Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    „Špork dostal zcela novou duši,“

„Špork dostal zcela novou duši,“

Publikováno: 4.2.2019
Rubrika: Zajímavosti

uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Petr Šimon, předseda představenstva společnosti Hinton, a. s.

Naposledy jsme spolu hovořili přesně před dvěma lety, v době, kdy jste finišovali s projektem Palác Národní. Byla to pro vaši společnost dobrá reference?
Ano byl to pro nás velmi náročný projekt. DRN (nový název projektu Paláce Národní pozn.) je technicky hodně zajímavý projekt. Myslím si, že naše společné úsilí s investorem a architekty stálo za to. Stavba je unikátní řešením propojení starého paláce a nového domu, ve velkém rozsahu použití pohledových betonů, se zabudovaným stropním chlazením a dalšími mnoha detaily, které jsou vytvořeny na míru. Najdeme zde pramálo standardních řešení. Je to pro nás velká reference stavařského kumštu.

Projekt brněnského kampusu byl prvním vašim velkým počinem mimo území Prahy. V uplynulém roce jste mimo hlavní město nestavěli?
V Brně jsme letos dostavěli již druhou etapu projektu Campus Science Park Building. Byla to pro nás cenná a dobrá zkušenost na projektu mimo Prahu. Trvale působíme v Českých Budějicích, kde máme silný tým a postavili jsme tam, a stavíme, řadu projektů.

První rok má za sebou vaše nová Divize hliníkové fasády. Jak se jí vede?
Naší zatím největší zkušeností je právě elementová fasáda na Campus Science Park Building. Myslím si, že jsme ji zvládli ke spokojenosti klienta. Pracujeme nyní na několika projektech jak interních, tak externích. Letošní rok bude v DHF pro nás dvojnásobný oproti minulému roku. Nyní, jako asi celé stavebnictví, narážíme na nedostatek kvalifikovaných pracovníků, ale snažíme se s tím bojovat a určitě chceme tuto divizi dále rozvíjet.

Jak vnímáte projekt Paláce Špork? Zdařil se podle vašich představ?
Projekt Paláce Špork byl tak trochu ve stínu projektu DRN (Palác Národní). On ten projekt není vlastně odkud pořádně celý vidět, aby bylo známo, jak je rozsáhlý a jakou prošel změnou. Byla to velmi rozsáhlá a poctivá rekonstrukce. Pro nás stavaře na ne zcela optimálním místě z hlediska přístupu na stavbu, zásobovaní a místa. Vše se odehrávalo z ulice V Celnici.

Myslím si, že Špork dostal zcela novou duši. Stavbu Šporku a DRNu jsme realizovali pro stejného developera SEBRE a obě stavby navrhl Ing. arch. Stanislav Fiala a my jsme velmi rádi, že jsme byli u toho.

Jak hodnotíte letošní stavební sezónu?
Letošní sezóna je opravdu “divoká“. Z jednoho extrému, kdy mnoho zakázek nebylo, jsme skočili do druhého, kdy trh nabízí mnoho příležitostí, ale je velmi málo kapacit. Dnes je třeba vše uvážlivěji plánovat a plánovat to s předstihem.

Máte tedy plně vytíženy kapacity a nabitý zásobník práce?
Ano kapacity máme vytíženy. Zásobu práce nyní plánujeme dopředu pro konkrétní týmy tak, aby nám navazovala výrobní kapacita. Nechceme se pouštět do zásadního navyšování obratu. Dáváme si záležet na tom, abychom stavby, které realizujeme, dokončili ke spokojenosti klientů.

Čekají HINTON nějaké zásadní změny v roce 2019?
Nemyslím, že půjde o změny zásadní. Chceme dělat zajímavé projekty v generálně kontraktorských divizích a budeme rozvíjet naše specializované divize v zakládání a hliníkových fasádách.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie
Petr Šimon, předseda představenstva HINTON, a. s.Multifunkční budova DRN (Palác Národní)

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Konstrukce a architektura (757x)
Na pultech knihkupectví se objevila nová kniha, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Kniha nazvaná Konstrukce a ...
ROCKWOOL má flotilu „ještěrek“ a vlastní plnicí stanici na CNGROCKWOOL má flotilu „ještěrek“ a vlastní plnicí stanici na CNG (752x)
Bohumínská společnost ROCKWOOL, výrobce izolací z kamenné vlny, investovala 25,5 mil. Kč do pořízení vysokozdvižných voz...
Jak nakupovat vláknové lasery a ohraňovací lisy?Jak nakupovat vláknové lasery a ohraňovací lisy? (748x)
Pokud se chystáte na nákup nového vláknového laseru nebo ohraňovacího lisu, měli byste si před samotným výběrem ujasnit ...

NEJlépe hodnocené související články

V mnoha směrech rekordní Bauma 2019V mnoha směrech rekordní Bauma 2019 (5 b.)
Po třech letech a tour v Indii a Číně se veletrh Bauma vrátil na výstaviště v bavorské metropoli – do Mnichova. Největší...
České firmy přicházejí o miliardy, nevyužívají potenciál rozvojových trhůČeské firmy přicházejí o miliardy, nevyužívají potenciál rozvojových trhů (5 b.)
Na rozvojových trzích po celém světě se v oblasti infrastrukturálních projektů ročně soutěží zakázky za více jak sto mil...
Hendlův dvůr dýchá geniem loci a láká k modernímu bydlení Hendlův dvůr dýchá geniem loci a láká k modernímu bydlení (5 b.)
Na začátku byla otázka, jak významnou památku z 16. století obnovit citlivým způsobem a využít potenciál místa pro bydle...

NEJdiskutovanější související články

Dřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdíDřevostavby a cenové ukazatele nosných obvodových zdí (8x)
Koncept „dřevostavba“ není zatím přesně definován. Tímto pojmem budeme rozumět stavební dílo, pro jehož nosnou konstrukc...
Analýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinekAnalýza efektivity vytváření a využití antikorozních systémů na bázi materiálů obsahujících zinek (5x)
Zinkové povlaky tvoří nejefektivnější antikorozní ochranu ocelových výrobků. V práci je představena analýza nákladů...
EURO 2012 – Polsko a Ukrajina centry evropského stavebnictvíEURO 2012 – Polsko a Ukrajina centry evropského stavebnictví (3x)
Až za dva roky píšťalka rozhodčího zahájí první utkání ze série evropského fotbalového šampionátu EURO 2012, budou mít z...
Google