007. Slavnostní vyhlášení a předání cen do 15. prosince 2007.

POROTA
Předseda poroty : Patrik Minks
Architektonické řešení: Hana Seho, Josef Mádr
Technické řešení: František Kulhánek, Michal Kabrhel
Softwarové řešení: Henri Achten, Vladimír Balda

PŘÍPRAVNÝ VÝBOR SOUTĚŽE
Sekretář soutěže: Dana Matějovská (FA ČVUT)

Přípravný výbor: Patrik Minks (Autodesk), Ivana Vinšová , Petr Irinkov

Odborní poradci: Hana Seho, Josef Mádr (FA ČVUT), František Kulhánek, Michal Kabrhel, (FSv ČVUT)

DOTAZY
Všechny dotazy posílejte na molab: www.fa­.cvut.cz.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Stavba roku (842x)
Úroveň českého stavitelství a architektury představí soutěž Stavba roku 2007, která v těchto dnech spěje do finále. U st...
Strabag si postaví novú centrálu (32x)
Najväčšia rakúska stavebná spoločnosť Strabag včera v Bratislave položila základný kameň výstavby svojej slovenskej konc...
Porota vybírá Stavbu roku Moravskoslezského kraje (25x)
Jedenáctičlenná odborná porota v těchto dnech vybírá historicky první stavby, které získají titul Stavba roku Moravskosl...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Server Vodohospodářské stavby

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Zavřít [x]