Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2018    Soutěž STAVBA ROKU 2018 odstartovala hlasování o Cenu veřejnosti. Hlasujte o nejlepší stavbu v ČR i VY – do 25. září!

Soutěž STAVBA ROKU 2018 odstartovala hlasování o Cenu veřejnosti. Hlasujte o nejlepší stavbu v ČR i VY – do 25. září!

Publikováno: 10.8.2018
Rubrika: 2018

Od srpna až do 25. září 2018 může každý dát hlas jakékoliv stavbě, která se prezentuje ve 26. ročníku prestižní celorepublikové soutěže.

Na www.stavbaroku.cz může široká veřejnost hlasovat pro každou ze 42 přihlášených staveb. Letošní novinkou je, že hlasování o Cenu veřejnosti předbíhá výběru nominovaných staveb porotou. Do uvedeného data se o Cenu veřejnosti utkají všechny stavby.   

Bude se názor veřejnosti na nejlepší stavbu v ČR shodovat s názorem odborné sedmičlenné poroty a Sboru expertů s 27 specialisty?

Jaký bude pohled porotců na kvalitu stavebního provedení, architektonického návrhu a na uživatelský komfort? Tedy na hlavní hodnotící kritéria, která budou porotci posuzovat u všech staveb bez rozdílu jejich velikosti a druhu?

První výsledky hodnocení, tedy nominace staveb na tituly, budou vyhlášeny dopoledne 6. září 2018 v sídle Nadace ABF na Václavském náměstí v Praze. 

Finální výsledky soutěžní přehlídky budou odtajněny na slavnostním udělení 5 titulů a zvláštních cen soutěže STAVBA ROKU 2018 dne 3. října v Betlémské kapli v Praze.

Tradičně soutěž získala záštity nejvýznamnějších institucí v ČR - prezidenta České republiky, předsedy Senátu Parlamentu ČR, Ministerstva dopravy, Ministerstva kultury, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva životního prostředí, primátorky hlavního města Prahy, starosty MČ Prahy 1, rektora ČVUT v Praze, Asociace krajů, Svazu měst a obcí, Státního fondu rozvoje bydlení a Státního fondu dopravní infrastruktury. Soutěžní díla budou také prezentována v rámci programů Dnů stavitelství a architektury organizovaných SIA ČR – Radou výstavby.

Soutěž organizuje Nadace ABF - Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství jako nadační program řízený radou programu za účasti spoluvypisovatelů, kterými jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu, ČKAIT a Svaz podnikatelů ve stavebnictví.

Více informací najdete na www.stavbaroku.cz.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

24. konference žárového zinkování 2018 – konference s nejdelším konferenčním dnem24. konference žárového zinkování 2018 – konference s nejdelším konferenčním dnem (394x)
Již po čtyřiadvacáté se setkali zástupci žárových zinkoven z České a Slovenské republiky a zástupci spřátelených firem, ...
Největší showroom laserů a CNC strojů ve střední Evropě EURAZIO v Modleticích u Prahy slavnostně otevřen Největší showroom laserů a CNC strojů ve střední Evropě EURAZIO v Modleticích u Prahy slavnostně otevřen (388x)
Mezinárodní firma 4ISP po třech letech příprav slavnostně otevřela 6. září tohoto roku největší prodejní a předváděcí ce...
„Asi si budu muset změnit text na Wikipedii, protože vše se vyvíjí a já se nechci opakovat,“„Asi si budu muset změnit text na Wikipedii, protože vše se vyvíjí a já se nechci opakovat,“ (354x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. arch. Zdeněk Fránek....

NEJlépe hodnocené související články

Statici získali prestižní ocenění Česká hlavaStatici získali prestižní ocenění Česká hlava (5 b.)
Společnost IDEA StatiCa získala Cenu Industrie Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci soutěže Česká hlava 2018. Toto ne...
IGY České Budějovice – nová dominanta jihočeské metropoleIGY České Budějovice – nová dominanta jihočeské metropole (5 b.)
Nové IGY je největší budějovickou stavbou desetiletí. Projekt začal v červnu 2016 a byl otevřen za sedmnáct měsíců. Každ...
„Podoba nové haly se rodila postupně,“„Podoba nové haly se rodila postupně,“ (2 b.)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. Janis Vlachopulos, jednatel společnosti ADONIS PROJEKT spol. s r. o....
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google