Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Svařování a dělení    „V současné době se kromě standardních činností zaměřujeme především na oblast jaderné energetiky,“

„V současné době se kromě standardních činností zaměřujeme především na oblast jaderné energetiky,“

Publikováno: 26.11.2017
Rubrika: Svařování a dělení

uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE ředitel Českého svářečského ústavu Ostrava s. r. o. prof. Ing. Jaroslav Koukal, CSc.

Letošní ročník semináře Nové materiály, technologie a zařízení pro svařování byl jubilejní 20. Vzpomenete si ještě, jak vypadaly začátky této akce?
ČSÚ s. r. o. začal v roce 1993 jako první v ČR školit svářečské technology a inženýry. První kurz přišel s myšlenkou uspořádat za rok po absolvování kurzu seminář, na kterém by byli jeho frekventanti seznámeni s novinkami v oboru svařování. K realizaci této myšlenky došlo až v roce 1997, kdy ČSÚ s. r. o. zorganizoval na horském hotelu Sepetná první odborný seminář.

Prvními účastníky semináře byli absolventi kurzů svářečských inženýrů a technologů, které ČSÚ s. r. o. vyškolil.

Prostředí horského hotelu Sepetná atmosféře akce evidentně svědčí. Na seminář se dlouhodobě registruje kolem dvou stovek účastníků. Jak si vysvětlujete takový dlouhodobý zájem?
Hotel Sepetná poskytuje pro semináře a konference kvalitní přednáškový sál, kvalitní ubytování a perfektní doplňkové služby za přijatelnou cenu. K oblibě tohoto hotelu přispívá i krásné horské prostředí Beskyd.

Pravidelně se Vám daří představovat novinky od předních světových dodavatelů svařovací techniky a dostat na akci rovněž jejich zástupce. Vděčíte za to osobním kontaktům nebo je podle vás v ČR akcí, kde se mohou tito výrobci a dodavatelé prezentovat málo?
ČSÚ s. r. o. spolupracuje různými formami s řadou předních výrobců svařovací techniky. S řadou těchto firem se potkává také při řešení a realizaci výzkumných a vývojových úkolů pro průmyslové podniky v ČR i v zahraničí. Třetím zdrojem našich kontaktů je aktivní účast pracovníků ČSÚ s. r. o. na mezinárodních sympoziích, konferencích a seminářích. Proto nemáme problémy s účastí zástupců předních světových dodavatelů svařovací techniky na našem semináři.

Pojďme se podívat na Český svářečský ústav Ostrava. Největší novinkou je změna vašeho sídla. Po letech jste opustili zázemí VŠB – TU Ostrava. Kde Vás nyní zájemci o vaše služby najdou?
Sídlem společnosti Český svářečský ústav s. r. o. zůstává i nadále Areál VŠB-TU Ostrava. Pro zajištění jeho dalšího rozvoje jsme zřídili provozovnu v Průmyslovém centru Ostrava. Adresa provozovny je: Český svářečský ústav s. r. o., Průmyslové centrum Ostrava, Vratimovská 624/11, 718 00 Ostrava-Kunčičky.

Čemu se aktuálně v ČSU věnujete? Jak se Vám daří v grantových programech a co v současné době v oboru svařovaní „letí“?
Akreditace a autorizace umožňují ČSÚ s. r. o. široké pole působnosti v divizích technika, inspekce, certifikace a „Zkušební organizace č. 15“ v systému České svářečské společnosti ANB.

Všechny naše akreditace, autorizace a aktivity najdou naši zákazníci na našich stránkách www.csuostrava.eu. V současné době se kromě standardních činností zaměřujeme především na oblast jaderné energetiky.

 

 

 

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Fotogalerie
prof. Ing. Jaroslav Koukal, CSc.

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Hliník a možnosti jeho svařováníHliník a možnosti jeho svařování (1035x)
Hliník se nesvařuje s takovou samozřejmostí jako jiné kovy. Jeho velká afinita ke kyslíku, rychlá tvorba kysličníku hlin...
Svařování slabých plechůSvařování slabých plechů (746x)
Nejprve to hlavní – co si představit pod pojmem slabý plech. Je to tenký plech válcovaný za studena plech tloušťky 0,6 –...
Volba konstrukčních ocelí pro stavební svařované konstrukce podle významu označeníVolba konstrukčních ocelí pro stavební svařované konstrukce podle významu označení (550x)
Pro stavební svařované staticky, dynamicky a únavově namáhané konstrukce, pracující za teplot v podcreepové oblasti jsou...

NEJlépe hodnocené související články

První jeřábový hák na světě vyrobený 3D tiskemPrvní jeřábový hák na světě vyrobený 3D tiskem (5 b.)
První jeřábový hák na světě vyrobený technikou 3D tisku úspěšně prošel zátěžovými testy na 80 tun a souvisejícími kontro...
„Robotické nahrazení svářeče u našich aparátů pro nejbližší budoucnost nevidím jako možné,“„Robotické nahrazení svářeče u našich aparátů pro nejbližší budoucnost nevidím jako možné,“ (5 b.)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. Lumír Al-Dabagh, generální ředitel ZVU STROJÍRNY, a. s....
Eurazio center – největší předváděcí centrum laserů a CNC strojů zahájilo výstavbuEurazio center – největší předváděcí centrum laserů a CNC strojů zahájilo výstavbu (5 b.)
Časům nakupování průmyslových strojů na slepo, bez osobního vyzkoušení a podrobné znalosti strojů, provozních nákladů a ...

NEJdiskutovanější související články

Použití ocelí normalizačně tepelně zpracovaných S355NL a termomechanicky zpracovaných S355MLPoužití ocelí normalizačně tepelně zpracovaných S355NL a termomechanicky zpracovaných S355ML (3x)
Při návrhu svařované mostní konstrukce pro městkou komunikaci v Praze Troji byla posuzována možnost použít místo klasick...
Varianty obalených elektrod – obalené elektrody s dvojitým obalemVarianty obalených elektrod – obalené elektrody s dvojitým obalem (3x)
Svařování obalenou elektrodou rozhodně nepatří mezi zastaralé metody. Použití kvalitní obalené elektrody umožňuje vytvoř...
Kvalitní řez oceli rozhodujeKvalitní řez oceli rozhoduje (1x)
Vyřešit řeznou hranu ocelových desek či profilů znamená následné ušetření nákladů i starostí, spojených s dalším opracov...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]