Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    2018    Veletrh FOR INDUSTRY 2018 zve strojaře do Prahy

Veletrh FOR INDUSTRY 2018 zve strojaře do Prahy

Publikováno: 9.4.2018
Rubrika: 2018

Strojírenský veletrh FOR INDUSTRY je prestižní kontraktační akcí pro české i zahraniční technologické firmy a odbornou veřejnost v oblasti strojírenství, energetiky a příbuzných oborů.

Ve dnech 15. až 18. května 2018 se bude konat již 17. ročník mezinárodního průmyslového veletrhu FOR INDUSTRY. Do Prahy se opět chystají významné české i zahraniční firmy, aby nabídly návštěvníkům nejmodernější technologie, nová řešení pro strojírenské firmy, obráběcí stroje, dělící stroje, nástroje pro výrobu, podpůrné systémy, průmyslový software, průmyslovou chemii, novinky z oblasti energetiky a další produkty a služby, které na strojírenství navazují. 

Stejně jako v loňském roce bude veletrh zahájen spolu s prestižní konferencí "Setkání lídrů českého průmyslu a exportu 2018", kterou pořádá společnost CEEC Research s.r.o. a které se zúčastní zástupci státu a státních i mezinárodních institucí, ředitelé a členové představenstev největších průmyslových a exportních společností z České republiky, zástupci bank a další významné osobnosti.

Účast potvrdili a se svými příspěvky vystoupí například Andrej Babiš, premiér ČR, Alena Schillerová, ministryně financí ČR, Tomáš Hüner, ministr průmyslu a obchodu ČR, Jaroslava Němcová, ministryně práce a sociálních věcí ČR, Martin Stropnický, ministr zahraničních věcí ČR, Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, Bohdan Wojnar, prezident sdružení AutoSAP a člen představenstva Škoda Auto, a. s., Michal Nebeský, generální ředitel, Citibank Česká republika, Michal Mejstřík, místopředseda ICC ČR, Pavel Juříček, předseda Podvýboru pro výzkum, vývoj a inovace a majitel a předseda představenstva Brano Group, a. s., Vojtěch Petráček, rektor ČVUT a řada dalších významných osobností.

Konference nabídne návštěvníkům cenné a unikátní informace o aktuálním stavu českého průmyslu, o výzvách a trendech pro nejbližší období a předpoklady pro další vývoj české ekonomiky v oblasti průmyslu.

FOR INDUSTRY 2018 přinese nový impuls pro technologický rozvoj českých strojírenských firem. Řada světově uznávaných firem zde předvede premiéry svých produktů. Lákadlem bude například expozice společnosti Sandvik Coromant, kde se budou moci návštěvníci seznámit s letošními novinkami, mezi které patří například Systém CoroCut® QD pro upichování v ose Y, čelní fréza CoroMill® 745, nová řezná hlava systému PrimeTurning nebo aplikační rozhraní pro knihovnu digitálního obrábění CoroPlus® ToolLibrary.

Společnost G-FIX průmyslová lepidla a aerosoly s.r.o. představí závitníky nové generace od firmy Schumacher Precisions Tools GmbH, které mají jednotnou geometrii pro různé materiály, a to od oceli, přes hliník, měď a litinu, až po široké spektrum plastů.

Mezi největší vystavovatele veletrhu FOR INDUSTRY 2018 bude patřit společnost Tajmac-ZPS, která představí stroje MANURHIN ve světově nejširším rozsahu vystavených modelů. Jako nejnovější model se představí dlouhotočný automat K´MX 916 pro soustružení tyčí do průměrů 16 až 20 mm a nově bude na FOR INDUSTRY prezentován i největší model K´MX SWING, který je určen k obrábění složitých součástí z tyčového materiálu až do ø 32 mm, a to až pomocí 4 nástrojů současně.

Nových strojů a zařízení bude na FOR INDUSTRY více než v předchozích letech, což svědčí o tom, že pro firmy se pražský veletrh stal důležitou obchodní akcí. Robustní vertikální obráběcí centrum SINO V8 se zásobníkem na 24 nástrojů, vřetenem typu „direct connect“ a řídicím systémem SIEMENS Sinumerik 828D s nadstavbou Shop Mill bude lákadlem expozice firmy DK Machinery. Další novinkou na stánku bude i CNC soustruh s šikmým ložem a poháněnými nástroji T200 firmy Rais.

FOR INDUSTRY 2018 je skvělou obchodní příležitostí nejen pro velké světové firmy. Řada českých firem nabízí svá řešení na světové úrovni. Například firma Jirka a spol., s.r.o. na veletrhu předvede digitální odměřování polohy řady TS-MAX s novým hardwarem, který zajistí zvýšení rychlosti načtení měřených hodnot a rychlejší přenos do systému. Dalším zajímavým exponátem bude profilprojektor s magnetickým lineárním pravítkem, které obsahuje zapouzdřené magnetické snímače odolné vůči nečistotám.

Zajímavou technologii odsávání k lisu na tlakové lití pomocí filtračních věží ABSOLENT představí společnost WEMAC, která bude na společném stánku s firmou Taima. Taima pak nabídne novou univerzální hrotovou brusku PALMARY.

Na FOR INDUSTRY 2018 nebudou chybět ani svařovací technologie. Hitem bude multiprocesní svařovací systém KEMPPI X8, disponující koncentrovaným a zúženým obloukem WiseFusion a paletou podpůrných technologií pro různé varianty svařování technologií MIG. Zařízení předvede ve své bohaté expozici společnost ARC-H. Firma PROWELD s.r.o se pochlubí řadou strojů pro akumulátorové svařování svorníků a trnů. Zařízení nabízejí o 75% vyšší výkon než konkurenční zařízení, což umožňuje spolehlivé přivařování nerezových svorníků až do průměru M8. U ocelových šroubů je garantováno spolehlivé navařování až do M10. Do oblasti svařování patří i unikátní český svařovací stůl firmy Jan Cetl ze Vsetína. Na FOR INDUSTRY 2018 firma představí premiéru svařovacího stolu řady ProfiHD, který má robustnější provedení pro vyšší zatížení hmotností svařence, lepší odvod tepla a přesnější svařování. 

Nenechte si ujít doprovodný program

FOR INDUSTRY 2018 má pro odbornou veřejnost připravenu širokou paletu doprovodných akcí z různých oborů. Mezi nejvýznamnější patří ENERGO SUMMIT, který proběhne 16. 5. 2018 a  je koncipován jako platforma pro odbornou diskusi k otázkám dalšího rozvoje energetiky v ČR i EU. Hlavním tématem je nová energetika se spotřebitelem v centru, především s ohledem na obnovitelné zdroje energie a energetickou účinnost.

PRO TOP MANAGEMENT PRŮMYSLOVÝCH FIREM, STÁTNÍ SPRÁVU A VYSOKÉ ŠKOLY JE VSTUP ZDARMA! Registrovat se můžete již nyní na www.energosummit.cz Vzhledem k omezenému počtu doporučuje organizátor si rezervovat místo včas.

Další doprovodnou akcí je seminář "Průmysl 4.0 - hrozba nebo příležitost?", který pořádá firma EVERESTA s.r.o..

Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky (AMSP ČR) připravila seminář - Firma budoucnosti, který se bude zabývat digitalizací českých firem a možnostmi využití pro růst jejich podnikání.

Komora pro hospodářské styky se SNS, s.o.k. má připraven rozsáhlý program pro exportní firmy, které by se chtěly ucházet o zakázky v zemích  SNS". Cyklus přednášek má  název "Podpora a možnosti spolupráce českých obchodních a průmyslových společností s partnery ze zemí SNS“ a účastníkům předá praktické obchodní zkušenosti a informace.

Na FOR INDUSTRY i pro nové pracovníky

Populární a hlavně užitečná doprovodná akce FOR JOBS zaměřená na nabídku pracovních pozic v průmyslových oborech se bude konat i letos a proběhne ve dnech 15. – 16.5.2018.   Tato doprovodná akce veletrhu FOR INDUSTRY vznikla s ohledem na současnou situaci na trhu práce a nedostatek kvalifikovaných pracovních sil v technických oborech. FOR JOBS má za cíl propojit nabídku volných pracovních míst v technických oborech s cílovou skupinou odborných návštěvníků veletrhu, ale hlavně i se studenty SŠ a VŠ.

Generálním partnerem veletrhu FOR INDUSTRY i akce FOR JOBS je Skupina ČEZ, kterou také najdete mezi vystavovateli.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Statici získali prestižní ocenění Česká hlavaStatici získali prestižní ocenění Česká hlava (241x)
Společnost IDEA StatiCa získala Cenu Industrie Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci soutěže Česká hlava 2018. Toto ne...
OBERMEYER HELIKA stavebním manažerem budovy ČSOB v Hradci KrálovéOBERMEYER HELIKA stavebním manažerem budovy ČSOB v Hradci Králové (116x)
Stavebním manažerem Nové budovy ČSOB – HHQ Hradec Králové, jejíž výstavba by měla být zahájena v roce 2019, je architekt...
Ostravská huť zahájila výrobu ušlechtilé oceli pro větrné elektrárnyOstravská huť zahájila výrobu ušlechtilé oceli pro větrné elektrárny (108x)
ArcelorMittal Ostrava přidala do svého portfolia další výrobek s vysokou přidanou hodnotou. Nová jakost legované oceli p...

NEJlépe hodnocené související články

Statici získali prestižní ocenění Česká hlavaStatici získali prestižní ocenění Česká hlava (5 b.)
Společnost IDEA StatiCa získala Cenu Industrie Ministerstva průmyslu a obchodu v rámci soutěže Česká hlava 2018. Toto ne...
IGY České Budějovice – nová dominanta jihočeské metropoleIGY České Budějovice – nová dominanta jihočeské metropole (5 b.)
Nové IGY je největší budějovickou stavbou desetiletí. Projekt začal v červnu 2016 a byl otevřen za sedmnáct měsíců. Každ...
„Podoba nové haly se rodila postupně,“„Podoba nové haly se rodila postupně,“ (2 b.)
uvedl v rozhovoru pro časopis KONSTRUKCE Ing. Janis Vlachopulos, jednatel společnosti ADONIS PROJEKT spol. s r. o....
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Server Vodohospodářské stavby

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

VOD-KA 2019 letos po jednadvacáté

Zavřít [x]