Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2017    Technologická agentura míří ve spolupráci s agenturou CzechInvest do krajů

Technologická agentura míří ve spolupráci s agenturou CzechInvest do krajů

Publikováno: 16.8.2017
Rubrika: 2017

Především na regionální úrovni prohloubí Technologická agentura ČR (TA ČR) spolupráci s agenturou CzechInvest. Těsnější kontakt má v budoucnu usnadnit firmám a výzkumným organizacím v krajích přístup k podpoře jejich projektů, užší propojení s investory, rozvoj inovačního potenciálu regionů a dále posílit podporu investic s vysokou přidanou hodnotou.

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Technologická agentura ČR, klíčový poskytovatel podpory aplikovaného výzkumu, chtějí společně dále posilovat konkurenceschopnost České republiky díky stále se zvyšujícímu propojení podpory aplikovaného výzkumu a podpory investic. Intenzivněji budou obě agentury spolupracovat zejména v regionech, ale posiluje se také například propojení se zahraničními zastoupeními agentury CzechInvest. Prohloubení spolupráce stvrdilo vedení obou organizací 15. srpna 2017 podpisem dodatku k již existující společné dohodě o spolupráci.

„Technologická agentura, na rozdíl od agentury CzechInvest, nemá vlastní regionální pobočky. Registrujeme však zřetelnou potřebu, aby právě v regionech byla blíže svým žadatelům, mohla jim efektivněji pomoci konzultacemi. Zároveň také má potřebu získávat informace z regionálního inovačního prostředí, analyzovat je a přizpůsobit jim svou podporu,“ představil základ nového aspektu spolupráce dvou klíčových agentur podporujících výzkum, inovace, podnikání a investice předseda TA ČR Petr Očko a dodal: „Každý kraj má určitá specifika a to i v oblasti inovačního prostředí a tedy i schémata podpory výzkumu, vývoje a inovací by tato specifika měla odrážet. Proto je užší komunikace s regiony pro efektivní nastavení podpory ze strany naší agentury do budoucna velmi významná.“

Vznikne tak systém pro vzájemné informování a plánování využití inovačního potenciálu krajů, dále pro předávání informačních materiálů o programech TA ČR regionálním pracovníkům CzechInvestu a jejich školení, nebo společné organizování seminářů přímo v regionech. „Především to bude ale o sdílení informací z inovačního prostředí regionu, na které může TA ČR nějakým způsobem reagovat. CzechInvest je dnes v krajích respektovaným subjektem, jeho zástupci mají dnes velmi dobrý přehled o investorech v regionu, regionálním firemním prostředí a v podstatné míře i o výzkumném zázemí a to jsou pro nás cenné informace. TA ČR je pak nejen poskytovatelem podpory, ale je dlouhodobě aktivní i v mapování inovační kapacity v regionech, i v dalších analytických aktivitách a může tak zase napomoci agentuře CzechInvest v podpoře investic zaměřených na výzkum a vývoj,“ konstatoval předseda TA ČR. Umožní se tím také intenzivnější spolupráce v oblasti podpory start-upů. „Naším cílem jsou nejen high-tech investice velkých firem, ale také větší rozvoj začínajících podnikatelů a menších firem. Jejich inovační podnikání tak chceme rozvíjet nejen v rámci našich programů, jako jsou ESA BIC Prague, CzechAccelerator a další, ale také je za podpory TA ČR cíleně propojit s výzkumem, například na vysokých školách,“ vysvětlil generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera.

Obě agentury spolupracují již několik let. Dosud TA ČR, která také od letošního ledna předsedá Evropské síti inovačních agentur, fungovala spíše na národní úrovni. „CzechInvest je agentura, která primárně láká investory, podporuje sofistikované investice, a to české i zahraniční. Spolupráce s naší agenturou, která dnes už podpořila na dva a půl tisíce projektů zaměřených na aplikovaný výzkum v klíčových sektorech české ekonomicky, otevírá nové možnosti. Tím, že přitáhneme investory díky CzechInvestu k výsledkům našich projektů, pomůžeme jejich lepší, rychlejší aplikaci v praxi,“ představuje jednu z hlavních myšlenek kooperace Petr Očko.  Česká republika má v oblasti výzkumných kapacit co nabídnout, řeší se tady množství významných výzkumných projektů v klíčových oblastech, který je zajímavý i pro potenciální investory. „Když investory výsledek některého námi podpořeného projektu zaujme, rozhodnou se do něj investovat a rozšíří výrobu v dané oblasti. To je jeden z přínosů ke spolupráci s CzechInvestem,“ uzavřel Petr Očko.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Předseda TA ČR Petr Očko (vlevo) a generální ředitel CzechInvest Karel Kučera (zdroj: CzechInvest)Předseda TA ČR Petr Očko (vlevo) a generální ředitel CzechInvest Karel Kučera (zdroj: CzechInvest)

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12%Společnst FOAMGLAS® představuje novou generaci pěnového skla. Přináší zlepšení izolačních vlastností o více než 12% (980x)
Společnost FOAMGLAS® představuje průlomovou novinku v oblasti výroby deskového pěnového skla. FOAMGLAS® díky vývoji nové...
„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“„Zajímají nás další specializace ve stavebnictví. Další divizi, kterou nyní spouštíme, je Divize hliníkové fasády,“ (881x)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE předseda představenstva společnosti HINTON, a. s. Petr Šimon....
Studenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objektStudenti architektury vytvořili na nádvoří radnice obří dřevěný objekt (823x)
Páteř nebo dračí ocas, tak začali kolemjdoucí přezdívat netradičnímu dřevěnému objektu, který se v pátek 6. ledna 2017 o...

NEJlépe hodnocené související články

Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5Aspira Business Centre – nová „zelená“ kancelářská budova v Praze 5 (5 b.)
Od dubna 2016 vyrůstala v pražských Nových Butovicích administrativní budova společnosti Livesport. Aspira Business Cent...
Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF SystemVeleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System (5 b.)
Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne v...
Návrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšímiNávrh na přestavbu Krajské nemocnice Liberec z dílny Obermeyer Heliky se umístil mezi šesti nejlepšími (5 b.)
Přední architektonická, projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika se zúčastnila architektonické soutěže ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]