Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2013    Společnost NOEN dodá dvě rýpadla do německého křídového dolu

Společnost NOEN dodá dvě rýpadla do německého křídového dolu

Publikováno: 21.1.2014
Rubrika: 2013

 

 

 

Významnou zakázku, na kterou Česká republika čekala tři desítky let, získala inženýrská společnost NOEN. Do povrchového dolu v severním Německu dodá dvě kolesová rýpadla pro kontinuální těžbu křídy. První stroj by měl být hotový zhruba za rok, druhý pak na začátku roku 2015. Finanční objem projektu dosahuje několik desítek miliónů korun.

 

 

 

Společnost NOEN získala zakázku ve standardním výběrovém řízení za účasti široké mezinárodní konkurence. „Rozhodující byla cena a schopnosti našich inženýrů. Projekční způsobilost pro stavbu kolesového rýpadla řadí NOEN mezi úzkou skupinu několika firem na světě,“ uvedla tisková mluvčí společnosti NOEN Kateřina Rosová s tím, že Česká republika vyvezla podobné zařízení naposledy v osmdesátých letech minulého století.

Obě korečková kolesová rýpadla se budou pyšnit výkonem 120 tun vytěženého materiálu za hodinu a každé z nich bude vážit zhruba 65 tun. V současné době dokončují projektanti a technici společnosti NOEN projektovou dokumentaci. Po jejím odsouhlasení se začne s výrobou, první rýpadlo má být do dolu dodáno 30. září příštího roku, druhé pak 31. ledna 2015. „Samotná výroba strojů bude probíhatve firmách spadajících do holdingu NOEN, konkrétně ve společnostech Elektroprim Koutník, SEA a Klement,“ konstatovala Kateřina Rosová.

Společnost NOEN má se zákazníkem dohodu, která je na české poměry nestandardní, ale v Německu je podle Kateřiny Rosové běžná, a to, že jméno zákazníka bude zveřejněno až po předání obou strojů. Zatím lze obchodního partnera charakterizovat jako evropskou nadnárodní firmu, která působí ve vícenež 50 zemích po celém světě.

Společnost NOEN vyrostla výhradně na českém trhu a poslední dva roky intenzivně investuje do rozvoje zahraničního obchodu. Projekt těchto dvou kolesových rýpadel je prvním uzavřeným kontraktem na dodávku finálního výrobku na zahraniční trh. Doposud společnost v zahraničí prodávala pouze inženýrské hodiny.

NOEN a.s. působí na českém i zahraničním trhu již přes deset let. NOEN a.s. je česká firma s vlastním vývojem a odbornou znalostí pro vývoj a dodání na klíč technologického zařízení pro kontinuální povrchovou těžbu a dálkovou pasovou dopravu velkých objemů sypkých materiálů. Akciová společnost NOEN zaměstnává tým více než 100 vysoce odborných pracovníků, projektantů a konstruktérů s dlouholetou praxí. Během svého působení se NOEN a.s. stala hlavním partnerem Severočeských dolů, a.s. Mezi další významné společnosti, se kterými spolupracuje, patří ČEZ, a.s., Mostecká uhelná společnost a.s., Sokolovská uhelná a.s. a ŠKODA PRAHA Invest s r.o.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Zlatý pohár Linde 2013 (95x)
Vyhlašovatelem a pořadatelem 17. ročníku mezinárodní soutěže žáků středních škol ve svařování pod názvem „Zlatý pohár Li...
Výroba železa a oceli v roce 2012 – technologie, výroba, obnovaVýroba železa a oceli v roce 2012 – technologie, výroba, obnova (64x)
Postupné snižování výrobních nákladů, rozšiřování sortimentu a zvyšování kvality výroby byly společným jmenovatelem změn...
Technické a systémové zajištění kvality pásové oceli válcované za studenaTechnické a systémové zajištění kvality pásové oceli válcované za studena (62x)
Příspěvek pojednává o dvou základních přístupech k zajištění kvality dodávek pásové oceli dodávané válcovnami za studena...

NEJlépe hodnocené související články

Ostravská huť uvedla do provozu modernizované kontilití. Slavnostního aktu se zúčastnil i premiér České republikyOstravská huť uvedla do provozu modernizované kontilití. Slavnostního aktu se zúčastnil i premiér České republiky (5 b.)
ArcelorMittal Ostrava uvedla do provozu zařízení plynulého odlévání oceli (tzv. kontilití), které prošlo rozsáhlou moder...
ČK LOP – Na světlo se v boji o energetické úspory často zapomíná (5 b.)
Stavební svět kolem nás je provázen slovem energetické úspory, nižší spotřeba energií, zateplení budov, trojsklo, dvojsk...
„Přicházíme na trh se zcela novou produktovou řadou výtahů,“„Přicházíme na trh se zcela novou produktovou řadou výtahů,“ (5 b.)
říká obchodní a marketingový ředitel společnosti Schindler CZ, a. s. Vladimír Steiner....

NEJdiskutovanější související články

Novela zákona o veřejných zakázkách přinesla pokles počtu i hodnoty zakázek Novela zákona o veřejných zakázkách přinesla pokles počtu i hodnoty zakázek (1x)
Pokles počtu veřejných zakázek i jejich hodnoty, to je výsledek stávajícího zákona o veřejných zakázkách. V pondělí se n...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]