Objednejte si bezplatné zasílání tištěné verze časopisuKONSTRUKCE Media, s. r. o.Com4In Group
ISSN 1803-8433
English - Google Translate Česky - Překladač Google French - Google Translate Italian - Google Translate German - Google Translate Polish - Google Translate Spanish - Google Translate Swedish - Google Translate   |   Přihlásit se   
Nacházíte se:  Úvod    Realizace    Montáž konstrukcí    Ze Sviadnova do celého světa již 20 let

Ze Sviadnova do celého světa již 20 let

Publikováno: 16.5.2017
Rubrika: Montáž konstrukcí

Společnost Huisman Konstrukce ze Sviadnova u Frýdku-Místku vznikla v roce 1997 a letos slaví 20 let. Z firmy na výrobu ocelových konstrukcí s několika desítkami zaměstnanců vyrostla v uznávaného dodavatele složitých zařízení pro námořní, ropný nebo zábavní průmysl. V současné době zaměstnává přibližně 600 zaměstnanců. Výrobky Huismanu směřují výhradně na export do celého světa od Mexického zálivu, přes západní Austrálii až po Hongkong. Zákazníci sviadnovské společnosti patří mezi světové lídry ve svých oborech.

V prvních letech se výroba v Huismanu zaměřuje na jednoduché obslužné konstrukce, jakou jsou plošiny nebo žebříky. V roce 1999 firma kupuje celý areál závodu, ve kterém si do té doby pronajímala výrobní halu. Konstrukční oddělení vzniká v roce 2000 a Huisman se začíná zaměřovat kromě samotné výroby i na vývoj vyráběných zařízení. 

Začátkem nového tisíciletí český Huisman navrhuje a vyrábí 26 drapáků, s jejichž pomocí je vytažena atomová ponorka Kursk ze dna Barentsova moře. Výrobní portfolio se rozšiřuje o výrobu atrakcí pro zábavní parky a pokládkové systémy pro pokládání potrubí v moři. Huisman dělá první krok na cestě k výrobě komplexních a složitých konstrukcí. V roce 2003 firma získává současný název Huisman Konstrukce.

Dalším milníkem je rok 2006. Ve Sviadnově staví speciální vrtnou soupravu LOC 250 pro průzkum ložisek ropy a zemního plynu, která je rozložitelná do kontejnerů a snadno přepravitelná na místo určení.

O pár let později v Huismanu přichází s druhou verzí vrtné soupravy LOC 400. Souprava vrtá až do hloubky šesti kilometrů a lze ji rozebrat a následně složit do 48 hodin.

Rok 2011 přináší výrobu důležitých dílů pro tehdejší největší lodní sloupový jeřáb na světě s výškou 144 metrů a nosností 5 000 tun. O rok později investují ve Sviadnově 200 mil. Kč do nové montážní haly o rozměrech 88 × 44 metrů. Slavnostního otevření se účastní prezident Václav Klaus. Ve stejném roce Huisman dokončuje novou administrativní budovu pro konstrukční a vývojové oddělení.

Vzácný host dorazí do Huismanu ve Sviadnově i v roce 2013. Prezident České republiky Miloš Zeman si prochází vývojové a konstrukční centrum, výrobní haly a potkává se s několika stovkami zaměstnanců. V úzké spolupráci mezi techniky společnosti Huisman a Saab Czech vzniká v roce 2013 simulátor vrtné soupravy.

V roce 2014 přichází další prestižní projekt. Český Huisman se podílí na výrobě největších lodních jeřábů na světě s nosností 10 000 tun. Začíná výroba 600tunového zařízení, tzv. Well Intervention System, pro údržbu podmořských vrtů. Firma také spouští investici 100 mil. Kč do obnovy strojního střediska.

V následujícím roce Huisman navrhuje a vyrábí ovládací části turbín pro přílivovou elektrárnu o výkonu 1 MW, která je instalovaná na pilířích největší protipovodňové zábrany v Nizozemí. Rok 2016 přináší návrat výroby horských drah do Sviadnova a rovněž další projekty pro zábavní průmysl. Ve stejném roce Huisman vyrábí svůj dosud největší kompletní sloupový jeřáb pro Spojené arabské emiráty.

V současné době se Huisman podílí na velké zakázce s dalšími závody Huisman v Nizozemí a Číně. Jedná se o jeřáby s kombinovanou nosností 20 000 tun. Do Sviadnova se daří dostávat více projektů pro jejich konstrukční oddělení z ostatních závodů. Huisman zakládá vlastní obchodní oddělení a usiluje o přímé dodávky na nové trhy a lokality.

Chce využít výhodnou polohu, dobru výrobní a logistickou infrastrukturu. Opírá se o zkušené a vysoce kvalifikované zaměstnance. Hlavní konkurenční výhodu vidí hlavně v dlouholeté praxi s řízením velkých projektů od návrhu až po zákaznický servis. Pravidelně investuje do vývoje, inovací a vzdělávání zaměstnanců.

From Sviadnov to the Whole World for 20 Years Now
Huisman Konstrukce company from Sviadnov u Frýdku-Místku was founded in 1997. Today, it celebrates its 20th year of existence. From a company with a few dozens of employees manufacturing steel structures, it became a well-renowned supplier of complex equipment for a maritime, oil and entertainment industry. It has been currently employing about 600 employees. The products of Huisman are primarily exported into the world - from the Gulf of Mexico, through Western Australia to Hong Kong. The customers of this Sviadnov company are among the world leaders in their fields of industries.

Bookmark
Ohodnoďte článek:

Autor


Fotogalerie
Lodní jěřáb 5 000 tunAdministrativní budova a konstrukční a vývojové centrumMontážní halaMontážní halaPrezident v HuismanuVrtná souprava LOC na testovacím areálu

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Konstrukce výsuvné střechy stadionu Krestovsky v Sankt-PetěrburguKonstrukce výsuvné střechy stadionu Krestovsky v Sankt-Petěrburgu (399x)
Konstrukce pohyblivé střechy je součástí nového stadionu, který vznikl pro nadcházející mistrovství světa ve fotbale v r...
Nová sportovní hala v Dolních Břežanech – mistrovský výkon architektů a dodavatelůNová sportovní hala v Dolních Břežanech – mistrovský výkon architektů a dodavatelů (206x)
Ve čtvrtek 2. listopadu 2017 se v Dolních Břežanech uskutečnilo slavnostní otevření nové sportovní haly. Podle Jakuba Na...
Výstavba státní věznice NAKLO ve Východním Sarajevu, Bosna a HercegovinaVýstavba státní věznice NAKLO ve Východním Sarajevu, Bosna a Hercegovina (186x)
Společnost OHL ŽS realizovala v letech 2014 – 2017 v rámci svých zahraničních aktivit jedinečnou stavbu státní věznice N...

NEJlépe hodnocené související články

Marlenka má nový sklad s kapacitou 1 821 paletMarlenka má nový sklad s kapacitou 1 821 palet (5 b.)
Frýdeckomístecký výrobce medových dortů Marlenka rozšířil stávající areál o chlazený sklad hotových výrobků, sklad obalů...
Nová sportovní hala v Dolních Břežanech – mistrovský výkon architektů a dodavatelůNová sportovní hala v Dolních Břežanech – mistrovský výkon architektů a dodavatelů (5 b.)
Ve čtvrtek 2. listopadu 2017 se v Dolních Břežanech uskutečnilo slavnostní otevření nové sportovní haly. Podle Jakuba Na...
Deflector pro projekt ARIANE 6Deflector pro projekt ARIANE 6 (5 b.)
Evropská kosmická agentura v současnosti používá pro vynášení satelitů tři druhy raket. Vega pro lehké náklady, Sojuz pr...

NEJdiskutovanější související články

Trimaran – komerční a kongresové centrum v Praze na PankráciTrimaran – komerční a kongresové centrum v Praze na Pankráci (1x)
Předmětem článku je projekt, výroba, montáž a předpínání ocelové superkonstrukce nového objektu Trimaran v Praze na Pank...
Lávka přes řeku Svratku v Brně‑KomárověLávka přes řeku Svratku v Brně‑Komárově (1x)
Lávka pro pěší celkové délky 60,40 m je popsána s ohledem na architektonické a konstrukční řešení a postup stavby. Konst...
Ocelové konstrukce lanové dráhy na SněžkuOcelové konstrukce lanové dráhy na Sněžku (1x)
Zatímco v minulém vydání KONSTRUKCÍ jsme se věnovali využití dřeva na stavbě nové lanové dráhy na Sněžku, v tomto čísle ...
Aktuální číslo časopisu
Katalog firem - registrace

Působíte v oboru
pozemních staveb?
Potom využijte možnosti registrace
za akční cenu 300,-/rok

do Katalogu firem.

Google

Zavřít [x]