Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    Společnost Alutech se přestěhuje do Panattoni Parku Pilsen West

Společnost Alutech se přestěhuje do Panattoni Parku Pilsen West

Publikováno: 4.8.2017
Rubrika: 2017

Průmyslový developer Panattoni Europe ve spolupráci se společností CBRE postaví u Plzně novou logistickou halu na skladování hliníkových konstrukcí pro běloruskou společnost Alutech Systems, výrobce komponentů pro roletové systémy a sekčních vrat. V průběhu letošního roku vyroste v Panattoni Parku Pilsen West budova o rozloze 4 554 m2. Společnost se do nových prostor přestěhuje z Boru u Tachova, a získá tak 1 700 m2 skladovací plochy navíc. To jí umožní efektivněji obsluhovat trhy západní a střední Evropy. S relokací provozu pomohla firmě realitně poradenská společnost CBRE.

Podle harmonogramu by měla výstavba začít v červnu letošního roku a již na podzim bude následovat montáž technologií. Spuštění do provozu je v plánu na začátku příštího roku. Největší výhoda investice spočívá v tom, že nájemce bude mít k dispozici zcela samostatně stojící budovu pro vlastní využití.

„Nedávno jsme v nedalekém Panattoni Parku Stříbro odstartovali významnou expanzi společnosti KION Group a nyní na ni můžeme navázat důležitou relokací, která pomůže v růstu společnosti Alutech. Jde o potvrzení, že pro investory je region čím dál tím atraktivnější branou do západní Evropy,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

„Společnost Alutech, výrobce komponentů pro roletové systémy a sekčních vrat, před 7 lety vstoupila do České republiky s cílem proniknout na trhy střední a západní Evropy. To se podařilo, další expanze je však podmíněna rozšířením skladovacích ploch, proto jsme se rozhodli přestěhovat z Boru u Tachova do Panattoni Parku Pilsen West, kde můžeme růst a rozšiřovat obchodní aktivity,“ říká Martin Fric, Business Development Director společnosti Alutech Systems.

„Alutech si nás zvolil jako exkluzivního realitního poradce pro projekt rozšíření jejich stávající skladové kapacity v rámci Plzeńského regionu.CBRE provedlo kompletní tendr na nové prostory a na základě tohoto tendru si Alutech vybral lokalitu Panattoni parku West v blízkosti Plzně, která nejlépe vyhovovala požadavkům klienta,“ říká Jan Hřivnacký, Industrial Consultant ze společnosti CBRE.

Panattoni Park Pilsen West nabízí přibližně 50 000 m2 špičkových průmyslových prostor pro výstavbu na míru. Lokalita má skvělý potenciál pro logistiku, skladování a lehkou výrobu. Již několik let tu provozují svoje závody výrobce automobilových sedaček Faurecia a distributor náhradních dílů pro automobily Trost Auto.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Společnost Alutech se přestěhuje do Panattoni Parku Pilsen West - vizualizace

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (913x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (903x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (822x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google